چگونه با موبایل از یوتیوب فیلم دانلود کنیم؟ | اپلیکیشن دانلود از یوتیوب

چگونه با موبایل از یوتیوب فیلم دانلود کنیم؟ | اپلیکیشن دانلود از یوتیوب

با این‌که یوتیوب اجازه می‌دهد برخی از ویدئو‌هایش را به‌صورت آفلاین ذخیره کنید، استفاده از هر گونه خدمات و اپلیکیشن‌های دیگر برای دانلود ویدئو‌های یوتیوب خلاف قواعدشان تلقی می‌شود. قواعد استفاده از خدمات یوتیوب صریحا متذکر می‌شوند، کاربران نباید هیچ گونه محتوای موجود در یوتیوب را دانلود کنند، مگر این‌که دکمه‌ یا لینک دانلودی از طرف یوتیوب برای آن تعیین شده باشد. در این مقاله همراه مجله تکنولایف باشید تا چند روش دانلود از یوتیوب با اندروید، آیفون و تعدادی از سایت‌های دانلود ویدئو را به شما معرفی کنیم.

 

اپلیکیشن‌های دانلود ویدئو از یوتیوب با اندروید

 

Videoder

ویدئودر (Videoder) دانلود کننده‌ی قدرتمندی برای دانلود ویدئو‌های یوتیوب در اندروید است. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید ویدئو‌های موجود در سایت‌های مختلفی از قبیل یوتیوب، فیس‌بوک، اینستاگرام و غیره دانلود کنید. Videoder امکان پخش و دانلود ویدئو‌ها را در تمام قالب‌های (فرمت‌) موجود فراهم می‌کند. به آسانی می‌توانید کیفیت ویدئوی دلخواهتان را انتخاب کنید، و هم‌چنین توسط همین اپلیکیشن،‌ ویدئو‌ها را به اشتراک بگذارید. Videoder دارای رابط کاربری بسیار عالی و کاربردی است، و کاربران می‌توانند این اپلیکیشن را به صورت دلخواه‌شان تنظیم کنند. Videoder (ویدئو‌در) سرعت دانلود را افزایش می‌دهد؛ و هم‌چنین دارای تم‌های (پوسته) مختلف، حالت شبانه (night mode)، پخش کننده‌ی ویدئو‌ی درون برنامه، و غیره است.
Videoder در پلی‌استور وجود ندارد، ولی می‌توانید این اپلیکیشن را به صورت رایگان از سایت رسمی‌اش دانلود و در گوشی‌تان نصب کنید. این اپلیکیشن هیچ گونه خرید درون برنامه ندارد، ولی حاوی تبلیغات است. با وجود این، اگر پلاگین (افزایه) Videoder Premium را از پلی استور خریداری کنید، تبلیغات درون برنامه حذف خواهند شد.

Videoder
نحوه دانلود از یوتیوب در اندروید با استفاده از اپلیکیشن Videoder

یوتیوب را در این اپلیکیشن باز کنید.
به دنبال ویدئو‌ی موردنظرتان بگردید.
دکمه‌ی دانلود را لمس کنید؛ سپس لینک دانلودی ظاهر می‌شود؛ آن را انتخاب کنید. در این مرحله می‌توانید قالب (فرمت) ویدئوی دلخواهتان را انتخاب کنید؛ به علاوه، می‌توانید ویدئو را با فرمت MP3 نیز دانلود کنید.
همچنین، می‌توانید ویدئوی موجود در یوتیوب را در اپلیکیشن Videoder به اشتراک بگذارید؛ از این طریق نیز لینک دانلود ظاهر می‌شود.

 

TubeMate

 

تیوب میت (TubeMate) نیز یکی دیگر از بهترین اپلیکیشن‌ها برای دانلود ویدئو در اندروید است. TubeMate دارای رابط کاربری بسیار زیبایی است که به‌آسانی می‌توان از آن استفاده کرد؛ با کمک این اپلیکیشن می‌توانید ویدئوهای دلخواه‌تان را از سایت‌های مختلف اشتراک گذاری ویدئو دانلود کنید. TubeMate دارای مرورگر درون برنامه‌ای است که در آن، می‌توانید به سایت‌های مورد نظرتان دسترسی پیدا کنید. به این ترتیب، می‌توانید ویدئو‌های سایت‌های دلخواه‌تان را دانلود کنید.

