داغ ترین ها :
آشنایی با کیبورد لپ تاپ های ایسوس و نحوه کار هر یک از دکمه ها

آشنایی با کیبورد لپ تاپ های ایسوس و نحوه کار هر یک از دکمه ها

اگر کار شما تایپ کردن است، یا نویسنده و تولید‌کننده محتوا هستید، پس کی‌بورد لپ‌تاپ مهم‌ترین ابزار کار شما است و باید بتوانید به راحتی با کی‌بورد تایپ کنید. گاهی اوقات پیدا کردن یک حرف در صفحه کلید مدت‌ها وقت را تلف می‌کند و مجبور هستید کلی انرژی صرف کنید تا یک حرف را پیدا کنید. اگر تازه یک لپ‌تاپ جدید ایسوس خریده اید و نمی‌دانید چگونه باید از کیبورد ایسوس استفاده کنید این مقاله به تمام سوالات شما در زمینه کار با کیبورد ایسوس و محل قرارگیری کلیدهای حروف الفبا پاسخ می‌دهد.

 

تکنولایف آفرهای ویژه ای روی قیمت لپ تاپ ایسوس به کاربران خود ارائه می‌دهد.

 

برچسب کیبورد لپ تاپ ایسوس

طریقه پیدا کردن کلیدهای فارسی کیبورد ایسوس

هنگام تایپ کردن قطعا با مشکل پیدا کردن حروف روی کیبورد رو به رو شده‌اید. شاید این موضوع را تجربه کرده باشید که مدت‌های طولانی به دنبال یکی از حروف الفبا روی کیبورد خود می‌گشتید و متاسفانه هر چقدر که زمان می‌گذشت بیشتر گیج می‌شدید. در نتیجه این مساله تمرکزتان را مختل می کند و از طرف دیگر سرعت تایپ و کار شما را به شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. علت این است که بسیاری از حروف فارسی روی کیبوردها مثل پ و ژ جایی ندارند و ناچارا با استفاده از کلیدهای ترکیبی دیده می‌شوند. یکی از این حروفی که معمولا ساعت وقت ما را می‌گیرد تا بالاخره خودش را نشان دهد، کلید پ در کیبورد لپ‌تاپ ایسوس است. در ادامه این مطلب قصد داریم به جای حروف الفبای فارسی در لپ‌تاپ ایسوس بپردازیم.

پ در کیبورد لپ تاپ ایسوس

 

 

پ در لپ تاپ ایسوس کجاست؟

اگر دقیقا نمی‌دانید که حرف پ در کیبورد لپ تاپ ایسوس در کجای کیبورد قرار دارد بهتر است از قابلیت on-Screen Keyboard (کیبورد مجازی) استفاده کنید، تا جای حرف پ را پیدا کنید. سپس صفحه کلید را با فشردن همزمان Shift+Alt فارسی کنید تا راحت‌تر حرف پ را جستجو کنید. کلید پ در کیبورد لپ‌تاپ ایسوس، دقیقا در قسمت راست صفحه کلید کنار حرف چ قرار دارد. برای اینکه حرف پ ظاهر شود باید کلید Shift را همزمان با کلید |/ فشار دهید.

حرف ژ در کیبورد ایسوس کجاست؟

حرف ژ در لپ تاپ ایسوس مانند حرف پ جایی ندارد و باید همزمان Shift را با حرف “ز” فشار دهید تا حرف “ژ” تایپ شود.

حرف “گ” در صفحه کلید ایسوس کجا قرار دارد؟

یکی دیگر از حروفی که ساعت‌ها وقت را تلف می‌کند تا ظاهر شود، حرف گ در کیبورد لپ تاپ ایسوس است. حرف گ دقیقا کنار دکمه Enter روی صفحه کلید قرار دارد و از ترکیب حرف “گ” و Shift ، ایضا ” تایپ می‌شود.

خرید گوشی 5G

حرف “ث در کی‌بورد لپ تاپ ایسوس کجا قرار دارد؟

حرف ث در کیبورد لپ تاپ ایسوس هم جزو حروف دردسار‌ساز است. این حرف دقیقا زیر عدد 4 در کیبورد قرار گرفته است و از ترکیب حرف ث و Shift این حرف تایپ می‌شود.

