داغ ترین ها :
رفع مشکل آپدیت نشدن اپل واچ

رفع مشکل آپدیت نشدن اپل واچ

اپل واچ یکی از محبوب‌ترین گجت‌های پوشیدنی موجود در جهان است و به نوعی می‌توانیم آن را یک ایفون به روی مچ دست به حساب بیاوریم. این گجت مانند بسیاری دیگر از دستگاه‌های موجود در جهان نیاز به بروزرسانی و آپدیت دارد اما در برخی از مواقع این فرآیند با مشکل مواجه می‌شود. در ادامه این مطلب به شما آموزش می‌دهیم که اپل واچ به چه دلایلی آپدیت نمی‌شود و راه‌ کارهای موجود برای حل این مشکل چیست. در آخر نیز نکته‌هایی کاربردی در زمینه اپل واچ را ذکر می‌کنیم و پیشنهاد می‌کنیم ادامه این متن را در تکنولایف از دست ندهید.

 

ساعت های هوشمند اپل را از سایت تکنولایف با قیمت عالی خریداری کنید

 

پیش نیازهای آپدیت اپل واچ

قبل از نصب آپدیت به روی اپل واچ باید چند پیش نیاز را فراهم کنید که در این بخش به این موارد می‌پردازیم.

 • مطمئن شوید که ایفون شما به آخرین نسخه IOS آپدیت شده باشد.
 • اپل واچ باید 50 درصد یا بیشتر شارژ داشته باشد تا اجازه بروزرسانی داده شود.
 • ایفون خود را به وای فای متصل کنید.
 • در طول آپدیت حتما ایفون را نزدیک به اپل واچ نگه دارید.

اپدیت اپل واچ بدون گوشی

برای دریافت اخرین اپدیت اپل واچ بدون نیاز به گوشی باید مراحل زیر را پشت سر بگذارید.

 1. به روی اپل واچ به Settings مراجعه کنید.
 2. به روی گزینه General کلیک کنید.
 3. حال به روی گزینه Software Update کلیک کنید.
 4. اگر آپدیت جدید در دسترس قرار دارد گزینه Install را انتخاب کنید.
 5. دستور عمل‌های گفته شده را پیگیری کنید تا بروزرسانی به روی اپل واچ شما نصب شود.

 

چرا اپل واچ با گوشی ست نمی‌شود؟
گزینه start pairing در اپل واچ

 

اپدیت اپل واچ با گوشی

شما می‌توانید اپل واچ خود را به کمک ایفون نیز آپدیت کنید و برای انجام این کار باید مراحل گفته شده را سپری کنید.

 1. به روی ایفون به برنامه Watch وارد شوید.
 2. از تب My Watch به روی گزینه General کلیک کنید.
 3. به روی گزینه Software Update کلیک کنید.
 4. حال مطمئن شوید که گزینه Automatic Updates روشن باشد.

در صورت روشن بودن آپدیت خودکار بدون این که شما متوجه بشوید اپل واچ در طول شب بروزرسانی می‌شود و پیشنهاد می‌کنیم از این قابلیت استفاده کنید.

چرا آپدیت اپل واچ طولانی شده است؟

گاهی ممکن است فرایند آپدیت شدن اپل واچ شما بیش از اندازه زمان ببرد و در این صورت می‌توانید راه‌های زیر را امتحان کنید.

 • اتصال خود را چک کنید. اگر سرعت اینترنت کم باشد باعث می‌شود تا دانلود شدن آپدیت بسیار بیشتر از حد انتظار زمان ببرد.
 • صبور باشید. اگر اپل واچ شما نسخه قدیمی‌تری است طبیعتا از تراشه ضعیف‌تر و کندتری نیز استفاده می‌کند و پردازش بروزرسانی جدید بیشتر زمان می‌برد. ترجیحا آپدیت را زمانی نصب کنید که نیازی به استفاده از اپل واچ ندارید.

 

چگونه اپل واچ را به ایرپاد وصل کنیم؟
اتصال ایرپاد به اپل واچ

 

آپدیت اپل واچ آغاز نمی‌شود

ممکن است اپل واچ شما آپدیت را نصب نکند و در واقع بروزرسانی به روی اپل واچ آغاز نشود، در این صورت باید چه کاری انجام داد؟ راه کارهایی برای حل این مشکل وجود دارد که آن را توضیح می‌دهیم.

