داغ‌ترین‌ها
آیفون 13 پرو مکس بهترین بازی ps4 بهترین بازی های اندروید صندلی گیمینگ قلم لمسی قیمت روز گوشی لپ تاپ گیمینگ نصب ویندوز 11 هدفون گیمینگ

رتبه بندی سازندگان گوشی برحسب میزان عرضه در 3ماهه دوم 2018

You are currently viewing رتبه بندی سازندگان گوشی برحسب میزان عرضه در 3ماهه دوم 2018

همواره کمپانی های سازنده گوشی های هوشمند با توجه به کشش بازار های مختلف و تقاضای کاربران مدل های مختلف گوشی را تولید کرده و در بازار های مختلف عرضه می کنند. حال سازمان بین المللی داده ها، موسوم به IDC، به تحلیل و بررسی میزان تولید گوشی های هوشمند توسط کمپانی های مختلف در سه ماهه دوم سال 2018 پرداخته و در قالب جدولی کمپانی های سازنده گوشی های هوشمند را رتبه بندی کرده است.

با اعلام این سازمان، کمپانی های سازنده گوشی های هوشمند چیزی در حدود 342 میلیون گوشی را در سه ماهه دوم سال 2018 در بازار های مختلف عرضه کرده اند. درست در سه ماهه دوم سال 2017 چیزی در حدود 348 میلیون گوشی در بازار ها عرضه گردیده بود. با توجه به این آمار ها، شاهد نزول 1.8 درصدی عرضه گوشی های هوشمند، در سه ماه دوم سال 2018 هستیم.

رتبه بندی سازندگان گوشی برحسب میزان عرضه در 3ماهه دوم 2018

با توجه به جدول منتشر شده، کمپانی سامسونگ با عرضه 71.5 میلیون گوشی و کسب سهم 20.9 درصدی از بازار، با اختلاف در صدر این جدول قرار گرفته است و این موضوع در حالی است که این شرکت در حدود 10.4 درصد نسبت به تاریخ مشابه در سال گذشته نزول داشته است. نکته جالب حضور هواوی در رتبه دوم است و این کمپانی توانسته است جایگاه اپل را تصاحب کند. با توجه به آمار، کمپانی هواوی با 54.2 میلیون عرضه و کسب سهم 15.8 درصدی از بازار در مقابل اپل که 41.3 میلیون گوشی را عرضه کرده و 12.1 درصد از بازار را در اختیار دارد، توانسته در رتبه دوم قرار بگیرد و باعث نزول یک پله ای گوشی اپل نسبت به تاریخ مشابه در سال قبل شود.

سامسونگ هواوی اپل

 

در همین راستا رایان ریس، نائب رئیس سازمان IDC بیان می کند: کمپانی هواوی بسیار ناشناخته بود و با تلاش های فراوان رشد چشمگیری داشته است. این کمپانی توانسته است با راه یابی به بازار هایی که قبلا حتی نامش را نشنیده بودند موفقیت های بسیاری را کسب کند.

رتبه چهارم این جدول در اختیار یک کمپانی چینی دیگر است که شیائومی نام دارد. این کمپانی چینی با 31.9 میلیون عرضه گوشی و کسب سهم 9.3 درصدی در جایگاه چهارم قرار گرفته است. اما نکته حائز اهمیت در باره این کمپانی، رشد 48.8 درصدی عرضه گوشی شیائومی نسبت به تاریخ مشابه در سال قبل است. کمپانی Oppo نیز با 29.4 درصد و سهم 8.4 درصدی از بازار، در رتبه پنجم این جدول قرار گرفته است.

اوپو رو به پیشرفت

اما دیگر کمپانی های سازنده گوشی های هوشمند نظیر سامسونگ، HMD Global، گوگل، ال جی و … جمیعاً با 113.7 میلیون عرضه گوشی و سهم 33.2 درصدی از بازار، در جایگاه های بعدی قرار دارند.

برای امتیاز به این مطلب کلیک کنید
[تعداد امتیازات: 0 امتیاز میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید