هواوی

تصاویر درز کرده حاکی از آن است که هواوی در حال کار بر روی نسخه دیگری از Nova 3 است

دیروز کمپانی چینی هواوی شروع به ثبت پیش سفارشات کاربران برای گوشی هوشمند Nova 3 کرد. اما امروز چند عکس در فضای رسانه ای حوزه تکنولوژی منتشر گردید که نشان دهنده آن بود، هواوی در حال کار بر روی نسخه دیگری از این گوشی با نام Nova 3i می باشد.

این گوشی جدید از جهات مختلف شباهتها و تفاوت هایی با Nova 3 دارد. چیپست این نسخه از Nova 3 از نوع HiSilicon Kirin 970 می باشد که از معماری ۱۲ نانومتری برخوردار است. اما صفحه نمایش نسخه جدید درست مانند نسخه اصلی ناچ بوده و اسکنر اثر انگشت در پشت قرار دارد.

بر خلاف نسخه اول، این گوشی یک باتری ۳۳۴۰ میلی آمپری می باشد که از قابلیت فست شارژ پشتیبانی نمی کند. در رابطه با دوربین این محصول باید ذکر شود که در بخش دوربین جلو، شاهد دو سنسور ۲۴ و ۲ مگاپیکسلی هستیم و دوربین اصلی در پشت نیز مانند جلو دوگانه می باشد و از دو سنسور ۲ و ۱۶ مگاپیکسلی بهره می برد در حالی که دوربین ۲ مگاپیکسلی پشت در عکسبرداری Bokeh کاربرد دارد.

دو پیش بینی متفاوت در رابطه با میزان رم و حافظه داخلی این گوشی وجود دارد. پیش بینی اول از حافظه داخلی ۱۲۸ گیگابایتی و رم ۴ گیگابایتی حکایت داشته و پیش بینی دوم، نشان دهنده حافظه داخلی ۶۴ گیگابایتی و رم ۶ گیابایتی است. در رابطه با حافظه خارجی به نظر می آید که جایگاه خشاب رم با جایگاه سیمکارت دوم یکی بوده و این بدان معناست که کاربران فقط می توانند یکی از این دو گزینه را انتخاب کنند.

اخبار دیگری منتشر شده که نشان می دهد اولین بازاری که این گوشی در آن دیده خواهد شد فیلیپین است. به نظر می آید هواوی با ارائه نسخه های متفاوت از Nova 3 به دنبال بالا بردن میزان فروش خود در بازار های مختلف می باشد و برنامه ویژه ای برای تصاحب جایگاه سامسونگ و اپل دارد.

ارسال پاسخ

Real Time Web Analytics