 1. اپل واچ خود را به شارژر متصل کنید؛ چرا که شارژ کم آن باعث می‌شود بروزرسانی به درستی به روی گوشی نصب نشود.
 2. اتصال را چک کنید. اپل واچ و ایفون هر دو باید به یک وای فای یکسان متصل باشند.
 3. مطمئن شوید که فضای کافی به روی اپل واچ و ایفون وجود داشته باشد تا آپدیت بتواند دانلود و در ادامه نصب شود. اگر فضا کافی نیست برخی از برنامه‌ها و اطلاعات خود را حذف کنید.
 4. اگر آپدیت شروع نمی‌شود یک بار گوشی خود را ری استارت کنید. برای ری استارت کردن ایفون باید دکمه پاور را نگه دارید تا گزینه slide to power off در بالا نمایش داده شود. حالا دست خود را از چپ به راست بکشید تا ایفون خاموش شود. پس از خاموش شدن مجدد با نگه داشتن دکمه پاور می‌توانید ایفون را روشن کنید (توجه داشته باشید که در حین آپدیت هرگز گوشی را خاموش نکنید).
 5. اپل واچ را ری استارت کنید. برای ری استارت کردن اپل واچ نیز باید دکمه کنار را نگه دارید تا گزینه power off نمایش داده شود و حالا با کشیدن دست خود می‌توانید اپل واچ را خاموش کنید. برای روشن کردن مجدد نیز باید دست خود را به روی همین دکمه کمی نگه دارید.
 6. یک بار ایفون و اپل واچ را Unpair کنید. برای این کار به ایفون مراجعه کرده و به برنامه اپل واچ بروید. در این برنامه به روی My Watch کلیک کرده و دکمه information موجود را انتخاب کنید. حال Unpair Apple Watch را بزنید تا اتصال بین اپل واچ و ایفون به طور کامل قطع شود و بتوانید Pair كردن مجدد اپل واچ را انجام دهید.

 

نحوه اتصال اپل واچ به گوشی سامسونگ:
وصل كردن اپل واچ به گوشي اندروید

 

علت روشن شدن چراغ سبز اپل واچ چیست؟

علت روشن شدن چراغ سبز زیر اپل واچ به خاطر سنجش ضربان قلب شماست. در واقع این سنسور کار خود را از طریق همین چراغ سبز رنگ انجام می‌دهد و دلیل روشن شدن این چراغ در نیمه‌های شب نیز برای سنجش ضربان قلب و سنجش کیفیت خواب از طریق ضربان قلب است.

علت خاموش شدن ناگهانی اپل واچ چیست؟

به طور کلی خاموش شدن اپل واچ به طور ناگهانی طبیعی نیست و در ادامه دلایل ممکن و راه کارهای موجود را شرح می‌دهیم.

 • ممکن است اپل واچ را خودتان به صورت اتفاقی خاموش کنید. اگر اپل واچ را محکم به روی دست خود ببندید ممکن است هنگام تا کردن مچ دست دکمه کناری برای مدتی طولانی فشار داده شود و اپل واچ را خاموش کند.
 • اپل واچ را اپدیت کنید تا اگر مشکل یک باگ نرم افزاری است برطرف شود. برای آپدیت کردن اپل واچ ابتدا مطمئن شوید که به وای فای متصل باشد. حال به برنامه Watch app در ایفون مراجعه کرده و به بخش General بروید و به روی گزینه Software Update کلیک کنید. در این مرحله آپدیت در صورت وجود نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن را نصب کنید. اگر اپل واچ شما watchOS 6 یا جدیدتر دارد می‌توانید آن را بدون نیاز به ایفون نیز آپدیت کنید. برای این کار با خود اپل واچ به Settings و سپس بخش General بروید و گزینه Software Update را انتخاب کنید.
 • برنامه‌های موجود به روی اپل واچ را حتما آپدیت کنید.
 • اگر این مشکل بعد از نصب یک برنامه مشخص به وجود آمده است حتما آن برنامه را حذف کنید.
 • برنامه‌های باز به روی اپل واچ را در صورت نیاز نداشتن ببندید.
 • به عنوان راه حل نهایی اپل واچ خود را ریست کنید. به روی خود اپل واچ به Settings بروید و سپس به بخش General مراجعه کنید. حال به روی Reset کلیک کرده و گزینه Erase All Content and Settings را انتخاب کنید.

 

اموزش راه اندازی اپل واچ به زبان فارسی را در مطلب زیر بخوانید:
راه اندازی اپل واچ

 

علت هنگ كردن اپل واچ چیست؟

اپل واچ‌های قدیمی‌تر به دلیل استفاده از تراشه ضعیف‌تر ممکن است هنگ کنند پ به همین دلیل در ادامه راه کارهایی برای رفع این مشکل و سریع‌تر کردن اپل واچ را ارائه می‌کنیم. اما به طور کلی هنگ کردن اپل واچ می‌تواند به دلیل نصب برنامه‌ای مخرب به روی آن باشد.

اگر به تازگی با این مشکل مواجه شده‌اید حتما پیشنهاد می‌کنیم که برنامه‌های تازه نصب شده خود را حذف کنید تا مشکل برطرف شود.

