روش های مطمئن انتقال اطلاعات به گوشی جدید؛ بی دردسر گوشی خود را عوض کنید

روش های مطمئن انتقال اطلاعات به گوشی جدید؛ بی دردسر گوشی خود را عوض کنید

اگر گوشی جدید خریده‌اید و می‌خواهید اطلاعات گوشی قدیمی خود را به گوشی جدید منتقل کنید، پس مطلب درستی را انتخاب کرده‌اید. ما به شما می‌گوییم که چطور اطلاعات گوشی قدیمی خودتان را به گوشی اندرویدی جدید یا حتی آیفون منتقل کنید. در زمان خرید گوشی جدید احتمالاً به دنبال روشی برای انتقال یادداشت‌ها به گوشی جدید خواهید بود. اگر گوشی شیائومی خریده باشید، شاید به فکر انتقال اطلاعات به گوشی جدید (انتقال اطلاعات از گوشی قدیمی به جدید شیائومی) افتاده‌اید. برنامه انتقال اطلاعات به گوشی جدید شیائومی یا انتقال اطلاعات به گوشی جدید ایفون این کار را انجام می‌دهند. پس در ادامه با ما همراه باشید.

انتقال اطلاعات از گوشی قدیمی به جدید

خوشبختانه گوگل یکی از سرویس‌هایی است که امکان انتقال پیام، تماس‌، مخاطبین، موسیقی و عکس‌ها را به‌صورت یکپارچه فراهم آورده است، ازاین‌رو می‌توانید اطلاعات گوشی قدیمی خود را به‌راحتی به گوشی جدید خود منتقل کنید. گوگل به طور خودکار از گزارش تماس‌ها، پیام‌ها، مخاطبین و تنظیمات دیگر از جمله Not Disturb در Google Drive پشتیبان تهیه می‌کند؛ بنابراین در هنگام پیکربندی اولیه فقط با ورود به‌حساب گوگل خود می‌توانید تمام آن داده‌ها را در تلفن جدید خود بازیابی کنید. نکته جالب اینجاست که داده‌هایی که به طور خودکار توسط گوگل بک‌آپ گرفته می‌شوند جزء سهمیه فضا ذخیره‌سازی شما حساب نمی‌شوند، ازاین‌رو دیگر لازم نیست نگران کمبود فضا ذخیره‌سازی خود باشید. با اینکه این ویژگی از سابقه تماس، پیام‌های متنی، داده برنامه‌ها، مخاطبین، تنظیمات اولیه دستگاه و صفحه اصلی نسخه پشتیبان تهیه می‌کند اما با این وجود لازم قبل از انتقال اطلاعات از گوشی قدیمی به گوشی جدید از وجود این داده‌ها در سرویس گوگل درایو اطمینان حاصل کنید. یکی از پرتکرارترین سوالاتی که توسط کاربران مطرح می‌شود این است که چگونه باید بکاپ گوگل را فعال کنیم؟ برای رسیدن به پاسخ این سوال کافی است تا مراحل زیر را دنبال کنید.

بیشتر بخوانید: بررسی روش های انتقال واتساپ به گوشی جدید در اندروید و iOS

مرحله 1. منو تنظیمات را از نوار بالا گوشی یا صفحه اصلی باز کنید.
مرحله 2. صفحه را به پایین بکشید و گزینه System را انتخاب کنید.
مرحله 3. گزینه Backup to Google Drive را روشن کنید و بر روی Backup Now ضربه بزنید.

انتقال اطلاعات از گوشی قدیمی به جدید
انتقال اطلاعات از گوشی قدیمی به جدید با سرویس گوگل

با طی کردن مراحل بالا از اطلاعاتی نظیر سابقه تماس، پیام‌های متنی، داده برنامه‌ها، مخاطبین و تنظیمات اولیه دستگاه نسخه پشتیبان تهیه می‌شود. به‌این‌ترتیب شما می‌توانید به‌راحتی گوشی جدید خود را راه‌اندازی کنید و نسخه پشتیبان را در آن بازیابی کنید.
اما انتقال عکس و فیلم از گوشی قدیمی به گوش جدید همیشه امری زمان‌بر بوده و از حوصله کاربران به دور است. در ادامه یکی دیگر از سرویس‌های گوگل را معرفی می‌کنیم که امکان انتقال عکس‌ها و فیلم‌ها به گوشی جدید اندروید را فراهم می‌آورد.

