داغ‌ترین‌ها
آیفون 13 اپلیکیشن آموزش زبان انگلیسی بهترین گوشی 8 میلیونی تبلت دانش آموزی تحریم شیائومی در ایران ساخت اپل آیدی قیمت روز گوشی گوشی دانش آموزی نصب ویندوز 11

مشکلات هدفون و هندزفری های بلوتوثی و چگونگی حل مشکلات آن ها

You are currently viewing مشکلات هدفون و هندزفری های بلوتوثی و چگونگی حل مشکلات آن ها

امروزه دنیای گوشی های هوشمند همواره در حال تغییر است و کم کم فناوری های قدیمی تر جای خود را به فناوری های جدید تر داده یا به صورت کامل حذف می شوند. تکنولوژی جک 3.5 میلی متری یکی از کاربردی ترین بخش هایی است که به وسیله آن کاربران هدفون یا هندزفری خود را به گوشی متصل کرده و فایل های صوتی خود را گوشی می دهند.

اما این فناوری نیز کم کم نفس های آخر خود را می کشد و تا چند سال دیگر به صورت کامل از گوشی های هوشمند حذف خواهند شد. در حال حاضر نیز در تعدادی از گوشی های پرچمدار، مانند پرچمدار سال قبل و سال جدید اپل و سونی دیگر دیده نمی شود و کاملا حذف شده است. اما بعد از حذف این تکنولوژی، کمپانی ها دو راه حل را پیش پای کاربران قرار داده اند. اول اینکه با استفاده از یک رابط، هندزفری سیمی خود را به گوشی متصل کنند و دوم اینکه از هدفون های بلوتوثی استفاده کنند که بسیار رایج تر است.

همانطور که گفتیم استفاده از هدفون های بلوتوثی بسیار رایج تر بوده و کاربران بیشتر از این مدل استفاده می کنند. اما این روش نیز نقص هایی و دارد که در بعضی از مواقع کاربران را با مشکل مواجه می کند. حال ما قصد داریم تا در این یادداشت چند مشکل کاربران با هدفون های بلوتوثی و راه حل آن را برای شما مطرح کنیم.

1- گوشی هوشمندم، هدفون بلوتوثی من را پیدا کنند

شما قصد دارید تا هدفون خود را به گوشی هوشمندتان متصل کنید اما به دلایلی این امر امکان پذیر نیست و هدفون شما در لیست سرچ های بلوتوث نمایان نمی شود.

راه حل:

چک کنید آیا گزینه اتصالات بلوتوث در گوشی خود روشن کرده اید یا خیر؟ این اولین اشتباه ساده است که گاهی اوقات انجام می دهیم. اما نکته ای که باید توجه داشته باشید آن است که ورژن iOS 7 در گوشی های اپل و ورژن 4.3 در گوشی های اندرویدی، حداقل سیستم عامل هایی هستند که این فناوری را اجرا می کنند.

  1. فرایند جفت سازی بلوتوث بین هدفون و گوشی را به خوبی بررسی کنید. همه ی هدفون ها مانند یکدیگر به گوشی متصل نمی شوند. بعضی وقتها یک دکمه پاور فیزیکی ساده در هدفون مشکل را حل می کند ولی در بعضی از موارد، موضوع بسیار پیچیده تر است.
  2. یک روش قدیمی تر که در بعضی از موارد جواب می دهد خاموش و روشن کردن هر دو محصول است، اما توجه داشته باشید که دو محصول نباید از هم فاصله زیادی داشته باشند.
  3. گوشی های بلوتوثی نزدیک خود را چک کنید، در بعضی از موارد هدفون به گوشی های دیگری که بلوتوث آن ها روشن است متصل می شوند.
  4. از مودم Wi-Fi خود فاصله بگیرید زیرا در بعضی از موارد امواج مودم باعث اختلال بین گوشی و هدفون می شوند.

2- هدفون بلوتوثی من همواره در حالت disconnecting است

یکی از اتفاقات بد آن است که به هنگام گوش دادن به آهنگ مورد علاقه خود، اتصال بلوتوث قطع شود. در بعضی مواقع ارتباط بلوتوث به صورت کامل قطع می شود و شما را مجبور می کند تا اتصال را دوباره برقرا کنید، اما در بعضی موارد دیگر، ارتباط برای چند ثانیه قطع می شود و به ناگاه دوباره وصل می شود. هر دو مشکل یکی بوده و حالت ناخوشایندی را به وجود می آورند ولی راه حل های یکسانی دارند.

راه حل:

یکی از دلایل می تواند فاصله گرفتن هدفون از گوشی باشد، پس گوشی هوشمند را نزدیک به هدفون خود نگه دارید.

  1. اتصالات غیر ضروری به بلوتوث را کاملا قطع کنید چون در بعضی از موارد باعث اختلال می شوند زیرا در بعضی از موارد تلاش دستگاه های دیگر برای اتصال باعث می شوند تا هدفون به گوشی متصل نشود.
  2. حتما میزان باتری هدفون خود را چک کنید زیرا در صورت اتمام باتری هدفون شما خاموش شده و دیگر اتصال برقرار نمی شود و یا زمانی که باتری آن ها از حدی کمتر می شود هدفون اتصال را برقرار نمی کند.
  3. یکی از راه های حل این مشکل آن است که جفت سازی بین گوشی و هدفون را قطع کرده و دوباره جفت سازی کنید.

3- جفت سازی بین گوشی و هدفون برقرار نمی شود

هدفون و هندزفری

این یک مشکل عمده ای است که بیشتر کاربران با آن مواجه هستند و به هنگام جفت سازی بین گوشی و هدفون پیش می آید و کاربران با Error جفت سازی انجام نشد مواجه می شوند.

  1. برای حل این مشکل نیز لازم است تا گوشی های بلوتوثی غیر ضروری را از محل دور کنید تا جفت سازی انجام شود.
  2. برای حل این مشکل نیز می توانید از مواردی که در بالا اشاره شده است، کمک بگیرید.
برای امتیاز به این مطلب کلیک کنید
[Total: 3 Average: 3.7]

دیدگاهتان را بنویسید