 1. اپل واچ خود را هر چند مدت یک بار ری استارت کنید. برای ری استارت کردن اپل واچ باید دکمه کنار را نگه دارید تا گزینه power off نمایش داده شود و حالا با کشیدن دست خود می‌توانید اپل واچ را خاموش کنید. برای روشن کردن مجدد نیز باید دست خود را به روی همین دکمه کمی نگه دارید.
 2. برنامه‌هایی که به آن‌ها نیازی ندارید را حذف کنید تا فضای اپل واچ بیشتر شود و سرعت آن افزایش پیدا کند. به روی اپل واچ Digital Crown را فشار دهید تا به بخش برنامه‌ها منتقل شوید. به روی برنامه مورد نظر دست خود را نگه دارید تا علامت × در بالای آن نمایش داده شود. به روی این × کلیک کرده و Delete App را بزنید. برای حذف برنامه‌های اپل واچ از طریق ایفون به برنامه Watch بروید و به روی بخش My Watch کلیک کنید. به پایین اسکرول کنید تا به بخش Installed on Apple Watch برسید. به روی برنامه‌ای که می‌خواهید حذف کنید کلیک کرده و Show App on Apple Watch را خاموش کنید. به زودی برنامه از اپل واچ حذف می‌شود.
 3. انیمیشن‌های اپل واچ را کاهش دهید تا همه چیز سریع‌تر انجام بشود. برای انجام این کار با خود اپل واچ به Settings و بخش Accessibility بروید و در بخش Vision به گزینه Reduce Motion مراجعه کنید. حال گزینه Reduce Motion را فعال کنید.
 4. نصب خودکار برنامه‌ها را غیر فعال کنید. برای انجام این کار به برنامه Watch به روی ایفون مراجعه کرده و به بخش My Watch بروید. حال با رفتن به بخش General گزینه Automatic App Install را خاموش کنید.
 5. گزینه Background App Refresh را غیر فعال کنید. این قابلیت هم به روی ایفون و هم اپل واچ وجود دارد و برای این است که بتواند برنامه‌ها و پیام‌های دریافتی آن‌ها را بلافاصله دریافت کند. اگر این موضوع برای شما ضرورتی ندارد با اپل واچ به Settings و سپس General بروید و Background App Refresh را خاموش کنید.
 6. اپل واچ خود را به روز نگه دارید. برای آپدیت کردن اپل واچ ابتدا مطمئن شوید که به وای فای متصل باشد. حال به برنامه Watch app در ایفون مراجعه کرده و به بخش General بروید و به روی گزینه Software Update کلیک کنید. در این مرحله آپدیت در صورت وجود نمایش داده می‌شود و می‌توانید آن را نصب کنید. اگر اپل واچ شما watchOS 6 یا جدیدتر دارد می‌توانید آن را بدون نیاز به ایفون نیز آپدیت کنید. برای این کار با خود اپل واچ به Settings و سپس بخش General بروید و گزینه Software Update را انتخاب کنید.

 

ساعت هوشمند نسل آخر اپل و سامسونگ را مقایسه کردیم:
مقایسه گلکسی واچ ۴ و اپل واچ ۷

 

سوالات متداول

پیش نیازهای آپدیت اپل واچ چیست؟ قبل از نصب آپدیت به روی اپل واچ باید چند پیش نیاز را فراهم کنید. مطمئن شوید که ایفون شما به آخرین نسخه IOS آپدیت شده باشد. اپل واچ باید 50 درصد یا بیشتر شارژ داشته باشد تا اجازه بروزرسانی داده شود. ایفون خود را به وای فای متصل کنید. در طول آپدیت حتما ایفون را نزدیک به اپل واچ نگه دارید.

اپدیت اپل واچ بدون گوشی چگونه است؟ برای دریافت اخرین اپدیت اپل واچ بدون نیاز به گوشی باید با اپل واچ به Settings مراجعه کنید. به روی گزینه General کلیک کنید. حال به روی گزینه Software Update کلیک کنید. اگر آپدیت جدید در دسترس قرار دارد گزینه Install را انتخاب کنید. دستور عمل‌های گفته شده را پیگیری کنید تا بروزرسانی به روی اپل واچ شما نصب شود.

علت روشن شدن چراغ سبز اپل واچ چیست؟ علت روشن شدن چراغ سبز زیر اپل واچ به خاطر سنجش ضربان قلب شماست. در واقع این سنسور کار خود را از طریق همین چراغ سبز رنگ انجام می‌دهد و دلیل روشن شدن این چراغ در نیمه‌های شب نیز برای سنجش ضربان قلب و سنجش کیفیت خواب از طریق ضربان قلب است.

برای شما

نظرات

 

نظر بده

نام