 

مقاله پیشنهادی: بازیابی پست و استوری های حذف شده اینستاگرام

 

نحوه انتقال عکس‌ها و فیلم‌ها به گوشی جدید اندروید

Google Photo یک سرویس برجسته دیگر از گوگل است که برای پشتیبان‌گیری از عکس و فیلم مورداستفاده قرار می‌گیرد. یکی از ویژگی‌های منحصر به فرد Google Photo فضا ذخیره‌سازی نامحدود و حفظ کیفیت تصاویر و فیلم‌ها است. با انتخاب گزینه High-Quality در برنامه Google Photo اصلاً نگران کمبود فضا ذخیره‌سازی نباشید، چرا که این سرویس خارق‌العاده به کاربران امکان می‌دهد تا کاربران بتوانند عکس‌ها و فیلم‌ها را با کیفیت بالایی ذخیره کنند. با پشتیبان گرفتن از عکس‌ها و فیلم‌های خود در Google Photo می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را در گوشی جدید خود بازیابی کنید، همچنین شما می‌توانید از طریق وب نیز به‌عکس‌ها و فیلم‌های خود دسترسی پیدا کنید و در صورت نیاز از آن‌ها استفاده کنید. برای بهره گرفتن از این قابلیت لازم است تا مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1. برنامه Google Photo را از منو برنامه‌ها انتخاب کرده و باز کنید.
مرحله 2. در سمت بالا – چپ گزینه منو hamburger menu (سه خط) را انتخاب کنید.
مرحله 3. گزینه Settings را انتخاب کرده و سپس گزینه Back up & sync را روشن کنید.
مرحله 4. در قسمت Backup mode گزینه High quality را انتخاب کنید.

با طی‌کردن دستورالعمل‌های بالا، از فیلم‌ها و عکس‌های شما Backup گرفته می‌شود و شما می‌توانید آن را در گوشی جدید خود بازیابی کنید.

نحوه انتقال عکس‌ها و فیلم‌ها به گوشی جدید اندروید
نحوه انتقال عکس‌ها و فیلم‌ها به گوشی جدید اندروید با Google Photo

چگونه داده ها و تنظیمات را در گوشی جدید خود بازیابی کنیم

چندین روش برای بازیابی اطلاعات گوشی قدیمی شما وجود دارد، در ادامه ما روش‌هایی را که بهترین کارایی را دارند به شما معرفی می‌کنیم. برای بازیابی اطلاعات در گوشی جدید نیاز است تا مراحل زیر را طی کنید.

مرحله 1. در صفحه خوش آمدگویی، زبان دستگاه را انتخاب کرده و عبارت Start را لمس کنید.
مرحله 2. سپس به شبکه Wi-Fi متصل شوید.
مرحله 3. در قسمت Copy apps & data بر روی گزینه Next ضربه بزنید تا فرایند بازیابی اطلاعات آغاز شود.
مرحله 4. در منو Bring your data from گزینه بک‌آپ از گوشی اندرویدی را انتخاب کنید.
مرحله 5. در صفحه جدید؛ دستورالعمل‌های موردنیاز برای بازیابی اطلاعات وجود دارد که با لمس گزینه Next شروع به انتقال می‌کند.

• در صفحه Verify your phone مدل گوشی خود را مشاهده خواهید کرد و در این قسمت برای اجازه انتقال پیام‌ها، تماس‌ها و اطلاعات مربوط به گوشی اندرویدی جدید را صادر کنید و برای انجام این کار به گوشی قدیمی خود نیاز دارید.

چگونه داده ها و تنظیمات را در گوشی جدید خود بازیابی کنیم
انتقال داده ها و تنظیمات را در گوشی جدید با حساب کاربری گوگل

 

مطالب پیشنهادی: چگونه تلویزیون را به وای‌فای وصل کنیم؟

 

آموزش انتقال اطلاعات به گوشی جدید

مرحله 1. منو تنظیمات را از صفحه اصلی یا نوار بالا صفحه باز کنید.
مرحله 2. گزینه Google را انتخاب کنید و سپس گزینه Set up & restore را لمس کنید.
مرحله 3. گزینه Set up nearby device را انتخاب کنید و سپس گزینه Next را لمس کنید.
مرحله 4. اکنون گوشی شما به جستجو دستگاه‌های اطراف شما می‌کند و با تایید الگوها در هر دو گوشیس شروع به اتصال و انتقال داده‌های می‌کند.
مرحله 5. در این مرحله مشاهده خواهید کرد که تبادل اطلاعات به گوشی جدید نظیر انتقال لیست مخاطبان به گوشی جدید و انتقال یادداشت ها به گوشی جدید انجام می‌پذیرد.

نحوه‌ی انتقال اطلاعات به گوشی جدید
انتقال اطلاعات گوشی به گوشی جدید با اکانت گوگل

نحوه‌ی انتقال اطلاعات از گوشی قدیمی به گوشی جدید

روش اول زمانی به کار گرفته می‌شود که شما گوشی را برای اولین‌بار راه‌اندازی کنید و یا آن را به تنظیمات کارخانه برگردانده‌اید در حالی که روش که در ادامه بیان می‌کنیم برای زمانی است که گوشی راه‌اندازی شده و دیگر به Setup اولیه دسترسی نداریم.

