سرگرمی

۲۰ خانه با معماری غیر معمول و منحصر به فرد (بخش دوم)

در ادامه مقاله دیروز مبنی بر معرفی منازل مسکونی با معماری و طراحی عجیب و منحصر به فرد قصد داریم در بخش دوم مقاله چند خانه دیگر را به شما معرفی کنیم.

۱- این خانه با طراحی توالت فرنگی بوده و اگر نظر شخصی من را بخواهید باید بگویم که خیلی مایلم بدانم که مالک در هنگام ساخت این منزل به چه چیزی فکر می کرد. اما خارج از شوخی، فرد مالک این خانه آن را Haewooja نامگذاری کرده است که معنای آن رضایت و رهایی از اضطراب است و در ۹ کیلومتری شهر سئول قرار دارد.

۲- این خانه در کشور مکزیک قرار دارد و صاحبان آن سی سال است در آن زندگی می کنند. خانواده هرناندز که مالکان این خانه هستند این خانه را از آجر و با یک طراحی عجیب بنا کرده اند. جالب است بدانید که قطر سقف این خانه چیزی در حدود ۴۰ متر است که از جنس سنگ می باشد. این خانه در هشتاد کیلومتری مرز بین مکزیک و آمریکا قرار دارد.

۳- خانه بعدی طراحی بسیار جالبی داشته و در تاریخ ۵ ژوئیه سال ۲۰۰۸ ساخته شده است. در دیواره های این خانه از سفال ها، کوزه ها، ظروف و گلدان های  چینی باستان استفاده شده است. این خانه در شهر تیانجین قرار دارد و گردشگران بسیاری را برای گرفتن عکس به سمت خود جذب می کنند.

۴- خانه بعدی به شکل تخم مرغ بوده و در کنار خیابان قرار دارد و صاحب آن آقای دای فی می باشد. این فرد ۲۴ ساله خانه خود را در نزدیکی محل کار خود قرار داده است و از سال ۲۰۱۰ در آن زندگی می کند. قیمت این خانه چیزی در حدود ۱۰۰۰ دلار است و از نوار بامبو تحت پوشش یک لایحه حفاظتی از مواد ضد آب ساخته شده است.

 

۵- خانه بعدی یک خانه جنجالی بوده که از نظر دولت غیر مجاز است. این خانه در بالای سقف یک کارخانه ساخته شده است و طبق ادعای رسانه های محلی، دولت اظهار داشت که این خانه با طراحی اولیه مطابقت ندارد. این خانه در کشور چین قرار داشته و در سال ۲۰۱۳ ساخته شده است.

۶- خانه بعدی در قاره آمریکای جنوبی و در کشور برزیل قرار دارد و صاحب آن یک باغبان می باشد که در سال ۲۰۱۲ این خانه را ساخته است. اقای پدرو دی کاسا نام این خانه را خانه ی سنگی قرار داده است و در داخل دیواره های آن از اشیا مختلف با معماری کاتالانی استفاده می کند.

۷- خانه بعدی در کشور لهستان و در شهر ورشو قرار دارد و یکی از باریک ترین ساختمان های جهان است. قطر این خانه فقط در حدود ۹۲ سانتی متر می باشد.

۸- خانه بعدی با طرای منحصر به فرد یک ماشین ساخته شده است و این خانه در کشور اتریش و در سالزبورگ قرار دارد. این خانه در تاریخ ۲۳ ژوئن سال ۲۰۰۴ ساخته شده است و در آن یک خانواده چهار نفره زندگی می کنند.

۹- خانه بعدی به شکل یک سفینه فضایی می باشد که در ۱۱ نوامبر سال ۱۹۷۰ ساخته شده است. ارتفاع این خانه چیزی در حدود ۱۲ فوت بوده و قطر آن ۲۶ فوت می باشد.

 

۱۰- خانه بعدی در قاره اروپا و کشور فرانسه قرار دارد. این خانه بسیار زیبا بوده و اتاق های آن با شمایل گرد توسط معمار معروف، پیر گاردین ساخته شده است. نام این عمارت کاخ حباب بوده و در بالای یک تپه قرار دارد.

این بود بخش دوم مقاله ما در رابطه منازل مختلف با معماری های منحصر به فرد و جالب. برای مطالعه بخش اول مقاله می توانید بر روی لینک آبی کلیک کنید.

ارسال پاسخ

Real Time Web Analytics