همچنین این اپلیکیشن این امکان را در اختیارتان می‌گذارد که پیش از دانلود ویدئو، کیفیت و قالب (فرمت) فایل مورد نظرتان را نیز انتخاب کنید. ویدئو‌های دانلود شده به صورت خودکار در حافظه‌ی گوشی‌تان ذخیره می‌شوند. هم‌چنین می‌توانید ویدئو‌های یوتیوب را در فرمت MP3 نیز دانلود کنید، ولی برای این کار باید از یک اپلیکیشن تبدیل کننده‌ی ویدئو به MP3 استفاده کنید. به طور کلی، TubeMate اپلیکیشن دانلود کننده‌ی ویدئو‌ی بسیار عالی برای اندروید است، ولی هنگام استفاده از این اپلیکیشن، باید تبلیغاتی را که هر از گاهی ظاهر می‌شوند، تحمل کنید.

TubeMate

نحوه دانلود از یوتیوب با اندروید با استفاده از TubeMate

اپلیکیشن را باز کنید و سایت به اشتراک‌گذاری ویدئو‌ی مورد نظرتان را در آن پیدا کنید.
از میان نتایج جستجو، ویدئو‌ی دلخواهتان را انتخاب کنید. در این مرحله، TubeMate از شما می‌خواهد کیفیت ویدئو‌ی مورد نظرتان را نیز تعیین کنید.
بعد از انتخاب کیفیت و وضوح (رزولوشن) ویدئو، می‌توانید دکمه‌ی دانلود را لمس کنید.
همچنین برای مشاهده‌ی لینک دانلود، می‌توانید ویدئو‌ها را از یوتیوب به Tubemate به اشتراک بگذارید.

 

KeepVid

 

کیپ وید (KeepVid) یکی از بهترین دانلود کننده‌های ویدئو برای اندروید است. این دانلود کننده‌ی ویدئو، در مقایسه با سایر دانلود کننده‌های ویدئو، سرعت بیش‌تری دارد و همچنین، به کاربران امکان می‌دهد از 27 سایت از قبیل فیس‌بوک، توییتر، تامبلر و غیره دانلود کنند.
KeepVid دارای رابطه کاربری بسیار آسانی است. این اپلیکیشن به کاربران امکان می‌دهد ویدئو‌های HD را تا وضوح 4K دانلود کنند و همچنین دارای پخش کننده‌ی فایل‌های صوتی و تصویری درون برنامه است. با استفاده از این اپلیکیشن حتی می‌توانید بدون نیاز به پلاگین خارج از برنامه، ویدئو‌های یوتیوب را به صورت MP3 دانلود کنید.

KeepVid

نحوه دانلود از یوتیوب در اندروید با استفاده از KeepVid

یوتیوب را در اپلیکیشن KeepVid باز کنید و به دنبال ویدئو‌ی دلخواهتان بگردید.
ویدئو‌ی مورد نظر را انتخاب کنید و سپس دکمه‌ی آبی رنگ دانلود، زیر پخش کننده‌ی ویدئو، را لمس کنید.
کیفیت فایل را انتخاب کنید؛ به‌این‌ترتیب، ویدئو‌ی مورد نظیر به طور خودکار در گوشی‌تان ذخیره می‌شود.
این اپلیکیشن به‌طورکلی رایگان است و حاوی هیچ گونه خرید درون برنامه یا بد افزاری (malware) نیست. با وجود این، KeepVid حاوی تبلیغات است؛ ولی برای خلاصی از آن‌ها، می‌توانید نسخه‌ی پریمیوم (premium) آن را خریداری کنید.

