داغ‌ترین‌ها
آیفون 13 پرو مکس بهترین بازی های اندروید بهترین گوشی 6 میلیونی تبلت دانش آموزی قیمت روز گوشی گوشی دانش آموزی گوشی لمسی ارزان نصب ویندوز 11

فروش گوشی های چینی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ کاهش داشته است

You are currently viewing فروش گوشی های چینی در سه ماهه دوم سال ۲۰۱۸ کاهش داشته است

بازار گوشی های هوشمند چینی با وجود رشد زیادی که طی سال های اخیر داشته، مدتی است که با افت فروش همراه شده است. از سه ماهه سوم سال 2017 فروش گوشی های چینی در بازارهای جهانی کاهش داشته و با شروع سال 2018 این کاهش همچنان ادامه پیدا کرده است.

در بین برندهای تجاری چینی که در حوزه ساخت و عرضه گوشی های هوشمند فعالیت میکند، تنها گوشی هواوی است که در سه ماهه دوم سال 2018 با رشد فروش همراه بوده است. هواوی در این سه ماهه 22 درصد رشد داشته که نسبت به دیگر برندهای چینی آمار بسیار خوبی است. گوشی اوپو به عنوان یکی دیگر از چینی های فعال در جهان با افت 9 درصدی رو به رو شده و دیگر برندهای چینی مثل Vivo و گوشی شیائومی نیز هر یک به اندازه ای این افت را تجربه کردند.

این رکود در بازار گوشی های چینی به عوامل مختلفی بستگی دارد که برخی کارشناسان، کاهش نوآوری را مهمترین دلیل آن میداند. هیچکدام از سازندگان تلفن های همراه قادر به متقاعد کردن مشتریان برای خرید گوشی های خود نیستند. چرا که آمارها نشان میدهد مشتریان به طور میانگین راضی به استفاده از گوشی های خود تا دو سال بوده و تصمیمی به تغییر گوشی و جایگزین کردن آن با گوشی های جدید نیستند. البته هواوی با ویژگی های هوش مصنوعی و نوآوری هایی که در گوشی های خود داشته تا حدودی توانسته مشتریان خود را به خرید محصولات جدید قانع کند.

در خصوص گوشی های هواوی، کارشناسان برندسازی گوشی های این شرکت را دلیل مهمی برای موفقیت در بازار میداند. آمار رشد فروش گوشی های هواوی با گوشی های زیرمجموعه آن یعنی Honor محاسبه شده که به صورت مستقل نیز این برند یعنی Honor میتواند با بسیاری از برندهای دیگر رقابت کند. البته که عوامل دیگری نظیر خدمات و فروش آنلاین محصولات هواوی نیز نقش مهمی در موفقیت های این برند داشته است.

افزایش فروش گوشی های چینی

برای امتیاز به این مطلب کلیک کنید
[تعداد امتیازات: 0 امتیاز میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید