داغ ترین ها :
آموزش حذف اکانت جیمیل بعد از ریست فکتوری در گوشی های سامسونگ

آموزش حذف اکانت جیمیل بعد از ریست فکتوری در گوشی های سامسونگ

حل مشکل اکانت گوگل سامسونگ بعد از ریست فکتوری گوشی دغدغه بسیاری از کاربران است؟ آیا شما هم بعد از ریست فکتوری گوشی سامسونگ با پیغام وارد کردن جیمیل مواجه شده‌اید؟ در این مرحله باید آدرس نخستین جیمیل وارد شده دستگاه را تایپ کنید و در غیر این صورت، شرایط دشوار خواهد شد. یکی از ویژگی‌هایی که در سیستم عامل اندروید 5.1 و بالاتر از آن توسط گوگل نهادینه شد، FRP بوده که همان محافظت در برابر ریست فکتوری شناخته می‌شود. در حقیقت گوگل با این قابلیت سعی کرده است گوشی را در صورت سرقت برای افراد غیرقابل کنترل کند، اما گاهی وقت‌ها کاربران را دچار دردسر خواهد کرد. راه اندازی گوشی بعد از تنظیمات کارخانه سامسونگ کمی پیچیده می‌شود! در این مقاله به شما روش حذف اکانت جیمیل بعد از ریست فکتوری در گوشی‌های سامسونگ را آموزش خواهیم داد؛ با ما در تکنولایف همراه باشید.

 

خرید جدیدترین گوشی های سامسونگ با آفرهای تخفیف روزانه از سایت تکنولایف: گوشی سامسونگ

 

علت نمایش پیغام اکانت جیمیل بعد از ریست فکتوری چیست؟

ما این سناریو را مدنظر قرار می‌دهیم که شما مالک یک گوشی اندروید 5.1 و بالاتر هستید که قصد دارید به منظور فروش دستگاه یا پاک کردن کلیه اطلاعات با هدف بهبود سرعت دستگاه، ریست فکتوری را انجام دهید. هنگامی که دستگاه مجددا راه‌اندازی می‌شود، آدرس جیمیل شما را که فعال‌سازی کرده بودید، درخواست خواهد کرد. هنگامی که با این پیغام مواجه شوید، هیچ گزینه‌ای برای غیرفعال کردن قابلیت موردنظر در دسترس قرار ندارد. در صورتی که قصد دارید گوشی خود را بفروشید یا تلاش خود را با ریست فکتوری به منظور افزایش سرعت دستگاه انجام دهید، بهتر است مراحل زیر را قبل از راه‌اندازی مجدد گوشی سامسونگ با هدف پیشگیری از بروز مشکلات اجتماعی اجرا کنید:

 • کلیه حساب‌های گوگل را از گوشی موبایل حذف کنید ( حذف جیمیل از گوشی سامسونگ)
 • امنیت قفل صفحه را فعال یا غیرفعال کنید.

 هنگامی که مراحل ذکرشده را انجام دهید و گوشی را هارد ریست کنید، قطعا اندروید هیچگونه درخواستی را از شما برای وارد کردن اکانت جیمیل مطرح نخواهد کرد. در این مرحله شما می‌توانید از اکانت‌های گوناگون جیمیل به منظور ورود به دستگاه استفاده کنید، اما اگر با خطای ورود به یک حساب گوگل مواجه شوید، باید سایر مراحل را مدنظر قرار دهید تا بتوانید از سد امنیتی عبور کنید.

 

مقایسه گوشی های پرفروش از سامسونگ:
مقایسه گلکسی M52 با A52

 

روش عبور از تایید اکانت گوگل در گوشی‌های سامسونگ

حل مشکل درخواست جیمیل پس از ریست فکتوری گوشی های سامسونگ

هنگامی که دستگاه بازنشانی شود و از شما وارد کردن اکانت گوگل را درخواست کند، بهترین کار این است به دنبال پیدا کردن حساب کاربری جیمیل باشید یا از مالک اولیه دستگاه، درخواست کنید که اطلاعات را در اختیارتان قرار دهد. در صورتی که امکان دستیابی به اطلاعات اکانت جیمیل بعد از ریست فکتوری وجود نداشته باشد، باید مراحل زیر را برای عبور از سد امنیتی جیمیل انجام دهید:

1: گوشی خود را به شارژر متصل کرده و منتظر تکمیل شارژ تا 100 درصد باشید. البته نباید دستگاه را از شارژر جدا کنید و کماکان باید اتصال برقرار باشد.

2: گوشی موبایل را روشن کرده و وارد صفحه‌ای شوید که از شما وارد کردن اطلاعات ایمیل را درخواست کرده باشد. در کادر ایمیل، عبارت Subscribe را تایپ کرده و با فشار دادن طولانی روی آن، یک منوی پاپ آپ را مشاهده خواهید کرد.

3: گزینه بیشتر (More) و در ادامه Assist را انتخاب کنید. در ادامه Google App بازگشایی می‌شود.

4: در نوار جستجوی برنامه گوگل کروم، عبارت Google را تایپ کرده و از لیست پیشنهادات ارائه شده، گزینه اپلیکیشن کروم (Chrome Application) را که با نماد کروم قرار دارد، انتخاب کنید. با انجام این اقدام، مرورگر کروم بازگشایی می‌شود.

5: عبارت dcp app را در منوی جستجو تایپ کرده تا امکان انتخاب نخستین لینک فراهم شود. هنگامی که صفحه موردنظر بازگشایی شد، گزینه لینک را برای دانلود فایل APK برنامه انتخاب کنید. شما باید روی لینک کلیک کرده تا بتوانید فایل موردنظر را انتخاب کنید.

خرید گوشی 5G

6: شما باید به منظور بازگشت به برنامه گوگل، کلید Back را فشار دهید. هم اکنون در برنامه گوگل، وارد بخش دانلود برنامه‌ها شوید.

7: در بخش دانلودها (Downloads)، فایل برنامه Test DCP را مشاهده خواهید کرد. برنامه را نصب کنید. در این مرحله شارژ گوشی باید روی 100 درصد قرار داشته باشد و کماکان از شارژر جداسازی نکنید.

8: پس از نصب برنامه Test DCP، باید برنامه را بازگشایی کنید. توجه داشته باشید که این برنامه قفل FRP را حذف خواهد کرد.

9: هنگامی که برنامه Test DCP باز شود، دستورالعمل‌ها را دنبال کرده و وارد گزینه Encryption شوید.

10: هم اکنون گوشی چندین بار ریست خواهد شد. هر زمان که ارائه مجوزها را درخواست کرد، فقط باید آن‌ها را تایید کنید. در نهایت گوشی موبایل شما بدون نیاز و ارائه درخواست وارد کردن حساب کاربری گوگل بازگشایی خواهد شد.

11: هم اکنون وارد تنظیمات شوید و ریست فکتوری را انتخاب کنید تا دستگاه مجددا راه‌اندازی شود.

هنگامی که تلفن راه‌اندازی شود، وارد کردن حساب کاربری گوگل را مشاهده نخواهید کرد.

 

چطور رمز گوشی سامسونگ را حذف کنیم:
باز كردن قفل گوشی سامسونگ بدون از دست دادن اطلاعات

 

آیا روش دیگری برای حذف اکانت جیمیل بعد از ریست وجود دارد؟

یکی دیگر از روش‌ها را می‌توان هنگام مشاهده پیغام وارد کردن اکانت گوگل دانست. در این بخش شما باید در باکس مخصوص وارد کردن متن، ضربه بزنید تا صفحه کیبورد نمایش داده شود. در ادامه کار باید روی نماد @ ضربه زده و در همان حالت نگه دارید تا منوی جدیدی به صورت پاپ آپ نمایش داده شود. در بخش جدید، باید گزینه Google Keyboard Settings را انتخاب کنید؛ پس از انتخاب گزینه موردنظر، باید روی منوی سه نقطه موجود در سمت راست قسمت بالا ضربه زده تا امکان انتخاب گزینه Use Google Keyboard فراهم شود. در ادامه کار یک بخش جدید با عبارت Here are some tips to get familiar مشاهده خواهید کرد که با نگه داشتن انگشتانتان روی آن، منوی جدیدی نمایش داده خواهد شد و باید تنظیمات را انتخاب کنید. هم اکنون باید مراحل زیر را به صورت کامل دنبال کنید:

 • گزینه درباره تلفن (About Phone) را انتخاب کنید.
 • از بخش موردنظر باید روی گزینه Build Number چندین بار ضربه بزنید.
 • از قسمت بالا خارج شوید تا بتوانید وارد Developer Options شوید. هم اکنون باید گزینه OEM Unlocking را انتخاب کنید.
 • هم اکنون کلید پاور را فشار داده و گزینه راه‌اندازی مجدد (Reset) را انتخاب کنید.

در حال حاضر دیگر نیازی به وارد کردن اکانت گوگل نخواهد بود و می‌توانید مشکل اکانت جدید گوگل خود را وارد کنید.

جمع‌بندی

با این که روش‌های زیادی برای حذف اکانت جیمیل بعد از ریست فکتوری گوشی‌های سامسونگ وجود دارد، اما استفاده از روش‌های ذکرشده می‌تواند در کمترین زمان موجب رفع مشکل شود.