 

Snaptube

 

اسنپ تیوب یکی دیگر از دانلود کننده‌های قابل‌اعتماد برای دانلود ویدئو‌ در اندروید به شمار می‌رود. این اپلیکیشن دارای رابط کاربری بسیار مناسبی است؛ در Snaptube سایت‌ها، ویدئو‌ها، و دسته‌بندی‌های محبوب به صورت مجزا سازمان‌دهی شده‌اند. هم‌چنین می‌توانید مستقیما از طریق نوار جستجوی موجود در این اپلیکیشن، در یوتیوب جستجو کنید.
اسنپ تیوب به‌عنوان یکی از دانلود کننده‌های پر سرعت ویدئو‌های یوتیوب در اندروید شناخته می‌شود و می‌توانید پیش از دانلود ویدئو‌ها، کیفیت‌شان را نیز به صورت دلخواه انتخاب کنید. هم‌چنین می‌توانید ویدئو‌های دانلود شده را از طریق همین اپلیکیشن در فیس‌بوک، توییتر و غیره نیز به اشتراک بگذارید. ویدئو‌های دانلود شده به صورت خودکار در حافظه‌ی دستگاه‌تان ذخیره می‌شوند و هم‌چنین می‌توانید فایل‌های دانلود شده را به صورت مجزا در دسته‌بندی‌های موسیقی و ویدئو مشاهده کنید.

Snaptube

نحوه دانلود از یوتیوب با اندروید با استفاده از اسنپ تیوب

این اپلیکیشن را باز کنید. از داخل صفحه‌ی اصلی آن، ‌”‌سایت موبایل یوتیوب‌”‌ را انتخاب کنید.
در نوار جستجوی یوتیوب به دنبال ویدئو‌ی دلخواهتان بگردید.
ویدئو را انتخاب کنید و دکمه‌ی دانلود قرمزرنگ موجود در سمت راست ویدئو را لمس کنید.
سپس، کیفیت ویدئو را انتخاب کنید؛ به‌این‌ترتیب، ویدئو دانلود خواهد شد.
می‌توانید اپلیکیشن اسنپ تیوب را از سایت رسمی آن دانلود کنید. این اپلیکیشن کاملاً رایگان و بدون خرید درون برنامه است، ولی باید تبلیغات درون برنامه را کمی تحمل کنید.

 

InsTube

 

اینس تیوب نیز یکی دیگر از دانلود کننده‌های بسیار عالی ویدئو‌های یوتیوب برای اندروید است. این اپلیکیشن می‌تواند ویدئو‌های متعلق به سایر سایت‌های محبوب، از جمله اینستاگرام، توییتر، ویمیو و غیره را نیز دانلود کند InsTube .جزء اپلیکیشن‌های قابل اعتمادی است که ویدئو‌ها را بسیار سریع دانلود می‌کند.
قبل از دانلود ویدئو از یوتیوب، می‌توانید کیفیت ویدئو‌ی موردنظرتان را انتخاب کنید. حتی می‌توانید ویدئو‌های یوتیوب را در داخل اپلیکیشن یوتیوب به InsTube به اشتراک بگذارید. به علاوه، این اپلیکیشن را به آسانی می‌توانید به شکل دلخواه‌تان تنظیم کنید؛ هم‌چنین می‌توانید سایت‌های مورد علاقه‌تان را در این اپلیکیشن ذخیره کنید InsTube .فضایی خصوصی را نیز در اختیارتان می‌گذارد که در صورت تمایل می‌توانید ویدئو‌های‌تان را در آن‌جا پنهان کنید.

InsTube

نحوه دانلود از یوتیوب با اندروید با استفاده از InsTube

اپلیکیشن را باز کنید و به وب‌سایت مورد علاقه‌تان بروید.
ویدئو‌ی موردنظرتان را جستجو کنید و در نهایت، آن را انتخاب کنید.
دکمه‌ی قرمزرنگ دانلود را لمس، و سپس، کیفیت ویدئو را نیز انتخاب کنید.
در نهایت، با لمس کلید fast download (دانلود سریع)‌‌، دانلود ویدئو‌تان شروع می‌شود.

تنها مشکل استفاده از این اپلیکیشن، وجود تبلیغاتی است که دائماً ظاهر می‌شوند و باید تحمل‌شان کنید، زیرا هیچ راهی برای خلاصی از آن‌ها وجود ندارد.

 

VidMate

 

ویدمیت اپلیکیشن دانلود کننده‌ی ویدئو‌ی فوق‌العاده‌ای برای اندروید است. این اپلیکیشن برای دانلود ویدئو‌های یوتیوب بسیار قابل‌اعتماد است. در این اپلیکیشن، می‌توانید بر اساس دسته‌بندی‌های مختلف از قبیل فیلم‌ها، موسیقی‌ها، نمایش‌های تلویزیونی و غیره یا مستقیما از طریق جستجوی فایل در نوار جستجو، موارد دلخواه‌تان را پیدا کنید.
VidMate سرعت دانلود ویدئو‌ی فوق‌العاده‌ای را در اختیارتان می‌گذارد، ولی در عین حال، امکانات دیگری نیز دارد؛ با استفاده از بخش تنظیمات دانلود در این اپلیکیشن، می‌توانید سرعت دانلود را تنظیم، و محل دلخواه‌تان را برای ذخیر‌ه‌ی فایل انتخاب کنید. به علاوه، این اپلیکیشن حاوی پخش کننده‌ی ویدئو‌ و موسیقی درون برنامه است. هم‌چنین، داخل این اپلیکیشن می‌توانید فضای رمز گذاری شده‌ای را برای پنهان کردن ویدئو‌ها ایجاد کنید.

VidMate

نحوه دانلود از یوتیوب با اندروید با استفاده از VidMate

این اپلیکیشن را باز کنید و روی بخش سایت موبایل یوتیوب‌ را لمس کنید.
ویدئو موردنظرتان را جستجو کنید و سپس، دکمه‌ی قرمز رنگ دانلود را لمس کنید.
در این مرحله، کیفیت ویدئو را نیز انتخاب و کلید دانلود را لمس کنید. به‌این‌ترتیب، دانلود ویدئو‌تان شروع خواهد شد.

 

YT3 Youtube Downloader

 

YT3 دانلود کننده‌ی اندرویدی ویدئو‌های یوتیوب است که کار با آن بسیار ساده است و به کمک آن می‌توانید ویدئو‌های یوتیوب را با فرمت‌های MP3 و MP4 دانلود کنید. این اپلیکیشن دارای رابط کاربری کاربر پسندی است و استفاده از آن بسیار آسان است. این برنامه دارای گزینه‌ی پیش نمایشی است که به شما امکان می‌دهد، پیش از دانلود آهنگ نگاهی به آن بیندازید.

این اپلیکیشن امکان دانلود سریع را برای‌ شما فراهم می‌کند، و همه‌ی دانلود‌های‌تان نیز در فولدری به نام دانلودها ذخیره می‌شوند. به علاوه، YT3 هم‌زمان با گوش دادن به موسیقی، ترانه‌ی آن را نیز نشان می‌دهد. با استفاده از این اپلیکیشن می‌توانید ویدئو‌ها را به صورت کم کیفیت یا با کیفیت زیاد دانلود کنید.

YT3 Youtube Downloader
نحوه دانلود از یوتیوب با اندروید با استفاده از دانلود کننده‌ی YT3

اپلیکیشن را باز کنید و ویدئو‌ی موردنظرتان را برای دانلود انتخاب کنید.
میان دو گزینه‌ی دانلود MP3 یا MP4 که در سمت راست ویدئو قرار دارند، یکی را انتخاب کنید. همچنین قبل از دانلود فایل صوتی می‌توانید پیش نمایش آن را گوش دهید.
به‌علاوه، برای دانلود ویدئو‌ها می‌توانید آن‌ها را از اپلیکیشن یوتیوب در دانلود کننده‌ی YT3 به اشتراک بگذارید.

 

NewPipe

 

اپلیکیشن نیوپایپ قصد دارد تجربه‌ی اصلی استفاده از اپلیکیشن یوتیوب را بدون نمایش تبلیغات آزاردهنده به کاربر ارائه دهد. NewPipe، اپلیکیشنی با متن‌باز است و رابط کاربری بسیار ساده‌ای دارد. بهترین ویژگی این اپلیکیشن، پخش موسیقی در پس زمینه‌ی گوشی است که کاربر را قادر می‌سازد، هم‌زمان با استفاده از سایر اپلیکیشن‌ها، بتواند آهنگ‌های موجود در یوتیوب را نیز گوش دهد.
دانلود ویدئو با استفاده از این اپلیکیشن بسیار ساده و سریع خواهد بود. NewPipe برای دانلود ویدئو‌ها و موسیقی‌ها، فرمت‌ها و رزولوشن‌های مختلفی را در اختیارتان قرار می‌دهد. به‌علاوه، این اپلیکیشن حریم شخصی را نیز به خوبی رعایت می‌کند، زیرا هیچ گونه داده‌های کاربری را ذخیره نمی‌کند یا از هیچ گونه خدماتی نیز استفاده نمی‌کند که بتواند رفتار کاربری‌تان را تحلیل کند. از دیگر ویژگی‌های فوق‌العاده‌ی اپلیکیشن NewPipe می‌توان به استفاده از اشتراک کانال‌ها، حالت پاپ آپ ویدئو، پشتیبانی از 4K، تم‌های مختلف و غیره اشاره کرد. NewPipe اپلیکیشن سبک و رایگانی است که خریدهای درون برنامه یا تبلیغات نیز ندارد.

NewPipe

نحوه دانلود از یوتیوب با اندروید با استفاده از NewPipe

اپلیکیشن را نصب کنید.
آن را باز کنید و در نوار جستجو، به دنبال ویدئو‌ی موردنظرتان بگردید.
ویدئو‌ی دلخواهتان را از میان نتایج جستجو انتخاب کنید.
دکمه‌ی دانلود را لمس کنید و سپس، کیفیت و فرمت فایل را نیز انتخاب کنید. همچنین می‌توانید نام فایل را نیز ویرایش کنید.
با تأیید نهایی، لینک دانلود به طور خودکار ساخته خواهد شد.

در بالا به شما 8 برنامه مناسب دانلود ویدئو از یوتیوب را معرفی کردیم؛ اما همه این برنامه‌ها مخصوص گوشی‌های اندرویدی بود. حالا زمان معرفی بهترین برنامه دانلود ویدئو از یوتیوب برای گوشی های آیفون است.

اپلیکیشن‌های دانلود ویدئو از یوتیوب با آیفون

 

همیشه دانلود در گوشی‌های آیفون کاری سخت و طاقت‌فرسا بوده؛ البته در نسخه آی او اس 14 با دانلود کننده داخلی در سافاری، دانلود کردن راحت‌تر از قبل شده است. اما دانلود از یوتیوب همچنان سخت و نیازمند برنامه یا سایت‌های مختلف است؛ زیرا یوتیوب همانند اپل درمورد قانون کپی‌رایت و ارزش کار یک هنرمند بسیار سخت‌گیر است و از نظر هر دو برند این قضیه اهمیت بسیار بالایی دارد.

 

دانلود ویدئوهای یوتیوب در آیفون

 

یکی از راه های آسان دانلود از یوتیوب، برنامه Documents by Readdle است که یک اپلیکیشن مدیریت فایل می باشد و می توانید این برنامه را از طریق اپ استور دریافت کنید.
این اپلیکیشن در واقع دارای مدیریت فایل با مرورگر وب در یک برنامه است که دانلود و انتقال ویدیوهای یوتیوب را آسان می‌کند؛ حال می‌بایست پس از دانلود و نصب این برنامه، فیلم YouTube که می خواهید دانلود کنید را در مرورگر باز کنید.

اپلیکیشن‌های دانلود ویدئو از یوتیوب با آیفون
شما می‌توانید از برنامه رسمی یوتیوب برای انجام این کار استفاده کنید و تنها کافی است تا ویدئوی موردنظرتان را باز کرده و روی گزینه اشتراک‌گذاری (Share) ضربه بزنید، حال باید گزینه Copy link را انتخاب کنید.
در مرحله بعد و پس از دریافت لینک، دوباره به برنامه Documents برگشته، روی آیکون گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید تا مرورگر داخلی برنامه باز شود؛ حال باید به وب‌سایتی مثل BitDownloader رفته و سپس آدرس کپی شده ویدئو از یوتیوب را در قسمت وارد کردن آدرس، Paste کرده و بعد گزینه Download را انتخاب کنید.

 

در بعضی مواقع مایل به دانلود برنامه نیستید و می‌خواهید راحت‌تر از یوتیوب فیلم دانلود کنید، ما به شما ربات های دانلود کننده از یوتیوب را پیشنهاد می‌کنیم؛ کار با این ربات‌ها بسیار راحت بوده و می‌خواهیم یکی از بهترین این ربات‌ها را به شما معرفی کنیم.

 

Utubebot

 

یک ربات بسیار کاربردی و مفید در تلگرام که می‌توانید با دسترسی به آن به راحتی هرچه تمام ویدئوهای مورد نظر خود را دانلود کنید.
Utubebot به صورت کلی دو راه را برای دانلود ویدئوهای یوتیوب از تلگرام در اختیار شما می‌گذارد:
ارسال لینک ویدئو یوتیوب مورد نظر
استفاده از دستور vid@ برای جستجوی ویدئوها
اگر از ما بپرسید، روش دوم را ترجیح می‌دهیم؛ چرا که سریع‌تر بوده و با استفاده از آن دیگر نیازی نیست از اپلیکیشن تلگرام خارج شوید.

پس از ارسال لینک مورد نظر، ربات دو گزینه در مقابل شما قرار می‌دهد:
دریافت لینک به صورت ویدیو
دریافت لینک در فرمت صوتی
در صورت انتخاب گزینه دوم ویدئو مورد نظر شما به فرمت MP3 تبدیل می‌شود. در مرحله بعد در صورت انتخاب گزینه ویدئو قادر خواهید بود فرمت و کیفیت ویدئو را تعیین نمایید.
در آخر نیز نحوه ارسال ویدئو و یا صوت (به‌صورت فایل ارسال شود و یا لینک) از کاربر پرسیده می‌شود. دقت داشته باشید که امکان ارسال فایل‌های حجیم با حجم بیشتر از 50 مگابایت در تلگرام توسط این بات مقدور نیست و به همین دلیل بهتر است از گزینه دریافت ویدئو به‌صورت لینک استفاده کنید.

یکی دیگر از راه‌های آسان دانلود فیلم از یوتیوب، دانلود از سایت است؛ در این بخش یک سایت خوب و کار راه‌انداز برای دانلود از یوتیوب را به شما معرفی می‌کنیم.

 

دانلود از یوتیوب با استفاده از savefrom.net

 

1- آدرس ویدئو مورد نظرتان را کپی کنید
پس از رفتن به ویدئو مد نظرتان در یوتیوب لازم است آدرس آن را کپی کنید.این کار را با کلیک کردن در نوار جستجو در بالای مرورگر ، کلیک بر روی ویرایش در نوار فهرست ، و سپس کلیک بر روی Select All. سپس یک بار دیگر بر روی ویرایش کلیک کنید و بر روی Copy کلیک کنید.
2- به سایت savefrom.net بروید
برای این کار بر روی آدرس فوق کلیک کنید و یا در نوار مرورگرتان savefrom.net را تایپ کنید و وارد شوید.
3- لینک را paste کنید
پس از ورود به سایت savefrom، لینک ویدئو که قبلا کپی کرده بودید را در فیلد مشخص شده مانند تصویر paste کنید
4- گزینه with low quality را انتخاب کنید
برای دانلود رایگان ویدئو از یوتیوب لازم است فقط همین گزینه را انتخاب کنید.
5- کیفیت انتخاب کنید
اکنون تمامی کیفیت‌های در دسترس برای این ویدیو قابل مشاهده است.
6- بر روی Download کلیک کنید
پس از انتخاب کیفیت، الان بر روی گزینه Download که به رنگ سبز است کلیک کنید.
7- انتخاب مسیر و ذخیره‌سازی
برای ذخیره ویدئو یک مسیر را در دستگاهتان انتخاب کنید و گزینه save را بزنید. ویدیوی شما شروع به دانلود می کند، بله به همین راحتی دانلود از یوتیوب انجام شد.

در نهایت

 

در این مطلب چند روش بسیار راحت و کاربردی به شما معرفی کردیم که بتوانید ویدئوهای موردعلاقه خود را دانلود کرده و به اشتراک بگذارید. شما چه برنامه‌هایی را برای دانلود فیلم‌ها از یوتیوب پیشنهاد می‌کنید؟ نظرات و تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

دیدگاهتان را بنویسید