داغ ترین ها :
بهترین اتو مو های 2022 برای خرید

بهترین اتو مو های 2022 برای خرید

موهای زیبا و جذاب همیشه یکی از دغدغه‌های اصلی خانوم‌ها بوده است. ممکن است در روز ساعات زیادی را برای آراستن موهای خود صرف کنید و نتیجه دلخواه شما نباشد. اگر به موهای صاف علاقه‌مند هستید، مسلما داشتن یک اتوی موی حرفه‌ای و بادوام بهترین گزینه برای شما است.

اتوی مویی که بتواند یک نتیجه حرفه‌ای برای شما به ارمغان بیاورد. چه موهای شما بلند، کوتاه، ضخیم یا ظریف باشد، دستیابی به موهای صاف و لخت خارج از سالن‌های آرایشی می‌تواند مشکل باشد. مگر اینکه ابزار مناسبی داشته باشید. بنابراین، شاید وقت آن رسیده باشد که از ابزار حرفه‌ای استفاده کنید.

امروزه، اتو موها دیگر روشی یک‌اندازه برای همه ندارند و مدل‌های خلاقانه زیادی برای خرید وجود دارد. از مدل‌های بی‌سیم برای کسانی که در حال حرکت نیاز به حالت دادن موهایشان دارند گرفته، تا طرح‌هایی با صفحات بسیار بزرگ که کار به درد موهای بسیار حجیم می‌خورد.

با ابزارهای مختلف موجود در بازار، دانستن اینکه کدام یک برای شما بهترین است دشوار به نظر می‌رسد. در حالی که هدف نهایی دستیابی به موهای صاف و لخت است، مجموعه ای از مشخصات وجود دارد که قبل از افزودن این محصولات به سبد خرید باید در نظر گرفته شود.

در حالی که اکثر صاف کننده ها برای رسیدن به دمای مطلوب ۱۸۵ درجه سانتیگراد تنظیم شده‌اند، برخی با کنترل دما قابل تنظیم طراحی شده‌اند. این رویکرد شخصی‌تر، رضایت تضمین شده‌ای را بدون توجه به نوع موی شما به ارمغان می‌آورد. در حالی که موهای ضخیم‌تر به تنظیم بالاتری از گرما نیاز دارند، موهای نازک می‌توانند از دمای پایین‌تر بهره ببرند که خطر آسیب را کاهش می‌دهد.

همچنین شایان ذکر است که بررسی کنیم اتوهای موی بازار چه نوع صفحاتی دارند. صفحات سرامیکی ممکن است کندتر گرم شوند، اما تمایل دارند گرما را به طور یکنواخت‌تر توزیع کنند، به این معنی که نسبت به صفحات فلزی روی موها ملایم‌تر هستند. بنابراین گزینه بهتری برای موهای ظریف هستند.

با این حال، صفحات فلزی مانند تیتانیوم بسیار سریعتر گرم می‌شوند و معمولا می‌توانند به دمای بالاتری برسند و آنها را بهترین انتخاب برای صاف کردن موهای ضخیم یا مجعد می‌کند. بنابراین در این مقاله با ما همراه باشید تا ۱۰ تا از بهترین اتو مو های 2022 برای خرید را باهم بررسی کنیم.

انواع مو و اتوی موی مناسب

موها می‌توانند مجعد، صاف، نازک، ضخیم، براق یا کدر باشند. برای داشتن ظاهری براق و صیقلی، هر نوع مو به نوع متفاوتی از اتو مو نیاز دارد. بافت‌های مختلف مو نیاز به درمان متفاوتی برای صاف کردن دارند. موهای ضخیم، مجعد و خشن برای صاف کردن به دمای بالاتری نیاز دارند.

دمای اتو مو تا ۴۰۰درجه فارنهایت نیز ممکن است قابل تنظیم باشد. مزیت موهای پرحجم این است که با این درجه حرارت آسیب نمی‌بینند. موهای نازک و آسیب دیده اما بسیار حساس است. صاف کردن این نوع موها بسیار آسان است زیرا دمای پایین به طور موثر برای آن عمل می‌کند. موهای متوسط بهترین نوع مو است. این نوع بافت مو نه درشت است و نه نازک. با حرارت متوسط به راحتی رام می شود.

