فن آوری

مشخصات اولیه چیپست اسنپدراگون ۶۸۰ افشا شد

طبق اخبار منتشر شده در سایت ها اخیرا یک اسنپدراگون ۶۸۰ در Geekbench تست شده است که برای گوشی های میان رده مناسب می باشد.

به نظر می رسد مانند آنچه که قبلا در اسنپدراگون ۸۰۸ و اسنپدراگون ۶۵۰ دیده بودیم این پردازنده نیز از شش هسته که یه صورت ۲+۴ قرار گرفته اند پشتیبانی می کند. حال می توان گفت که این مدل، نسخه پایین تر اسنپدراگون ۷۱۰ است. اما موضوع دیگری که ذکر شده فرکانس پردازنده ۲٫۱۵ گیگاهرتزی می باشد که موارد مشابهی از قبیل kyro 260 در S660 و kyro 4xx در اسنپدراگون ۷۱۰ را می توان مثال زد.

اما اگر بخواهیم مقایسه ای بین اسنپدراگون ۶۸۰ و ۶۶۰ داشته باشیم باید بگوییم:
نتیجه تست در Geekbench به این صورت شد که در بخش تک هسته ای اسنپدراگون ۶۸۰ نمره ۱۹۰۰ ولی ۶۶۰ نمره ۱۶۰۰ را کسب کرد که نشان دهنده این بود، این چیپست مجهز به نسل چهارم پردازنده های kyro می باشد. اما در بخش دوهسته ای قضیه مقداری متفاوت است و امتیاز اسنپدراگون ۶۸۰ پایین تر از ۶۶۰ می باشد.

اما تمام این مسائل نوید یک چیپست خوب برای رنج میان رده گوشی های هوشمند می دهد. اما بنا به گزارشات رسیده، این چیپست از رم تا ۶ گیگابایت پشتیبانی می کند. حال هنوز گوشی هوشمندی با این چیپست تست نشده است در حالی که چند ماه بعد از معرفی ۶۶۰ در سال ۲۰۱۷ این چیپست به کار گرفته شد.

ارسال پاسخ

Real Time Web Analytics