داغ‌ترین‌ها
آیفون 13 پرو مکس اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی بهترین گوشی 6 میلیونی بهترین گوشی 8 میلیونی تبلت دانش آموزی قیمت روز گوشی گوشی دانش آموزی نصب ویندوز 11

آپدیت جدید کال آف دیوتی موبایل سیزن 14

You are currently viewing آپدیت جدید کال آف دیوتی موبایل سیزن 14

قبل از بررسی آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل و نوآوری های آن کمی به دنیای بازی های موبایل بپردازیم. بازی های ویدئویی چندین سال است که محبوبیت زیادی پیدا کرده اند و امروزه صنعت بازی های ویدئویی از بزرگترین و تاثیر گذار ترین صنعت های موثر بر تکنولوژی است که هر ساله با پیشرفت گوشی ها، کنسول ها و کامپیوترهای گیمینگ، بازی ها هم دچار پیشرفت چشمگیری می شوند و هر روز به واقعیت نزدیکتر می شوند. گوشی های مخصوص بازی را گوشی گیمینگ می نامند که مخصوص بازی های سنگین و گرافیکی طراحی شده اند و از پس هر بازی ای با هر کیفیتی حداقل تا 3 سال بر می آیند؛ یکی از این بازی های فوق العاده و گرافیکی موبایلی، کال آف دیوتی موبایل است که در سال 2019 وارد گوگل پلی شد و ظرف مدت کمی مورد استقبال بسیاری از کاربران علاقه مند به بازی قرار گرفت. بازی موبایل Call Of Duty تا کنون بیش از 14 میلیون بار دانلود در گوگل پلی داشته و بیشتر از 100 میلیون بازیکن فعال در سرتاسر جهان دارد که آمار بسیار فوق العاده ای در بین بازی های موبایلی به حساب می آید با اینکه تنها 2 سال است که وارد عرصه گیمینگ شده است.

البته بازی کال آف دیوتی همیشه مورد استقبال بازیکنان قرار می گیرد و هر سال طرفداران این بازی منتظر نسخه جدید این بازی هستند، کال آف دیوتی برای کامپیوتر سال ها است که تولید می شود و روند داستانی بسیار مهیجی دارد که این داستان حتی به بازی موبایلی کال آف دیوتی هم کشیده شده است. در این مطلب می خواهیم به سیزن جدید کالاف دیوتی موبایل بپردازیم که چند روز پیش عرضه شد و تغییرات بزرگ بسیاری داشت، همراه ما باشید. فراموش نکنید که برای خرید گوشی موبایل از فروشگاه اینترنتی تکنولایف دیدن کنید.

آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل سیزن 14

کمپانی سازنده کالاف دیوتی موبایل یعنی اکتیویژن هر ماه آپدیت هایی ارائه می کند که شامل رفع باگ و مشکلات، آوردن محصولات جدید به فروشگاه های کالاف دیوتی موبایل و دیگر تغییر ها می شود؛ اما بزرگترین تغییرات هر 2 یا 3 ماه یک بار اعمال می شوند که همراه با آپدیت کلی بازی همراه هستند.

سیزن 14 کال آف دیوتی موبایل همراه شده با دومین سالگرد عرضه شدن بازی کالاف دیوتی موبایل و مثل سال قبل اکتیویژن هدایای زیاد و بازی های متنوعی برای کاربرانش در نظر گرفته است. این سیزن همراه با کلی تغییرات بزرگ بوده که در ادامه به مهمترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

چه چیزهایی در آپدیت جدید کال آف دیوتی موبایل تغییر کرده؟

تغییرات این سیزن کالاف دیوتی موبایل نسبت به سیزن 13 کال آف دیوتی موبایل خیلی زیاد بوده و بخش های زیادی به بازی اضافه شده، اما چه چیزهایی در سیزن 14 کالاف دیوتی موبایل تغییر کرده است؟