اتو مو از مواد مختلفی ساخته می‌شود. مواد به کار رفته در صفحات باید رسانای خوبی برای گرما و برای کارایی محصول باشد. نکته دیگری که باید در نظر داشت این است که بین صفحات باید اصطکاک کمی وجود داشته باشد که شکستگی مو را کاهش دهد. عرض صفحات تعیین کننده مناسب بودن صاف کننده‌ها برای انواع مو است. راهنمای سریعی در ادامه برای تعیین نوع عرض انتخابی صفحات اتوی مو آورده شده است:

 • صفحه باریک: برای موهای کوتاه مناسب است زیرا عرض آنها حدود ۲.۵ تا ۳ سانتی متر است
 • صفحه متوسط: برای استایل‌های کوتاه یا متوسط مناسب است چون صفحه حدود ۳ تا ۴ سانتی متر است
 • صفحه پهن: مناسب برای موهای ضخیم و بلند است زیرا عرض آن حدود ۶ سانتی متر است

بسته به جنس مورد استفاده، اتو مو انواع مختلفی دارد.

اتوی موی خوب باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

 • زمان گرم کردن: صاف کننده خوب سریعتر گرم می‌شود. به مدت زمان لازم برای گرم کردن صفحات اولیه و زمان گرم شدن در حین استفاده توجه کنید.
 • دما: بسته به نوع موی شما، اتو مو را با بالاترین درجه حرارت انتخاب کنید. دمای بالا بهترین نتیجه را برای موهای ضخیم و مجعد دارد که ممکن است برای سایر انواع مو مناسب نباشد.
 • اتو مو مرطوب یا بخار را می‌توان روی موهای خشک شده با حوله استفاده کرد مگر اینکه بخار از موهایتان خارج شود.
 • خاموش شدن خودکار: پس از یک زمان مشخص خاموش می‌شود، بنابراین اگر به طور تصادفی آن را روشن کردید، نیازی به استرس نیست.
 • ولتاژ: اگر زیاد به کشورهای خارجی سفر می‌کنید، به دنبال اتو مویی باشید که در طیف وسیعی از ولتاژها کار کند.
 • صاف کننده مسافرتی: این اتوی مو با باتری کار می‌کند، بی سیم است، اما به خاطر داشته باشید که اکثر آنها به طور یکنواخت گرم نمی‌شوند.
 • صاف کننده‌های یونی: یون‌های منفی توسط صفحاتی تولید می‌شوند که رطوبت را مسدود می‌کنند و موخوره را از روی مو حذف می‌کنند.
 • گرمایش مادون قرمز: به موها آسیب کمتری می‌زند زیرا موها را از داخل گرم می‌کند.
 • حالت گرمایش سریع: گرمایش را افزایش می‌دهد.
 • سیم چرخان: از گره خوردن سیم هنگام استفاده جلوگیری می‌کند.
 • عرض صفحات: طول و نوع مو تعیین کننده عرض صفحات مناسب است.
 • قیمت: بودجه شما نقش مهمی در تصمیم گیری برای خرید اتوی مو دارد. دفعات استفاده و کاربرد را در نظر داشته باشید تا تصمیم بگیرید کدام اتو صاف کننده را بخرید.
 • بهره وری انرژی: مصرف برق را بررسی کنید زیرا تجهیزات گرمایشی برق بسیار بیشتری مصرف می‌کنند.
 • تمیز کردن: صفحات باید به راحتی تمیز شوند بدون اینکه آسیب ببینند. بقایای محصولات مراقبت از مو نباید به صفحات آسیب برساند و بر گرمایش تأثیر بگذارد.

اتو مو پاناسونیک EH-HV51

اتو مو پاناسونیک EH-HV51 صاف کردن و فر کردن آسان مو با نتایج درخشان را برای شما به دنبال خواهد داشت. این اتوی مو دارای پنج صفحه متفاوت برای مدل‌های مختلف مو از حالت صاف تا فر و حجم‌دهی است. اتو مو پاناسونیک EH-HV51 دارای پوشش سرامیکی و صفحه توزیع یکنواخت حرارت است. بنابراین دیگر لازم نیست نگران آسیب دیدن موهای خود باشید. ۵ صفحه همراه این اتوی مو عبارتند از فر متوسط، فر بزرگ، فر بسیار بزرگ، فوق العاده صاف، حجم دهنده.

ویژگی مثبت استفاده‌ی سرامیک در اتو مو، در دو عامل عایق الکتریسیته بودن و مقاومت داشتن در برابر گرما خلاصه می‌شود، هر چه میزان انتقال الکتریسیته کاهش یابد خطر استفاده از اتو مو نیز پایین می‌آید. همچنین اتوی مو دارای ۵ حالت دمای متفاوت است که بسته به نیاز خود می‌توانید از آن استفاده کنید. البته این اتو بیشتر برای مصارف خانگی مناسب است و می‌تواند نتایج راضی کننده‌ای به دنبال داشته باشد.