 

اخبار مرتبط با گوشی های سامسونگ:
آپدیت ژانویه 2022 سامسونگ منتشر شد

 

سوالات متداول

آیا این پیغام مانع از ورود به دستگاه خواهد شد؟ بله؛ تا زمانی که شما اطلاعات جیمیل خود را وارد نکنید، امکان ورود به دستگاه را نخواهید داشت.

آیا روش‌های دیگری هم وجود دارد؟ بله؛ روش‌های گوناگونی برای رفع این مشکل وجود دارد، اما استفاده از روش‌های ذکرشده می‌تواند مشکل حذف اکانت جیمیل بعد از ریست فکتوری گوشی های سامسونگ را حل کند.

لپ تاپ گیمینگ بنر

برای شما

نظرات

 

نظر بده

نام

15 نظر

 1. Leila

  سلام..بخوام تنظیمات کارخانه بزنم باید اول جیمیل حذف کنم؟
  نمیخام جیمیلم بعداز تنظیمات کارخانه حذف بشه

  1. احسان نیک پی

   پاسخ به Leila

   سلام وقت بخیر بله میتونید قبلش خارج بشید و بعد مجدد وارد بشید
 2. حسین

  سلام من گوشی a5دارم اون چیزی رافرمودین تایپ کردم ولی هرچقدرنگه داشتم چیزی بالانیومدمشکل چیه مرسی

  1. احسان نیک پی

   پاسخ به حسین

   سلام وقت بخیر اندروید گوشیتون چه نسخه ای هست شاید برای اون نسخه این بخش کار نمیکنه
 3. سعید محمودزاده

  سلام
  من سامسونگ a5 2016 رو چند روز پیش خریداری کردم و متاسفانه فروشنده اکانت جمیل خود رو حذف نکرده بود و من بدون اطلاع از این موضوع گوشی رو ریست فکتوری کردم که ارور frp رو نمایش داد و پس از روشن کردن مجدد و وارد کردجمیل خودم انتن گوش رفت رو تماس اضطراری والان هر کاری میکنم بالا نمیاد.با فروشنده هم تماس گرفتم که جمیل قبلی و پسورد بهم بده که اعلام کردند به دلیل عدم استفاده طولانی از این گوشی جمیل نصب شده رو به یاد نمی یارند.لطفا منو راهنمایی میکنید.

  1. احسان نیک پی

   پاسخ به سعید محمودزاده

   سلام وقت بخیر یعنی گوشی دست دوم بوده؟
   1. سعید محمودزاده

    پاسخ به احسان نیک پی

    بله .همه چیز اوکی بود وقتی ریست فکتوری کردم باجمیل خودم وارد شدم گوشی روشن شد همه چیز اوکی بود فقط رفت رو تماس اضطراری که دوباره ریست کردم پیام frp رو داد که دیگه روشن نشد بعد بردم تعمیرگاه با فلش کردن باز شد ولی بازم رو تماس اضطراری هستش
    1. احسان نیک پی

     پاسخ به سعید محمودزاده

     سلام وقت بخیر واقعا نمی‌دونم مشکل چی می‌تونه باشه از تعمیر کار کمک بگیرید موفق باشید
     1. سعید محمودزاده

      پاسخ به احسان نیک پی

      جسارتا فقط یه سوال داشتم در کل frp میتونه چنین کاری انجام بده و بعنوان محافظت گوشی رو ببره رو تماس اضطراری که قابل استفاده نباشه؟
      1. احسان نیک پی

       پاسخ به سعید محمودزاده

       سلام وقت بخیر بله فکر میکنم چنین قابلیتی داشته باشه برنامه iToolab UnlockGo رو هم امتحان کنید شاید مشکل رو حل کنه فقط قبلش کامل مطالعه کنید در موردش موفق باشید
 4. محسن خرمیان

  سلام هردو روش روانجام دادم @روواردکردم گرفتم ولی هیچی نیومد اگر بصورت تصویری نمایش میدادید خیلی بهتربود

  1. احسان نیک پی

   پاسخ به محسن خرمیان

   سلام وقت بخیر حتما در ویرایش مطلب این موضوع رو در نظر میگیریم موفق باشید
 5. بهروز

  گوشی من سامسونگ J1 است و هیچ یک از روشهای شما در مورد این گوشی کارساز نبود. روی علامت @ فشار دادم هیچی ظاهر نشد. و…

  1. احسان نیک پی

   پاسخ به بهروز

   سلام وقت بخیر گوشی شما قدیمی هست و احتمالا این روش ها براش سازگار نیست پاینده باشید
 6. محمد

  سلام @ رو میگیرم ام منو نمیاد

ads
ads
?>