سامسونگ

پردازنده اختصاصی گلکسی S10 احتمالا از چینش سه رشته ای برخوردار خواهد بود

سامسونگ در حال حاضر، سخت مشغول توسعه نسل آینده چیپست های اگزینوس است تا آن را در گوشی گلکسی S10 استفاده کند. بر اساس خبرهای واصله، سامسونگ در گوشی گلکسی S10 از چیپست اگزینوس ۹۸۲۰ استفاده میکند که هم اکنون مراحل ساخت، توسعه و آزمایش را سپری میکند.

سابقه ای که از سامسونگ سراغ داریم نشان میدهد تا لحظه معرفی گلکسی S10 میتوانیم انتظار هر گونه شایعه ای را پیرامون آن داشته باشیم. با این حال نباید از شایعاتی که حتی در فاصله چند ماه تا معرفی رسمی این دستگاه وجود دارد به راحتی بگذریم. امروز شایعه ای که شنیده میشود، مربوط به تراشه اگزینوس ۹۸۲۰ است که اطلاعات جالبی را به ما نشان میدهد.

سامسونگ در هسته های پردازنده تراشه های اگزینوس همانند کوالکام، از چینش دو رشته ای استفاده میکند. به طور مثال در چیپست ۹۸۱۰ که در گلکسی S9 به کار گرفته شد، چهار هسته ۲٫۷ گیگاهرتزی و چهار هسته ۱٫۸ گیگاهرتزی مجموعاً ۸ هسته این پردازنده را تشکیل دادند. حالا شنیده میشود که سامسونگ در تراشه ۹۸۲۰ قصد دارد از چینش سه رشته ای استفاده کند.

آنچه که مشخص است سامسونگ تصمیمی به افزایش تعداد هسته های پردازنده ندارد و این چینش را به صورت ۴+۲+۲ انجام خواهد داد. احتمالاً در این حالت دو هسته از نوع Mongoose M4، دو هسته قدرتمند از نوع Cortex-A76 یا Cortex-A75 و چهار هسته دیگر از نوع هسته های کم مصرف Cortex-A55 خواهند بود. در خصوص توان هسته های پردازشی نیز اطلاعات در دسترس نیست اما شنیده میشود دو هسته از این هشت هسته در بالاترین فرکانس توان پردازشی ۳٫۳ گیگاهرتزی را داشته باشند.

ارسال پاسخ

Real Time Web Analytics