داغ ترین ها :
هواوی در حال توسعه چیپست Kirin 1020 با دو برابر قدرت بیشتر

هواوی در حال توسعه چیپست Kirin 1020 با دو برابر قدرت بیشتر

بدون تردید هواوی یکی از بزرگترین تولید کنندگان گوشی های هوشمند در جهان است که در طی سال های اخیر، همواره از نظر فروش در بین سه کمپانی برتر جهان قرار داشته است. طبیعی است که یک شرکت برای دستیابی به فروش بالای محصولات خود، باید هزینه های تولید را کاهش دهد تا بتواند با سودآوری بیشتر بر روی توسعه محصولات خود تمرکز کند.

یکی از راه های کاهش هزینه ها در زمینه ساخت گوشی های هوشمند، استفاده از سخت افزار اختصاصی است که هواوی به خوبی در این مورد عمل کرده است. چیپست های اختصاصی این شرکت که با نام کایرین شناخته میشود، در گوشی های هواوی از سطوح پایین تا پرچمداران مورد استفاده قرار میگیرد.

هواوی در آخرین پرچمداران خود که تحت عنوان سری P20 عرضه شدند، از چیپست کایرین 970 استفاده کرد. اما حالا شایعاتی به گوش میرسد که این شرکت در حال توسعه یک چیپست قدرتمندتر از این سری با نام کایرین 1020 است که گفته میشود، قدرت آن دوبرابر بیشتر از کایرین 970 خواهد بود. هواوی با چیپست کایرین 970 توانست تهدید مهمی برای کوالکام باشد، اما هنوز توان رقابت با اسنپدراگون 845 را ندارد. با این حال چیپست آینده ای که این شرکت احتمالاً رونمایی خواهد کرد، شاید بتواند با نسل آینده چیپست های کوالکام برابری کند.

منابع داخلی از چین گزارش میدهند که کایرین 1020 به لطف معماری 7 نانومتری، قدرت پردازشی بسیار بالایی خواهد داشت که میتواند تا دوبرابر قوی تر از قوی ترین چیپست حال حاضر این شرکت باشد. متاسفانه هنوز اطلاعات بیشتری از کایرین 1020 در دسترس نیست اما احتمال میرود این چیپست همسو با رقبای آینده خود بتواند از شبکه های 5G پشتیبانی کند.

ads

فرق بین پلی استیشن 5 نسخه استاندارد با نسخه دیجیتال چیست؟

تفاوت ps5 استاندارد و دیجیتال

برای شما

نظرات

 

نظر بده

نام

ads
ads