اپلیکیشن

کاربران اینستاگرام بزودی قادر خواهند بود استوری های خود را در واتس اپ پست کنند

 

استوری اینستاگرام با طراحی یک اسنپ چت مشابه، از مارس ۲۰۱۷ روند پیشرفت خود را به سرعت افزایش داده است. علیرغم این که این ویژگی در ابتدا به اشتباه در فیسبوک ادغام می شد، اما وقتی شرکت این ویژگی را وارد اینستاگرام کرد عملکرد درستی را در پیش گرفت. بنابراین در حقیقت اکنون اسنپ چت امروزی دقیقا نقطه ی مقابل  معنی اصطلاحی خود می باشد که از ماه نوامبر ۲۰۱۷ روزانه حدودا ۳۰۰ میلیون کاربر از آن استفاده می کنند.

 

اما تلاش های فیسبوک برای نشان دادن این فرمت، هیچ نشانی از کاستی به همراه نداشت. در حقیقت شرکت قابلیت پست کردن استوری در واتس اپ را فعال کرده بود – اما این ویژگی تنها در برزیل قابل اجرا بود. بر اساس TechCrunch که تاییدیه ی رسمی از فیسبوک دریافت کرده بود، این ویژگی را با تعداد محدودی از مردم برزیل امتحان کردند که در سال بعد این روند گسترش بیشتری پیدا کرد.

 

افرادی که به این ویژگی دسترسی داشتند قادر بودند تا استوری های اینستاگرام خود را مستقیما در واتس اپ –به عنوان یک ویژگی جدید برای خود واتس اپ به اشتراک بگذارند. این استوری ها توسط یک کد امنیتی در واتس اپ محافظت می شدند و پس از ۲۴ نیز ساعت ناپدید می شدند.

 

سخنگوی فیسبوک به TechCrunch گفت” ما همیشه راه های جدیدی را برای بهبود اینستاگرام و راحت تر کردن اشتراک گذاری در هر زمانی که کاربران بخواهند و بدون هیچگونه مشکلی، امتحان می کنیم.”

 

این ویژگی بر اساس قابلیت واتس اپ بنا شده بود تا در میان برنامه های دیگر چیزی کم نداشته باشد. کاربران می توانستند استوری های خود را با ضربه زدن بر روی دکمه ی “اشتراک گذاری” در اینستاگرام، سپس انتخاب گزینه ی واتس اپ، و بعد ضربه زدن بر روی دکمه ی “ارسال” به اشتراک بگذارند و استوری خود را منتشر کنند. تاکنون هنوز مشخص نشده است که دقیقا چه زمانی این ویژگی در جهان سراسری خواهد شد، اما انتظار می رود که در سال های آینده گسترش بیشتری پیدا کند.

ارسال پاسخ

Real Time Web Analytics