داغ‌ترین‌ها
آیفون 13 پرو مکس اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی بهترین گوشی 6 میلیونی بهترین گوشی 8 میلیونی تبلت دانش آموزی قیمت روز گوشی گوشی دانش آموزی نصب ویندوز 11

روش های انتقال برنامه به کارت حافظه در گوشی های اندرویدی

You are currently viewing روش های انتقال برنامه به کارت حافظه در گوشی های اندرویدی

احتمالاً برایتان پیش آمده باشد که به هنگام نصب برنامه جدید بر روی گوشی هوشمند خود با پیام Not Enough Space مواجه شده باشید. چنانچه تلفن شما دارای شیار کارت حافظه است، اصلاً نگران نباشید چرا که راه‌حل بسیار آسان است. استفاده از کارت حافظه Micro SD روشی ارزان برای افزایش حافظه ذخیره سازی تلفن هوشمند است که به شما امکان می‌دهد تا به‌جای حذف برنامه‌ها از گوشی هوشمند، آن‌ها را به کارت حافظه SD خود منتقل کنید. نحوه انتقال برنامه به کارت حافظه به نسخه اندرویدی که از آن استفاده می‌کنید بستگی دارد، ما در این مطلب انواع روش انتقال برنامه به کارت حافظه در گوشی های اندرویدی (مثل گوشی شیائومی) را بررسی کردیم، پس تا آخر با ما همراه باشید.

قبل از شروع لازم است تا چند نکته را با شما در میان بگذاریم.

  • کارت حافظه Micro SD از حافظه داخلی (حافظه اصلی موبایل) کندتر است، از این رو ممکن است برنامه‌های پرمصرف و با حجم بالا، عملکرد کند و نامناسبی داشته باشند.
  • انتقال برنامه‌های سیستمی به کارت حافظه بدون روت کردن امکان‌پذیر نیست، همچنین ممکن است برخی از برنامه‌های شخص ثالث نیز از این قابلیت پشتیبانی نکنند.

با در نظر گرفتن نکات بالا، با ما همراه باشید تا نحوه انتقال برنامه‌ها به کارت SD را به شما آموزش دهیم.

انتقال برنامه به کارت حافظه اندروید 9

چنانچه گوشی هوشمند شما از فضا ذخیره‌سازی adoptable پشتیبانی نمی‌کند، اصلاً نگران نباشید چرا که شما می‌‌توانید برنامه‌ها را به‌صورت دستی انتقال دهید. توجه داشته باشید که شما نمی‌توانید برنامه‌های سیستمی به کارت حافظه انتقال دهید، همچنین امکان انتقال برنامه‌ها برای برخی از برنامه‌های شخص ثالث نیز وجود ندارد. برای انتقال برنامه‌ها از حافظه داخلی به کارت Micro SD (انتقال برنامه به رم اندروید) کافی است تا مراحل زیر را طی کنید.

 انتقال برنامه به کارت حافظه اندروید 9
آموزش تصویری انتقال برنامه به کارت حافظه

 

مرحله 1. در صفحه اصلی، گزینه Settings را انتخاب کنید.
مرحله 2. گزینه Apps را لمس کنید.
مرحله 3. برنامه‌ای را که می‌خواهید منتقل کنید را در لیست پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.
مرحله 4. فضا ذخیره‌سازی را انتخاب کنید، چنانچه برنامه قابلیت انتقال به کارت حافظه Micro SD را داشته باشد، روی گزینه Change ضربه بزنید.
مرحله 5. در کادر Storage Change گزینه Internal Shared Storage را بهCard SD تغییر دهید.

برای انتقال برنامه‌ها به حافظه داخلی، کافی است تا مراحل بالا را تکرار کنید با این تفاوت که در مرحله 5 باید گزینه Internal Shared Storage را انتخاب کنید.

 

 

نحوه انتقال برنامه ها به کارت حافظه در اندروید 8 (اوریو)

در اندروید 8 نیز انتقال برنامه به کارت حافظه در هواوی، ال جی، سامسونگ و سایر برندها نیز همانند اندروید 9 است؛ بنابراین کافی است تا مراحل زیر را طی کنید تا برنامه‌ها از گوشی به کارت حافظه جانبی منتقل شوند.

مرحله 1. در صفحه اصلی، گزینه Settings را انتخاب کنید.
مرحله 2. به پایین اسکرول کنید و گزینه Apps را انتخاب کنید.
مرحله 3. برنامه‌ای که قصد انتقال آن را دارید در لیست پیدا کنید و روی آن ضربه بزنید.
مرحله 4. فضا ذخیره‌سازی را انتخاب کنید، چنانچه برنامه قابلیت انتقال به کارت حافظه Micro SD را داشته باشد، گزینه Change فعال می‌‍شود، سپس روی گزینه Change ضربه بزنید.
مرحله 5. در کادر Storage Change گزینه Internal Shared Storage را به SD Card تغییر دهید.

توجه داشته باشید که روش‌هایی که تا به اینجا به آن اشاره کردیم، برای انتقال برنامه به کارت حافظه اندروید بدون روت است.

نحوه انتقال برنامه ها به کارت حافظه در اندروید 7

انتقال برنامه به کارت حافظه در ال جی، هواوی و سامسونگ در اندروید 7 نیز همانند سایر نسخه‌های اندروید است که در بالاتر به آن اشاره کردیم. گرچه در اندروید 7 نیز امکان انتقال همه برنامه‌‎ها وجود ندارد اما برای انتقال سایر برنامه‌ها لازم است تا به منو تنظیمات بروید و دستورات زیر را اجرا کنید.

نحوه انتقال برنامه ها به کارت حافظه در اندروید 7
آموزش تصویری انتقال برنامه به کارت حافظه اندروید 7

 

مرحله 1. در منو تنظیمات، گزینه Apps را انتخاب کنید.
مرحله 2. برنامه موردنظر را انتخاب کرده و بعد گزینه Storage را انتخاب کنید.
مرحله 3. چنانچه برنامه قابلیت انتقال به کارت حافظه Micro SD را داشته باشد، گزینه Change فعال می‌‍شود، سپس روی گزینه Change ضربه بزنید.
مرحله 4. در کادر Storage Change گزینه Internal Shared Storage را به SD Card تغییر دهید.

این انتقال ممکن است بسته به حجم برنامه مورد نظر کمی زمان‌بر به نظر برسد؛ بنابراین توصیه می‌شود تا پایان جابه‌جایی صبر کنید و لمسی انجام ندهید.

 

مقالات پیشنهادی:

انتقال چت واتساپ به تلگرام

 

نحوه انتقال برنامه ها به کارت حافظه در اندروید 6

انتقال برنامه‌ها از حافظه اصلی به حافظه جانبی در اندروید 6 نیز همانند سایر نسخه‌های اندروید است؛ برای انتقال برنامه به کارت حافظه در سامسونگ، هواوی و ال جی کافی است تا مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1. گزینه Settings را انتخاب کنید.
مرحله 2. در منو تنظیمات به پایین اسکرول کنید و سپس گزینه Apps را انتخاب کنید.
مرحله 3. برنامه مورد نظر را در لیست برنامه‌ها انتخاب کنید و بر روی آن ضربه بزنید.
مرحله 4. گزینه Change را انتخاب کنید و سپس در کادر Storage Change گزینه Internal Shared Storage را به SD Card تغییر دهید.

نحوه انتقال برنامه ها به کارت حافظه در اندروید 5

متأسفانه عملکرد اندروید 5 در بخش پشتیبانی از کارت حافظه Micro SD کمی ضعیف است، اما با این وجود امکان انتقال برنامه‌ها از حافظه اصلی به کارت حافظه جانبی وجود دارد. توجه داشته باشید که در اندروید 5 امکان انتقال کامل برنامه‌ها به کارت حافظه جانبی وجود ندارد و تنها بخشی از آن از حافظه اصلی به حافظه جانبی منتقل می‌شود. برای انتقال برنامه به کارت حافظه در اندروید 5 کافی است تا مراحل زیر را طی کنید.

 نحوه انتقال برنامه ها به کارت حافظه در اندروید 5
آموزش تصویری انتقال برنامه به کارت حافظه در اندروید 5

 

مرحله 1. گزینه Settings را در صفحه اصلی انتخاب کنید.
مرحله 2. به بخش Apps بروید و سپس برنامه موردنظر را انتخاب کنید.
مرحله 3. بر روی گزینه Move To SD Card ضربه بزنید.

توجه داشته باشید که در هنگام انتقال برنامه‌ها به کارت حافظه، دکمه خاکستری می‌شود، بنابراین لازم است تا زمان اتمام کار لمسی نداشته باشید.

  • بعد از اتمام کار، بخش ذخیره‌سازی به‌روز می‌شود تا نشان دهد چه مقدار از برنامه اکنون در کارت ذخیره شده است.

 

اگر گوشی سامسونگ به خصوص مدل‌های قدیمی‌تر را دارید، حتما بخوانید:

مشکلات گوشی سامسونگ (متداول ترین + راه حل)

 

نحوه انتقال برنامه ها به کارت حافظه در اندروید 4

پشتیبانی از کارت حافظه جانبی در تمام نسخه‌های اندروید 4 از جمله KitKat، Jelly Beanو Ice Cream Sandwich بسیار محدود است. این نسخه از اندروید به‌هیچ‌وجه از توانایی انتقال برنامه‌ها به کارت خارجی پشتیبانی نمی‌کرد، با این حال برخی از تولیدکنندگان تصمیم گرفتند تا این ویژگی را در سیستم‌عامل‌های خود قرار دهند.

 نحوه انتقال برنامه ها به کارت حافظه در اندروید 4
آموزش تصویری انتقال برنامه به کارت حافظه در اندروید 4

 

مرحله 1. به منو Settings بروید.
مرحله 2. بر روی گزینه Apps ضربه بزنید.
مرحله 3. برنامه مورد نظر را جهت انتقال به کارت SD انتخاب کنید.
مرحله 4. گزینه Move To SD Card را انتخاب کنید.
چنانچه این گزینه برای شما در دسترس نباشید بدان معنا است که گوشی شما از قابلیت پشتیبانی نمی‌کند.

چنانچه از اندروید 4 استفاده می‌کنید و امکان انتقال برنامه به کارت حافظه برای شما وجود ندارد اصلاً نگران نباشید، چرا که برنامه‌های جانبی بسیاری وجود دارد که به شما امکان می‌دهد تا بتوانید برنامه‌های گوشی هوشمند خود را از حافظه اصلی به حافظه جانبی منتقل کنید. همچنین ممکن است علاوه بر روش‌هایی که ما در بالاتر به آن اشاره کردیم، روش‌های دیگری نیز وجود داشته باشد که ما به آن‌ها اشاره نکرده باشیم و یا از وجود آن‌ها بی‌اطلاع باشیم؛ بنابراین اگر شما روش بهتری را می‌شناسید حتماً در بخش نظرات با ما به اشتراک بگذارید. چنانچه قصد دارید گوشی با حافظه داخلی بیشتر و جدیدتر خریداری کنید، به صفحه قیمت روز گوشی در سایت تکنولایف مراجعه کنید.

برای امتیاز به این مطلب کلیک کنید
[Total: 2 Average: 5]

دیدگاهتان را بنویسید