مرحله 1. منو تنظیمات را از صفحه اصلی یا نوار بالا صفحه باز کنید.
مرحله 2. گزینه Google را انتخاب کنید.
مرحله 3. اگر می‌خواهید تمام داده‌ها از گوشی قبلی به گوشی جدید منتقل شود، تنظیمات مربوط به قسمت Choose what to restore دست نخورده باقی بگذارید و بر روی گزینه Restore ضربه بزنید.
• چنانچه تمایل به نصب اپلیکیشن‌ها و بازگرداندن داده‌ها را ندارید، می‌توانید به اختیار تنظیماتی را نیاز دارید انتخاب کنید و آنها را بازگردانی کنید.

شما می‌توانید از روش‌های ذکر شده در بالا به‌راحتی برای انتقال اطلاعات از گوشی قدیمی به جدید شیائومی و یا انتقال اطلاعات به گوشی جدید سامسونگ استفاده کنید بدون آنکه نیاز به نصب برنامه ثالث داشته باشید.

آموزش انتقال اطلاعات گوشی به گوشی جدید
نحوه‌ی انتقال اپلیکیشن ها به گوشی جدید

انتقال اطلاعات به گوشی جدید ایفون

انتقال اطلاعات به گوشی جدید ایفون کمی متفاوت است؛ بنابراین اگر گوشی آیفون یا آیپد فعلی شما از iOS 12.4 یا iPadOS 13.4 به بالا پشتیبانی می‌کند، می‌توانید به راحتی با استفاده از انتقال دستگاه به دستگاه، داده‌ها را مستقیماً از گوشی آیفون قبلی خود به گوشی جدید خود منتقل کنید. این فرایند را می‌توانید به‌صورت بی‌سیم یا با اتصال دستگاه با یکدیگر انجام دهید. برای انتقال اطلاعات به‌صورت بی‌سیم، لازم است گوشی قدیمی خود را در کنار گوشی جدید نگهدارید. اگر قصد خرید هم دارید، قیمت گوشی اپل را می توانید در سایت تکنولایف مشاهده کنید.

مرحله 1. دستگاه جدید خود را روشن کنید و آن را نزدیک گوشی قدیمی خود نگهدارید. صفحه شروع سریع در گوشی شما ظاهر می‌شود و برای راه‌اندازی گوشی جدید گزینه Apple ID را ارائه می‌دهد.
• چنانچه گزینه continue را مشاهده نکردید از روشن بودن بلوتوث دستگاه مطمئن شوید.
مرحله 2. در صورت نیاز رمز عبور فعلی خود را در دستگاه جدید وارد کنید.
مرحله 3. برای راه‌اندازی Face ID در دستگاه جدید خود، دستورالعمل‌‎های لازم را دنبال کنید.
مرحله 4. برای انتقال اطلاعات از گوشی آیفون قدیمی به گوشی جدید، گزینه transferring your data را انتخاب کنید.
مرحله 5. اگر اپل واچ دارید و در حال راه‌اندازی آیفون جدید هستید از شما سؤال می‎شود که آیا می‌خواهید داده‌ها و تنظیمات اپل‌واچ انتقال پیدا کنید یا خیر. در صورت نیاز از آن استفاده کنید.
مرحله 6. گوشی‌های خود را تا زمان تکمیل روند انتقال داده‌ها به یکدیگر نزدیک نگهدارید تا داده‌ها منتقل شود.

انتقال اطلاعات به گوشی جدید ایفون
منتقل کردن اطلاعات به گوشی جدید ایفون

برای انتقال تلگرام به گوشی جدید نیاز به انجام فرایند خاصی نیست و کافی است تا در اپلیکیشن جدید تلگرام شماره تماس خود را وارد کنید تا به اطلاعات قبلی خود دسترسی داشته باشید این در حالی است که انتقال اطلاعات واتساپ به گوشی جدید کمی متفاوت است. برای انتقال اطلاعات از واتس‌اپ به گوشی جدید باید در گوگل درایو بک آپ تهیه کنید.

مرحله 1. برنامه واتس‌اپ را باز کنید.
مرحله 2. در بالا سمت – راست گزینه (سه‌نقطه) را انتخاب کنید.
مرحله 3. گزینه Settings را انتخاب کنید و در قسمت Chat گزینه Chat Backup را لمس کنید.
مرحله 4. گزینه Backup را لمس کنید.
برای بازگرداندن اطلاعات Backup در واتس آپ جدید کافی است تا شماره خود را وارد کنید تا به صفحه Restore Backup هدایت شوید.
مرحله 5. برای بازیابی اطلاعات از Google Drive دستورالعمل‌های لازم را دنبال کنید.

در این مقاله روش‌ها و اپلیکیشن‌های متعددی را برای انتقال اطلاعات از گوشی قدیمی به گوشی جدید معرفی کردیم تا بتوانید به‌راحتی از آن استفاده کنید. با این حال روش‌ها و اپلیکیشن انتقال اطلاعات به گوشی جدید متعددی وجود دارد که ممکن است ما به آن اشاره نکردیم و یا از وجود آن بی‌اطلاعیم؛ بنابراین اگر شما روش یا اپلیکیشن جدیدی را می‌شناسید حتماً در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید