داغ ترین ها :
سامسونگ چیپست های 7 و 11 نانومتری ارائه می کند

سامسونگ چیپست های 7 و 11 نانومتری ارائه می کند

امروز سامسونگ اعلام کرد که چیپست های 11 نانومتری برای اسمارتفون های میان رده و رده بالا تولید خواهد کرد. این یک فرایند Low Power Plus (LPP) است که ورژن کوچک شده فرایند LPP 14 نانومتری است که در چیپ هایی مثل Snapdragon 660 و Snapdragon 630 استفاده شده است.

گفته شده که این پردازنده ها افزایشی 15% در قدرت پردازش خواهند داشت اما مقدار انرژی مصرفی شان تغییری نخواهد کرد. مساحت این چیپ 10% کاهش خواهد یافت، این به معنی آن است که قیمت تولید چیپ کاهش خواهد یافت. اولین چیپ 11 نانومتری در نیمه اول سال 2018 ارائه خواهد شد.

اسمارتفون های پرچمدار و رده بالا در سال آینده از چیپ های 7 نانومتری LPP که با لیتوگرافی Extrem Ultra Violet (EUV) ساخته شده اند. این چیپ ها در نیمه دوم سال 2018 معرفی خواهند شد، درست به موقع برای چیپ های Apple A12 و iPhone های جدید.

Ryan Lee معاون رئیس کل و رئیس بازار ریخته گری در Samsung Electronics اذعان داشت: “در این مورد، گوشی سامسونگ یک مسیر ساخت جامع را کامل کرده است که از پردازنده های 14 نانومتری به 11 نانومتری، 10 نانومتری، 8 نانومتری تا 7 نانومتری که در سه سال آینده معرفی می شوند تشکیل شده است.”

منتظر جزئیات بیشتری در 15 سپتامبر از انجمن ریخته گری سامسونگ در ژاپن باشید. شاید اطلاعات بیشتری راجب طرح پردازنده های 6 نانومتری در راه باشد.

برای شما

نظرات

 

نظر بده

نام

ads
ads
?>