حرف “د” در کیبورد لپ تاپ ایسوس کجاست؟

حرف “د” در ردیف اول کنار حرف ذ (B) انگلیسی قرار گرفته است. در صورتی که حرف “د” را با shift نگه دارید، حرف أ را نمایش می‌دهد.

دکمه @ در لپ تاپ ایسوس کجاست؟

درصفحه کلید انگیسی می‌توانید از دو روش عمل کنید. روش اول اینکه گزینه Shift+2 را فشار دهید. در حالت دوم، از دکمه‌های ترکیبی Alt+64 یا Ctrl+Alt+2 استفاده کنید تا @ تایپ شود.

کار دکمه های fn در لپ تاپ ایسوس

 

انواع سری های مختلف لپ تاپ Asus و تفاوت های آنها را بشناسید:
تفاوت سری های لپ تاپ ایسوس

 

کار دکمه‌های fn در لپ تاپ ایسوس چیست؟

کلید Fn مخفف کلمه Function و یک کلید کمکی برای اجرای دستورات است که به وسیله این کلید می‌توان ترکیبات میان‌بر زیادی ایجاد کرد و بسیاری از دستورات به راحتی اجرا می‌شوند مثلا برای کنترل نور و روشنایی باید از کلید کمکی Fn استفاده کنید. با فشردن کلیدهای میان‌بر F1 تا F12 همزمان می‌توان عملکرد کلیدهای میان‌بر را فعال کرد. برای غیر فعال کردن کلید Fn به صورت زیر عمل کنید

 1. پیکان سمت راست را کلیک کنید.
 2. با فشردن پیکان سمت پایین Action Key Mode را غیرفعال کنید.
 3. برای خروج Enter را انتخاب کنید.

معرفی عملکرد‌های کلید FN

F1 : روشن و خاموش کردن بلندگو

F2: کم کردن صدای بلندگو

F3: زیاد کردن صدای بلندگو

F4: کم کردن روشنایی صفحه نمایشگر

F5: افزایش روشنایی نمایشگر

F6: صفحه Spelling در Word و در وب Care Browsing فعال می‌شود، در حالت دوم می‌توانید متن مد نظر را در صفحه وب انتخاب کنید.

F7: روشنایی صفحه‌کلید با نور پس‌زمینه

F8: دسترسی پیشرفته به حالت‌های Startup Mode

F9: فعال کردن صفحه قفل ویندوز Lock Screen

F10: خاموش و روشن کردن دوربین.

F11 : فعال کردن حالت Full-Screen Mode و گرفتن اسکرین شات از صفحه همچنین با فشردن مجدد آن به حالت استاندارد باز می‌گردد.

F12: ذخیره کردن فایل در نرم افزار Word و در صفحه وب، باز شدن کنسول کدها.

 

بهترین لپ تاپ ایسوس سری tuf کدام است؟
لپ تاپ ایسوس تاف گیمینگ

 

آشنایی با کلیدهای ترکیبی Function در لپ‌تاپ ایسوس

Fn در لپ تاپ ایسوس با کلیدهای مختلف ترکیب می‌شود در نتیجه عملکردهای متنوعی را در دسترس کاربر قرار می‌دهد. در ادامه به عملکردهای کلیدهای Fn در لپ تاپ ایسوس می‌پردازیم:

F1+fn: لپ تاپ در حالت استند بای قرار می‌گیرد.

F2+fn: دکمه هواپیما روی f2 مانند گوشی موبایل عمل می‌کند یعنی وایرلس لپ تاپ خاموش و روشن می‌شود.

F3+fn : روشنایی صفحه را کم می‌کند.

F4+fn: روشنایی صفحه را زیاد می‌کند.

توجه: این نکته را مد نظر داشته باشید که دستورات دکمه‌های ترکیبی فانکشن کی‌بورد در مدل‌های مختلف ایسوس عملکرد متفاوتی دارند. بنابراین برای اینکه به عملکرد دقیق کی بورد لپ تاپ خود پی ببرید، منوال مدل لپ‌تاپ را از وبسایت اصلی دانلود کنید.

