داغ ترین ها :
سامسونگ چیپست جدید خود را با نام  اگزینوس 9820 معرفی کرد

سامسونگ چیپست جدید خود را با نام اگزینوس 9820 معرفی کرد

امروزه پیشرفت گوشی های هوشمند با اینکه سرعت بالایی دارد اما به سادگی حاصل نمی شود. پیشرفت گوشی ها نیازمند پیشرفت بخش های مختلف سخت افزاری و نرم افزاری آنان است و یکی از مهمترین بخش های گوشی های هوشمند، قسمت پردازنده آنان است. در این بین و در بخش پردازنده، چیپست ها پر رنگ ترین نقش را ایفا می کنند که با ارتقاء آنان، گوشی های هوشمند امکان دریافت قابلیت های جدید را پیدا می کنند.

کمپانی های زیادی به صورت اختصاصی در این بخش فعالیت می کنند و کمپانی های نظیر سامسونگ، هواوی و اپل نیز به صورت اختصاصی عمل کرده و چیپست های خود را درون گوشی های برند خود بکار می گیرند. در همین راستا امروز کمپانی سامسونگ از چیپست جدید خود با نام اگزینوس 9820 رونمایی کرد. با توجه به قابلیت ها، این چیپست پیشرفت های زیادی در مقایسه با چیپست قبلی این کمپانی یعنی اگزینوس 9810 داشته است که پیشتر در پرچمداران این کمپانی بکار گرفته می شد.

 اگزینوس 9820

همانطور که در جدول بالا مشاهده می کنید تفاوت های این چیپست با نسل قبلی خود مشخص شده است ولی به صورت خلاصه، محصول جدید در حدود 40 درصد کارایی و 35 درصد ذخیره انرژی در گوشی هوشمند را افزایش می دهد. نکته دیگری که توجه را جلب می کند معماری این چیپست است که 8 نانومتری است و این در حالی است که چیپست های جدید دیگر کمپانی ها، همگی معماری 7 نانومتری دارند.

برای شما

نظرات

 

نظر بده

نام