تغییرات با اضافه شدن های بخش های جدید تفاوت دارد که در سیزن 14 کالاف دیوتی موبایل بسیار دیده می شود و کاربران زیادی هم گارد گرفته و با این تغییرات هنوز کنار نیامده اند، درست مانند یک سال قبل که باز هم آپدیت کالاف دیوتی موبایل همه را شوکه کرد و با تغییرات بسیاری که در نوع تجهیزات اسلحه ها در بازی داد، اعتراض بسیاری را بلند کرد، اما نکته اینجاست که باز هم بازیکنان با این آپدیت کنار آمدند و بسیاری عقیده دارند که این نوع تجهیزات برای اسلحه بهتر از نوع قبلی است.

سالگرد عرضه بازی کالاف دیوتی موبایل

حالا هم تغییرات جدیدی که در نوع پر شدن خون در بتل رویال اعمال شده باز هم بسیاری اعتراض می کنند، اما به نظر می آید که اکتیویژن به خوبی می داند چطور بازیکنان خود را راضی نگه دارد و با بالانس کردن بخش های بازی، تغییرات جدید خود را به بازیکن دیکته می کند.

البته این آپدیت ها و تغییرات بزرگ برای هر بازی ای نیاز است و اگر قرار بود یک بازی به صورت مداوم به یک شکل می ماند و ریسک نمی کرد، هیچوقت 100 میلیون بازیکن جذب خود نمی کرد. پس این تغییرات و ریسک ها باعث شده کالاف دیوتی موبایل بیشتر از همیشه مورد پسند بازیکنان قرار بگیرد و حس تازگی در هنگام بازی به آن ها دست می دهد. حالا وقتش رسیده که به مهمترین تغییرات بازی کالاف دیوتی موبایل نگاهی بی اندازیم.

تغییر وست و خون در آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل

مهمترین تغییر در آپدیت سیزن 14 کالاف دیوتی موبایل به نظر تغییر در نوع پر شدن خون بازیکن در نوع بتل رویال است. در گذشته با وجود آیتم هایی مانند آدرنالین و بسته خون های دیگر می توانستید خون بازیکن را در صورت کم شدن پر کنید، همچنین با وجود وست (Vest) و شیلد در صورت رو به رو شدن با دشمن کمتر آسیب می دیدید و می توانستید به کمک شیلد وست خود را سالم کنید.

وست ها سه لول داشتند، وست لول 1، وست لول 2 و وست لول 3 که در نقشه بتل رویال از دیگر تجهیزات کمیاب تر بود، همچنین پیدا کردن آدرنالین هم نسبت به First Aid Kit سخت تر بود؛ پس بازی مقداری سخت می شد و نگه داشتن وست 3 و آدرنالین در بک پک کار سختی به شما می آمد.

تغییر وست و خون در آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل

اما حالا دیگر خبری از وست و آدرنالین نیست و بازی حتی سخت تر شده، با اینکه دیگر نیاز نیست به دنبال آدرنالین و وست بگردید، اما لازم است جای گزین وست پیدا کنید. مثلا در آپدیت سیزن 14 کال آف دیوتی موبایل باید به دنبال شیلد هایی باشید که که به عنوان وست شما عمل می کنند و در سطح های مختلف یافت می شوند.

شیلد های بنفش رنگ سطح وست شما را تا 200 بالا می برند و دیگر نیاز نیست برای پر شدن خون به دنبال آدرنالین بگردید، خون بازیکن شما خود به خود مانند مود مولتی پیلیر پر می شود. به همین دلیل در سیزن 14 کالاف دیوتی موبایل بازیکن ها دیگر نمی توانند بیرون سیف زون ( Safe Zone) بمانند و خود را با زدن آدرنالین و فرست اید کیت زنده نگه دارند، از این پس مجبور هستید سریعا به داخل سیف زون بروید تا نمیرید.

 

طرفداران بازی های Open World حتما بخوانند:

آخرین جزئیات فاش شده از بازی فارکرای 6

 

تغییر ایردراپ در بتل رویال کالاف دیوتی موبایل سیزن 14

در بتل رویال این فصل کالاف دیوتی موبایل دو نوع ایردراپ وجود دارد که از یکی از آن ها می توانید شیلد بردارید و از یکی از آن ها می توانید تفنگ شخصی سازی خود را بردارید. در گذشته هم تفنگ هم وست و آدرنالین را می توانستید از یک ایردراپ که سبز رنگ بود بردارید، اما در آپدیت جدید کال آف دیوتی موبایل دو نوع ایر دراپ وجود دارد که ایر دراپ حامل شیلد سوپر شارژ سبز رنگ و ایردراپ حامل تفنگ های شخصی بنفش رنگ روی نقشه دیده می شوند.

آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل

با این کار اکتیویژن شاید جنگ بر سر ایر دراپ ها مثل گذشته نیست و همگی به راحتی می توانند تفنگ مورد نظرشان را از ایردراپ بردارند، اما هنوز هم تب جنگ بر سر ایردراپ ها بالاست و به دلیل نبود آدرنالین و وست لول 3، بازیکن ها به دنبال شیلد بنفش که لول آخر است و نفنگ مخصوص خودشان هستند که فقط از طریق ایردراپ ها بدست می آیند.

تغییر در بک پک بتل رویال کال آف دیوتی

بک پک همان کوله پشتی در بتل رویال است که هر تجهیزاتی که شما برمیدارید درون آن قرار می گیرد و یک حجم معین دارد، اما در آپدیت جدید کال آف دیوتی این بک پک ها هم دچار تغییر شدند و در سطح های مختلف روی زمین قابل برداشتن هستند. بک پک لول 3 بالاترین لول بک پک ها است که بیشترین حجم را دارد و می توانید تجهیزات بیشتری بردارید.

حتی در آپدیت جدید کال آف دیوتی تیر برداشتن هم محدودیت پیدا کرده و نمی توانید با بک پک لول 1 و 2 تیر زیاد بردارید، در گذشته می توانستید 1000 تیر بردارید حتی بدون بک پک، اما  در این آپدیت با بک پک لول 3 هم بیشتر از 400 تیر نمی توانید جمع کنید که برای بسیاری از بازیکنان آزار دهنده است.

آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل

تغییر در مپ بتل رویال سیزن 14 کالاف دیوتی

تغییر در نقشه بتل رویال از مهمترین تغییرات آپدیت های بازی کالاف دیوتی موبایل است که هر دفعه بازیکنان را به وجد می آورد، اما این سری هیچ تغییری در شهرهای نقشه بتل رویال نداشته ایم و فقط روی جزئیات بیشتر کار شده است. اما مثل سال قبل یک نقشه جدید به بتل رویال اضافه شده که جلوتر در تازه های این سیزن کالاف دیوتی موبایل توضیح می دهیم.

 

گیمرهای فوتبالی بررسی تخصصی فیفا جدید را از دست ندهید:بررسی بازی فیفا ۲۲

 

چه چیزهای جدیدی به بازی کالاف دیوتی موبایل اضافه شده؟

آپدیت های کالاف دیوتی موبایل فقط در راستای رفع باگ و مشکلات بازی یا آوردن گان های جدید نیستند، آپدیت های بزرگ کالاف دیوتی همیشه سورپرایزهای بزرگی به همراه دارد که سیزن 14 هم مصادف شده با دومین سالگرد تاسیس بازی کالاف دیوتی موبایل و تیم سازنده اکتیویژن جایزه های زیادی برای کاربرانش به عنوان هدیه سالگردش در نظر گرفته است.

نقشه جدید بتل رویال کالاف دیوتی موبایل

اکتیویژن دقیقا همان کاری را کرد که انتظار می رفت، نقشه کلاسیک بتل رویال را مانند سال پیش از دسترس خارج کرد که سناریویی زیباتر از دفعه قبلی برای آن در نظر گرفته بود و با منفجر شدن قسمت هایی از زمین و خرابکاری برخی نیروها، زمین کلاسیک بتل رویال از دسترس خارج شد و فقط مجبور به انتخاب مپ بلک اوت شدیم.

آپدیت قبلی هم مپ اصلی با ترکیدن بخشی از نقشه بسته شد و مپ آلکاتراز کال آف دیوتی موبایل برای بازیکنان در دسترس قرار گرفت، حالا هم مپ Black Out در دسترس است و مدتی هم بازی بتل رویال شب بود تا دوباره مپ از بین برود و مپ بلک اوت آماده شود.

آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل و مپ بلک اوت

به هر حال در این آپدیت هم مود شب را تجربه کردیم هم مپ بلک اوت را در اختیار داریم که تفاوت زیادی با مپ کلاسیک دارد. اما هنوز مپ بلک اوت زیاد کار دارد و باید منتظر آپدیت های پیاپی کال آف دیوتی بمانیم تا روی جزئیات و باگ های این مپ کار کند و مثل نقشه اصلی بدون مشکل اجرا شود.

تنظیمات جدید کال آف دیوتی موبایل

تنظیمات زیاد و جدیدی به این آپدیت کال اف دیوتی موبایل اضافه شده که بسیار مهیج هستند و بعضی از آن ها کار را برای کاربران راحت تر می کنند؛ برای مثال در بخش تنظیم جای دکمه های روی صفحه می توانید دو مدل چینش تنظیم کنید تا در صورت دلخواه هر کدام را که خواستید بگذارید.

تنظیمات آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل

یکی دیگر از جذابیت هایی که به بخش مولتی اضافه شده کپی کردن اتچمنت اسلحه یا همان برداشتن تجهیزات اسلحه از روی بازیکنان حریف یا یاران خودتان است که می توانید اسلحه هرکس را که دوست داشتید روی اسلحه خود بگذارید. دقت کنید با کپی کردن اتچمنت دیگران، نه تنها اسلحه بلکه پرک ها و دیگر تنظیمات آن لوداوت طرف را کپی و جایگزین لوداوتی که می خواهید می کند.

یکی دیگر از آیتم های جدیدی که به بازی اضافه شده رنک بالاتر در Ranked match مولتی است، در گذشته آخرین کاپ لجند بود و در رنک 6500 به آن می رسیدید، اما الان سخت تر شده و با اضافه شدن Grand Master به کاپ ها، کسب کاپ لجندری تا رنک 8000 بالا رفته و بازیکنان باید امتیاز بیشتری برای کسب مدال Legendery به دست آورند.

آپدیت جدید کال آف دیوتی موبایل

همچنین ایونت های جدیدی به بازی اضافه شده که جوایز رایگان جالبی به شما در قبال انجام برخی بازی ها می دهد، باید با انجام این بازی ها آیتم هایی کسب کنید تا بتوانید به کمک آن ها جوایز را کسب کنید، البه این جوایز شامل CP کال آف دیوتی نمی شود و نباید گول سودجویان را بخورید، زیرا تا به حال اکتیویژن سی پی کالاف دیوتی رایگان به کسی نداده است.

 

سرگرمی های استراتژیک ذهن شما را تقویت می‌کنند:

بهترین بازی های استراتژیک اندروید

 

آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل چند گیگ است؟

همانطور که می دانید آپدیت هایی که کالاف دیوتی دیر به دیر می دهد حجم زیادی دارند و باید کل بازی را از اول دانلود کنید، به همین دلیل برای بسیاری از بازی کنان آزار دهنده است که هر دفعه با سرورهای ضعیف کال آف دیوتی موبایل باید دانلود درون برنامه انجام دهند و همین ساعت ها ممکن است طول بکشد.

آخرین آپدیت کالاف دیوتی موبایل پرحجم ترین نسخه آن بود که در گوگل پلی حدود 1.5 گیگابایت حجم دارد و برای آیفون هم حدودا 1.8 گیگ می باشد، اما مشکل آپدیت کردن از گوگل پلی یا اپ استور نیست، مشکل اصلی آپدیت از داخل بازی برای قسمت های جداگانه بازی است که به دلیل کندی سرور ها زجر آور است.

حجم بازی در آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل سیزن 14

سرجمع حجم آپدیت کال آف دیوتی موبایل به همراه آپدیت درون برنامه ای حدود 11 گیگابایت می شود که دلایل زیادی برای حجیم بودن این بازی در این آپدیت وجود دارد؛ مثل فایل HD Pack  که اگر آن را دانلود نکنید گرافیک پایین تری خواهید داشت و در حقیقت جزئیات را از دست می دهید.

یکی دیگر از عوامل حجیم شدن آن هم وجود مپ جدید همان بلک اوت است که حدود 500 مگابایت حجم دارد، همچنین وجود فایل High Quality Audio هم اضافه شده که برای شنیدن هرچه بهتر صداهای بازی نیاز به دانلود آن دارید. اما همچنان بزرگ ترین و حجیم ترین فایل های بازی اسلحه ها، سربازها و رنگ و مدل اسلحه ها است که هرکدام بالای یک گیگابایت حجم دارند و ساعت ها طول می کشند.

 

هر آنچه از نسخه بعدی بازی God Of War مشخص شده است:گاد اف وار رگناروک

 

آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل کی میاد؟

هنوز چیزی نشده بسیاری منتظر آپدیت جدید کال آف دیوتی موبایل هستند اما حقیقت اینجاست که این سیزن تازه عوض شده و آپدیت های بزرگ فعلا عرضه نمی شوند، اما آپدیت های رفع باگ برای مشکل اپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل حتما به زودی از راه خواهند رسید و با دانلود آن می توانید تجربه بازی خود  را بهتر کنید و بدون مشکل بازی کنید.

آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل سیزن ۱۵ کی میاد؟

همانطور که گفتیم آپدیت های کوچک جهت رفع باگ و آوردن اسلحه ها و شخصیت های جدید به بازی زود به زود عرضه می شوند، اما آپدیت های بزرگی که سیزن را عوض می کنند و باید کل بازی را دوباره دانلود کنید، هر 2 تا 3 ماه یکبار می آید. در صورت آپدیت کردن سیزن جدید رنک ها ریست می شوند و هم در مولتی و هم در بتل رویال باز به رنک های بسیار پایین می روید.

اما به نظر می آید که آپدیت سیزن 13 کالاف دیوتی موبایل یکی از بهترین سیزن های بازی باشد، به این دلیل که با آپدیت های پیاپی مشکلات و باگ های بازی به کلی رفع می شوند و یک سیزن بسیار روان و بدون مشکل را پیش رو خواهیم داشت. فقط دقت داشته باشید که دانلود آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل را فقط از استور مخصوص گوشی خودتان دانلود و نصب کنید، مثلا اگر اندرویدی هستید فقط از گوگل پلی آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل را دانلود کنید و اگر آیفون یا آیپد دارید فقط از طریق اپ استور آپدیت جدید کالاف دیوتی موبایل را دانلود کنید.

به نظر شما بهترین سیزن کالاف دیوتی موبایل کدام است؟ شما از سیزن چند این بازی را شروع کرده اید و چند کاپ لجندری در پروفایل خود دارید؟ نظرات و تجربیات خود را در رابطه با آخرین آپدیت کال اف دیوتی موبایل با ما در میان بگذارید.

برای امتیاز به این مطلب کلیک کنید
[Total: 6 Average: 4.3]

دیدگاهتان را بنویسید