لپ تاپ گیمینگ بنر

چگونه از Hot Key در کیبورد ایسوس استفاده کنیم؟

Hot key کلیدهای میانبر در صفحه کلید لپ تاپ گفته می‌شود و از ترکیب با کلید Fn ساخته می‌شود. از این طریق دسترسی به قابلیت‌های مختلف کی بورد را در سریع ترین زمان مهیا می‌کند. در برخی مدل‌ها از ترکیب Fn+ESC کلیدهای فانکشن فعال می‌شوند . می‌توانید از کلیدهای میانبر F1 تا F12 استفاده کنید. همچنین این کلیدها از قابلیت on Screen Display OSD پشتیبانی می‌کنند این ویژگی باعث می‌شوند که شما بتوانید به کلیدهای میان‌بر دسترسی پیدا کنید. کلیدهای میان بر به صورت پیش‌فرض در نوت‌بوک‌های ایسوس نصب شده اند. اگر کلید‌های میان‌بر در لپ‌تاپ ایسوس کار نمی‌کند باید به وبسایت ایسوس https://www.asus.com/support/FAQ/1035376/#Method1 وارد شوید و Utilities را پیدا کرده سپس روی دانلود ضربه بزنید.

 

لپ تاپ ایسوس Core i3 چی بخریم؟
بهترین لپ تاپ ایسوس کورای 3

 

چگونه نور را در کیبورد لپ تاپ ایسوس تنظیم کنیم؟

تنظیمات روشنایی در مدل‌های لپ تاپ ایسوس متفاوت است. اما به طور معمول برای اینکه تنظیمات نور را انجام دهید باید همزمان کلیدهای Fn+F7 را فشار دهید. در این حالت یک مربع مشکی کوچکی ظاهر می‌شود و شما می‌توانید روشنایی صفحه نمایشگر را تنظیم کنید. در برخی مدل لپ‌تاپ ایسوس، کلیدهای پس‌زمینه با فشردن F3وF4 فعال می‌شود . و در لپ تاپ های بازی جای کلیدهای روشنایی متفاوت است. نور پس زمینه در لپ تاپ‌های بازی ایسوس، کلیدهای کلید بالا و پایین arrow up and down است. اگر نمی‌دانید چگونه دکمه روشنایی را در لپ تاپ ایسوس خود فعال کنید می‌توانید به وبسایت ایسوس وارد شوید و مدل لپ تاپ را جستجو کنید سپس براساس منوال عمل کنید.

راهنمای اضافه کردن زبان جدید در کیبورد ایسوس

 1. در نوار سرچ ویندوز تنظیمات زبان Language Settings را تایپ کنید.
 2. از قسمت Prefferred Languages زبان مد نظر را انتخاب کنید.
 3. گزینه Add a Keyboard را کلیک کنید.
 4. فهرستی باز می‌شود.
 5. صفحه کلید مد نظرتان را از میان لیست انتخاب کنید.

 

لپ تاپ های Asus ساخت کجا هستند؟
ایسوس ساخت کجاست

 

سوالات متداول

 1. حرف پ در صفحه کلید لپ‌تاپ ایسوس کجاست؟ در سمت راست کیبورد، حرف پ در کنار حرف چ قرار دارد. در برخی مدل های لپ تاپ ایسوس، حرف پ از ترکیب fn و دکمه \ به دست می‌آید.
 2. چگونه حرف ژ را در کیبورد ایسوس پیدا کنم؟ حرف ژ در لپ تاپ ایسوس مانند حرف پ جایی ندارد و باید همزمان Shift را با حرف “ز” فشار دهید تا حرف “ژ” تایپ شود.
 3. کلیدهای FN چه کار می‌کنند؟ Fn کوتاه شده Function است که در لپ تاپ ایسوس با کلیدهای مختلف ترکیب می‌شوند در نتیجه عملکردهای متفاوتی را نشان می‌دهد.

برای شما

نظرات

 

نظر بده

نام

2 نظر

 1. داریوش

  سلام
  من لب تاپم ایسوس
  میخوام نرم افزار نصب کنم
  حین نصب باید F4 رو بزنم ولی نور صفحه کم میشه
  چه کار کنم؟

  1. احسان نیک پی

   پاسخ به داریوش

   سلام وقت بخیر همراه با دکمه fn دکمه f4 انتخاب کنید
ads
ads
?>