داغ ترین ها :
کارت گرافیک Titan V را با قیمت 3000 دلار روانه بازار شد

کارت گرافیک Titan V را با قیمت 3000 دلار روانه بازار شد

کمپانی انویدیا کارت گرافیک Titan V که بر پایه ی طراحی جدید این کمپانی، Volta که جانشین طراحی پیشین این کمپانی یعنی Pascal  ،ساخته شده  را رونمایی کرد. این کارت 3000 دلاری که کاملا برای عملکرد محاسباتی طراحی شده ، برای کسانی است که بر روی هوش مصنوعی، یادگیری عمیق، پردازش های سه بعدی کار می کنند و همچنین برنامه هایی که قدرت محاسباتی بالایی نیاز دارند. در قلب این کارت گرافیک (Titan V) پردازنده ی گرافیکی GV100 قرار دارد  که اولین بار بر روی کارت گرافیک 10000 دلاری Tesla V100 رونمایی شد. در بیشتر قسمت ها پردازنده ی گرافیکی با Tesla برابر است،  با 21.1  ترابایت ترانزیستور، 5120 هسته ی CUDA و 640 هسته ی Tensor.

هسته های Tensor عملیات های محاسباتی خاصی را فعال می کنند و باعث می شوند تا این پردازش ها بسیار سریعتر از هسته های استاندارد CUDA انجام شوند. این قدرت با سرعت کلاک 1200 مگاهرتز و 1455 مگاهرتز در حالت افزایش سرعت کلاک هسته ها (Boost)  ک نتیجه اش در حالت تک دقتی 13.8 ترا فلاپ و در حالت دقت مضاعف 6.9 ترافلاپ است، که هر دو اختلاف ناچیزی با V100 دارند.

Titan V با هسته های Tensor عملکرد خیره کننده ی 110 ترافلاپ را دارد که برای عملیات های یادگیری عمیق مفید است.

جایی که انویدیا مقداری به عقب برگشته است در قسمت حافظه است که از حافظه ی 12 GB با رابط HBM 2 با فرکانس 850 مگاهرتز ، سرعت حافظه ی 1.7 Gbps ، پهنای باس حافظه ی 3072 بیتی و پهنای باند 653 GB/s ، همه ی این ها اعداد خیره کنننده ای هستند اما نه به اندازه ی 16 GB 4096 bit در کارت گرافیک V100 با پهای باند 900 GB/s .

اگر قصد خرید لپ تاپ را دارید می توانید به صفحه قیمت لپ تاپ در سایت تکنولایف مراجعه کنید.

این کارت توان حرارتی گرمایی (TDP) 250 W با کانکتورهای 6 پین و 8 را پین دارد.

از نظر ظاهر خارجی تفاوتی با مدل پیشین Titan Xp ندارد، و همان رنگ طللایی سردش را حفظ کرده است و از همان گرما گیر (heat sink) با طراحی لوله های بخاربرای خنک سازی بهره می برد. پشت کارت گرافیک محل قرار گیری سه عدد پورت Display Port و یک عدد HDMI است.

جا دارد بار دیگر این نکته را ذکر کنیم که این کارت گرافیک برای برنامه های محاسباتی طراحی شده است. قیمت این کارت نسبت به کارت های استاندارد مصرف کنندگان بالا است اما در مقایسه با کارت های دیگر کلاس ایستگاه کاری در بازار مثل ، مدل های Quadro  و Tesla همین کمپانی قیمت پایین تری دارد.

Titan V  حوزه ی هوش مصنوعی و یاد گیری ماشین و عملکرد V100 آن هم با قیمت کمتر را هدف قرار داده است. البته که از این کارت گرافیک می توان در حوزه بازی هم استفاده کرد که از درایورهای استااندارد انویدیا استفاده می کند اما عملکرد آن ممکن است به اندازه ی Titan Xp سال قبل نباشد. اما با هسته های Tensor جدید، Titan V گردن Titan Xp را در برنامه های محاسباتی به خاک می مالد.

Titan V هم اکنون در وب سایت انویدیا با قیمت 2999 دلار در دسترس است.

برای شما

نظرات

 

نظر بده

نام

ads
ads
?>