Uncategorized

کوالکام مشخصات کامل Snapdragon 845 را اعلام می کند، منتظر پلتفرم AI باشید

نمایشگاه فناوری Snapdragon Qualcomm در هاوایی هنوز هم ادامه دارد و قطعات جدیدی در مورد محصولات آینده شرکت در حال معرفی شدن هستند. شرکت دیروز زمان دقیق رونمایی و مشخصات دقیق آخرین چیپ ست پرچمدار خودش، اسنپ دراگون ۸۴۵ را اعلام کرد. SoC جدید دارای پردازنده ی هشت هسته ای با سرعت ۲٫۸ گیگاهرتز، GPU جدید و پلترم AI است که بر اساس Hexagon 685 DSP خواهد بود.

هر هشت هسته ی پردازنده Kryo 385 هستند که به دلیل طراحی مجدد این پلت فرم “۲۵٪ افزایش عملکرد” ​​را فراهم می کنند. چهار هسته برای “عملکرد” ارائه شده اند و بر اساس معماری Cortex-A75 هستند، در حالی که چهار هسته ی دیگر بر اساس Cortex-A55 طراحی شده اند و تا ۱٫۸ گیگاهرتز کار می کنند.

GPU جدید Adreno 630 است و کوالکام ۳۰% گرافیک سریعتر و ۳۰% کارایی بهتر انرژی را وعده داده است. واحد جدید باید خروجی تصویری ۲٫۵ برابر سریعتر را فراهم کند، به این معنی که نمایش ۲K x 2K در ۱۲۰ هرتز امکان پذیر باشد.

قابلیت VR و AR با ردیابی چشم، ردیابی دست و رندر multiview نیز به این چیپ ست اضافه شده اند. کوالکام تا جایی پیش رفته که حتی Adreno 630 را “یک سیستم پردازش تصویری” می نامد.

هگزاگون ۶۸۵ DSP به عنوان یک دستیار پردازنده ی تصویر AI نیز کار می کند. اسنپ دراگون ۸۳۵ سه برابر از هگزاگون ۶۸۲ سریعتر است که از Neural Networks API اندروید ۸٫۱ Oreo نیز پشتیبانی می کند. این به این معنی است که بر روی ویژگی های Always-on و پردازنده ی ultra-low-power voice بهتر کار می شود.

با تشکر از مودم سلولی X20، سرعت اتصال به ۱۲۰۰Mbps رسیده است. همچنین ارتقاء اختصاصی برای بلوتوث ۵ وجود دارد که مصرف باتری را برای هد ست های بی سیم نصف می کند.

انتظار می رود کوالکام اسنپ دراگون ۸۴۵ را در اوایل سال ۲۰۱۸ به تولید کنندگان گوشی های هوشمند عرضه کند. همانطور که قبلا توسط Lei Jun، مدیر عامل Xiaomi اعلام شد، یکی از اولین گوشی های پرچمدار با این چیپ ست گوشی Xiaomi Mi 7 خواهد بود ولی طبق شایعات قبلی، اولین گوشی Galaxy S9 است.

 

ارسال پاسخ

Real Time Web Analytics