داغ ترین ها :
پردازنده اختصاصی گلکسی S10 احتمالا از چینش سه رشته ای استفاده کند

پردازنده اختصاصی گلکسی S10 احتمالا از چینش سه رشته ای استفاده کند

سامسونگ در حال حاضر، سخت مشغول توسعه نسل آینده چیپست های اگزینوس است تا آن را در گوشی گلکسی S10 استفاده کند. بر اساس خبرهای واصله، سامسونگ در گوشی گلکسی S10 از چیپست اگزینوس 9820 استفاده میکند که هم اکنون مراحل ساخت، توسعه و آزمایش را سپری میکند.

سابقه ای که از سامسونگ سراغ داریم نشان میدهد تا لحظه معرفی گلکسی S10 میتوانیم انتظار هر گونه شایعه ای را پیرامون آن داشته باشیم. با این حال نباید از شایعاتی که حتی در فاصله چند ماه تا معرفی رسمی این دستگاه وجود دارد به راحتی بگذریم. امروز شایعه ای که شنیده میشود، مربوط به تراشه اگزینوس 9820 است که اطلاعات جالبی را به ما نشان میدهد.

قصد خرید گوشی هوشمند با کیفیت دارید؟ قیمت گوشی سامسونگ را بررسی کنید.

سامسونگ در هسته های پردازنده تراشه های اگزینوس همانند کوالکام، از چینش دو رشته ای استفاده میکند. به طور مثال در چیپست 9810 که در گلکسی S9 به کار گرفته شد، چهار هسته 2.7 گیگاهرتزی و چهار هسته 1.8 گیگاهرتزی مجموعاً 8 هسته این پردازنده را تشکیل دادند. حالا شنیده میشود که سامسونگ در تراشه 9820 قصد دارد از چینش سه رشته ای استفاده کند.

آنچه که مشخص است سامسونگ تصمیمی به افزایش تعداد هسته های پردازنده ندارد و این چینش را به صورت 4+2+2 انجام خواهد داد. احتمالاً در این حالت دو هسته از نوع Mongoose M4، دو هسته قدرتمند از نوع Cortex-A76 یا Cortex-A75 و چهار هسته دیگر از نوع هسته های کم مصرف Cortex-A55 خواهند بود. در خصوص توان هسته های پردازشی نیز اطلاعات در دسترس نیست اما شنیده میشود دو هسته از این هشت هسته در بالاترین فرکانس توان پردازشی 3.3 گیگاهرتزی را داشته باشند.

ads

برای عید 1402 برنامه ویژه‌ای ندارید؟ اینجا بهترین و جدیدترین سریال های ایرانی را برای تماشا به شما معرفی کردیم.

بهترین سریال های ایرانی

برای شما

نظرات

 

نظر بده

نام

ads
ads