 • پوشش سرامیک
 • آماده استفاده در ۱۵ ثانیه
 • خاموش شدن خودکار پس از ۶۰ دقیقه
 • صفحه توزیع گرما
 • ولتاژ جهانی

اتو مو فیلیپس مدل BHS378/00

اتو مو فیلیپس مدل BHS378/00 یک مدل حرفه‌ای و بسیار هوشمندانه است. این اتوی مو دارای صفحاتی با کراتین تزریق شده است. این ویژگی به همراه تنظیم دمای حالته و  ال ای دی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای موی شما است. این سشوار از فناوری ThermoProtect بهره می‌برد که از گرم شدن بیش از حد مو جلوگیری می‌کند. اگر این ویژگی کافی نیست، یون‌ها نیز به موهای شما درخشندگی می‌بخشد. بنابراین می‌توانید در بهترین حالت از موهای خود مراقبت کنید.

اتو مو فیلیپس مدل BHS378/00 با ویژگی یونی خود یون‌های منفی باردار حالت ساکن را از بین می‌برند، موها را حالت می‌دهند و کوتیکول‌های مو را صاف می‌کنند تا درخشندگی و براقی مو را تشدید کنند. نتیجه، موهایی صاف و بدون وز با درخشندگی است. صفحات سرامیکی آغشته به کراتین برای حالت دادن سریع و آسان، به نرمی روی موهای شما می‌لغزند. سرعت گرم شدن این محصول نیز بسیار بالا است و به راحتی در حالت آماده به کار قرار می‌گیرد. با حالت قفل زمانی که دستگاه تازه خاموش شده نگران جا به جایی یا حمل و نقل این اتوی مو نخواهید بود. همچنین این دستگاه دارای حالت خاموش شدن خودکار نیز هست.

اتو مو بی سیم شیائومی YueLi مدل HS-523BK/HS-525

اتو مو بی سیم شیائومی YueLi مدل HS-523BK/HS-525 نیز یک اتوی موی بسیار کاربردی و منحصر به فرد است. اتوهای بی‌سیم و شارژی دیر زمانی نیست که وارد بازار ایران شده است. شیائومی نیز یک نام آشنا و بسیار با کیفیت در زمینه لوازم الکترونیکی است. این اتوی موی شیائومی ویژگی‌های منحصر به فرد زیادی دارد که آن را تبدیل به یک گزینه مناسب برای خرید می‌کند. این اتوی موی بی‌سیم به صورت شارژی قابل استفاده است. ظرفیت باتری آن ۲۵۰۰ میلی آمپر است. این گزینه بسیار کاربردی و مناسب برای کسانی است که به سفر می‌روند و یا از سیم‌های دست و پاگیر دل خوشی ندارند. کافی است باتری را شارژ کنید و برای مدت طولانی از آن استفاده کنید. اتو مو بی سیم شیائومی YueLi مدل HS-523BK/HS-525 به سادگی با یک شارژر میکرو یو اس بی قابل شارژ است.

وزن سبک این دستگاه نیز آن را به گزینه منحصر به فردی تبدیل کرده است. دستگاه تنها ۱۶۴ گرم وزن دارد و با ابعاد جمع و جورش در هر مکانی قابل استفاده است. این دستگاه همچنین قابلیت تنظیم دما نیز دارد تا بسته به نوع استفاده از دما را تغییر دهید. همچنین از خاموش شدن خودکار پس از ۱۵ دقیقه برخوردار است که تضمین می‌کند به طور اتفاقی روشن نشده و موجب اتفاقات ناخوشایند نشود.

اتو مو رمینگتون مدل S9100

اتو مو رمینگتون مدل S9100 یک انتخاب هوشمندانه و البته گران برای داشتن موهایی زیبا و خوش حالت است. البته این دستگاه فروش بسیار خوبی نیز در کشور ما داشته است. صفحات این دستگاه سرامیکی است و به گونه‌ای طراحی شده که به سرعت به موهای شما حالت بدهد. شرکت سازنده ادعا دارد که اتو مو رمینگتون مدل S9100 می‌تواند تا ۵ برابر بیشتر از اتو موهای بازار موهای شما را صاف کند. این دستگاه دارای یک سیستم پرو پلاس است که از آسیب رساندن به موهای شما جلوگیری می‌کند. در واقع این حالت دما را در ۱۸۵ درجه ثابت نگه می‌دارد تا آسیب رسانی به مو را کاهش دهد. البته دستگاه این قابلیت را دارد که تا دمای ۲۳۰ درجه را نیز در اختیار شما قرار دهد.

فناوری Opti Heat نیز از ابداعات این شرکت است که صافی و درخشندگی مو در تمام طول روز کمک می‌کند. قابلیت‌های دیگر این دستگاه از جمله سیم چرخان، صفحه نمایش ال ای دی، نمایش میزان حرارت و… همه و همه این دستگاه را به یک گزینه حرفه‌ای تمام عیار برای کاربران تبدیل کرده است.

اتو مو فیلیپس مدل HP8316

اتو مو فیلیپس مدل HP8316 نیز یکی دیگر از انتخاب‌های هوشمندانه برای خرید یک اتوی موی با کیفیت است. صفحات این اتوی مو از جنس سرامیک است که آسیب به مو را به حداقل می‌رساند. سری این اتوی مو به صورت پهن است که برای افرادی با موهای بلند و پرپشت یک انتخاب عالی است. اتو مو فیلیپس مدل HP8316 از فناوری تولید یون بهره می‌گیرد که به‌این وسیله با تولید میلیون‌ها یون منفی و شکسته شدن سریع‌تر مولکول‌های آب، موها با سرعت بیشتری خشک می‌شوند. همچنین این فناوری آسیب به موها را نیز به حداقل می‌رساند و چربی مفید مو را حفظ می‌کند. این اتوی مو در واقع یک انتخاب حرفه‌ای است.

دمای این اتوی مو تا ۲۲۰ درجه سانتی گراد قابل تنظیم است. قابلیت خاموشی هوشمند پس از یک ساعت دستگاه را به صورت اتوماتیک خاموش می‌کند تا در صورت فراموشی آسیبی به چیزی وارد نشود.فلیپس یک برند شناخته شده و کاملا حرفه‌ای در زمینه اتوی مو است که به راحتی می‌توان از این مدل در سالن‌های آرایشی و خانه استفاده کرد.

اتوی موی خود را با دقت انتخاب کنید!

اتوهای صاف کننده مو با شکستن پیوندهای هیدروژنی مثبت موجود در قشر مو کار می‌کنند که باعث باز شدن، خم شدن و مجعد شدن مو می‌شود. هنگامی که پیوندها شکسته می‌شوند، مو از حفظ شکل اصلی و طبیعی خود جلوگیری می‌کند، اگرچه پیوندهای هیدروژنی در صورت قرار گرفتن در معرض رطوبت می‌توانند دوباره تشکیل شوند.

اتوهای صاف کننده عمدتا از مواد سرامیکی برای صفحات خود استفاده می‌کنند. صاف کننده‌های سطح پایین از یک لایه پوشش سرامیکی روی صفحات استفاده می‌کنند، در حالی که صاف کننده های سطح بالا از چندین لایه یا حتی ۱۰۰٪ مواد سرامیکی استفاده می‌کنند. برخی از اتوهای صاف کننده مو دارای ویژگی خاموش شدن خودکار برای جلوگیری از حوادث آتش سوزی هستند. بنابراین برای خرید یک اتوی موی خود اول باید به نیازها و بودجه خود دقت کنید.

سیستم‌های صاف کننده اولیه مو متکی به مواد شیمیایی خشن بود که به مو آسیب می‌رساند. در دهه ۱۸۷۰، آرایشگر فرانسوی مارسل گراتو وسایل مراقبت از موی فلزی گرم شونده مانند شانه‌های داغ را برای صاف کردن موها معرفی کرد. مادام سی‌جی واکر از شانه‌هایی با دندان‌های پهن‌تر استفاده کرد و استفاده از آن‌ها را همراه با سیستم شیمیایی آماده‌سازی پوست سر و لوسیون‌های صاف‌کننده‌اش رایج کرد.

مربی او آنی مالون گاهی اوقات گفته می‌شود که اختراع شانه داغ را به ثبت رسانده است. وسایل فلزی گرم شده راحت تر از بین موها می لغزیدند و آسیب و خشکی را کاهش می‌دادند. زنان در دهه ۱۹۶۰ گاهی از اتوهای لباس برای صاف کردن موهای خود استفاده می‌کردند.در سال ۱۹۰۹، اولین اتو مو متشکل از دو اتو به ثبت رسید که حرارت داده شده و به هم فشرده می‌شد.

صاف کننده های سرامیکی و الکتریکی بعدا معرفی شدند و امکان تنظیم گرما و اندازه صاف کننده را فراهم کردند. برس صاف کننده مو سرامیکی در سال ۲۰۱۳ ثبت اختراع شد. شارون رابی اولین برس صاف کننده را در سال ۲۰۱۵ با نام تجاری DAFNI عرضه کرد. برس صاف کننده سرامیکی نسبت به اتوی سنتی مساحت سطح بیشتری دارد.

برای شما

نظرات

 

نظر بده

نام