داغ ترین ها :
ترفندهای گوشی شیائومی

ترفندهای گوشی شیائومی

فهرست مطالب

اگر شما هم جزء کاربران برند شیائومی هستید یا برای خرید گوشی، یکی از محصولات این برند را انتخاب کرده‌اید؛ بدون شک خواندن این مطلب به شما در استفاده بهتر و بهینه‌تر از گوشی‌‌های این برند کمک فراوانی می‌کند. ما در این مطلب به ذکر بسیاری از ترفندهای گوشی شیائومی پرداخته‌ایم که بهره گرفتن از آن‌ها می‌تواند کاربردی باشد و کمک فراوانی به شما کند. پس تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

1. فلاش زدن به هنگام دریافت تماس ورودی

از دست‌دادن تماس‌های ورودی یکی از مشکلاتی است که بعضاً کاربران به هنگام بی‌صدا کردن گوشی‌های خود با آن مواجه هستند. Flash When Ringing یکی از ترفندهای گوشی شیائومی است که در دسترس کاربران قرار دارد. با فعال کردن این قابلیت، فلاش دوربین به هنگام دریافت تماس‌های ورودی روشن و خاموش می‌شود تا بدین‌گونه متوجه تماس‌های ورودی خود شوید. برای فعال کردن این ویژگی آدرس زیر را دنبال کنید.

Settings/Apps/System App Settings/Call Settings/Incoming Call Settings/ Flash When Ringing

فلاش زدن به هنگام دریافت تماس ورودی

2. بی‌صدا کردن تماس‌های ورودی، با چرخاندن گوشی

از دیگر ترفند‌های MIUI 11 که فعال کردن آن تجربه کاربری بهتری را به کاربران گوشی های شیائومی می‌دهد، قابلیت Flip To Silence Ringer است. این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا با چرخاندن گوشی تماس‌های ورودی خود را بی‌صدا کنید، بدون آنکه نیاز باشد لمسی انجام دهید و یا کلیدی را بفشارید. برای فعال کردن این قابلیت مسیر زیر را دنبال کنید.

Settings/Apps/System App Settings/Call Settings/Incoming Call Settings/Flip To Silence Ringer

بی‌صدا کردن تماس‌های ورودی، با چرخاندن گوشی

3. استفاده از گوشی با یک‌دست

بزرگ‌تر شدن صفحه‌نمایش گوشی های هوشمند در سال‌های اخیر سبب شده است تا بسیاری از کاربران نتوانند با یک‌دست با آن کار کنند و در استفاده‌های معمولی خود دچار لمس‌هایی ناخواسته شوند. به طور مثال One-Handed Mode یکی از ترفند‌های گوشی شیائومی نوت 9 اس است که یک نمایشگر به‌اندازه 6.67 اینچ دارد. فعال کردن این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا اندازه نمایشگری را که در اختیار دارید به 4.5 اینچ، 4.0 اینچ و یا 3.5 اینچ تغییر دهید و گوشی خود را با یک‌دست کنترل کنید. تنها کاری که باید برای فعال کردن این مورد از ترفندهای گوشی شیائومی انجام دهید این است که مسیر زیر را دنبال کنید.

Settings/Additional Settings/One-Handed Mode

در اینجا One-Handed Mode را فعال کرده و به اختیار یکی از مقادیر 4.5/ 4.0/3.5 اینچ را انتخاب کنید. اما این همه ماجرا نیست، به صفحه Home برگردید و برای استفاده از این حالت لمسی از کلید Home به سمت کلید Back و یا کلید Recent App داشته باشید تا این قابلیت فعال شود. همچنین با لمس مناطق سیاه می‌توانید به‌راحتی از این حالت خارج شوید.

استفاده از گوشی با یک‌دست

4. فعال کردن دستیار لمسی «Quick Ball»

از دیگر ویژگی‌های جذاب و ترفندهای گوشی شیائومی قابلیت Quick Ball است که مشابه دسترسی Assistive Touch در گوشی‌ اپل است. با فعال کردن این قابلیت دسترسی به گزینه‌هایی چون WiFi، Mobile Data، Bluetooth ،Silent ،Lock Orientation ،Lock Flashlight، ScreenShot، Clear Cache، Back، Home، One-Handed Mode در اختیار شما قرار می‌گیرد که می‌توانید به اختیار 5 مورد از آن‌ها را انتخاب کنید تا سرعت انجام‌دادن کارهای خود را بهبود ببخشید. برای فعال کردن این ویژگی کافی است تا مسیر زیر را دنبال کنید.

Settings/Additional Settings/Quick Ball

دستیار لمسی Quick Ball

5. فعال کردن قابلیت Pocket Mode

در استفاده‌های روزانه و معمولی از گوشی خود احتمالاً با این مشکل مواجه شده‌اید که وقتی گوشی‌تان در جیب قرار دارد به طور تصادفی با دیگران تماس گرفته باشید و یا تماسی را ریجکت کرده باشید و یا حتی لمس‌های ناخواسته داشته باشید که موجب بروز برخی از مشکلات در گوشی‌تان شود. برای حل این مشکل کافی است تا یکی از ترفندهای MIUI 12 را به کار بگیرید تا به‌راحتی از شر چنین مشکلاتی خلاص شوید. برای فعال کردن این قابلیت مسیر زیر را دنبال کنید.

Settings/Lock Screen/Pocket Mode

قابلیت Pocket Mode

6. دسترسی سریع به دوربین

احتمالاً برایتان پیش‌آمده است که بخواهید لحظه‌ای را ثبت کنید که اتفاق افتادن آن بسیار نادر باشد؛ همچنین فرایند قفل گشایی گوشی و باز کردن برنامه دوربین نیز زمان‌بر به نظر برسد و سبب شود تا نتوانید از آن لحظه عکس‌برداری کنید. از دیگر ترفندهای گوشی شیائومی که به شما امکان دسترسی سریع به دوربین می‌دهد را می‌توانید با طی کردن مسیر زیر فعال کنید.

Settings/Lock Screen/Launch Camera

چنانچه این ویژگی را فعال کردید کافی است کلید کم کردن صدا را دو بار فشار دهید تا مستقیماً به برنامه دوربین هدایت شوید.

دسترسی سریع به دوربین

 

 

7. روشن‌کردن صفحه‌نمایش بدون فشار دادن کلید پاور

استفاده از سخت‌افزار مکانیکی در گوشی‌های هوشمند یکی از چالش‌هایی است که مهندسان و طراحان این حوزه با آن مواجه هستند. کلیدهای پاور و کنترل حجم صدا نمونه‌هایی بارز و مثال‌زدنی در این زمینه هستند که کمپانی‌های سازنده گوشی همراه را کمی نگران می‌کند، چرا که ممکن است در استفاده‌های دراز مدت عملکرد آنها دچار اختلال شود و یا کلاً کارایی خود را از دست بدهند. شیائومی اخیراً ویژگی جدیدی را به گوشی های خود اضافه کرده است که به شما امکان می‌دهد تا بدون آن‌که کلید پاور را فشار دهید، صفحه‌نمایش گوشی خود را روشن کنید. برای فعال کردن این مورد از ترفندهای MIUI 12 کافی است تا مسیر زیر را دنبال کنید.

Settings/Lock Screen/Rise To Wake

با فعال کردن این قابلیت دیگر نیازی به فشار دادن کلید پاور نیست و تنها لازم است گوشی خود را در دست بگیرد و با آن زاویه‌ای بیش از 30 درجه بسازید تا صفحه‌نمایش به‌صورت خودکار روشن شود.

روشن‌کردن صفحه‌نمایش بدون فشار دادن کلید پاور

8. روشن‌کردن صفحه‌نمایش با دو بار ضربه‌زدن

یکی دیگر از ترفندهای MIUI 11 که شما را قادر می‌سازد تا بدون فشار دادن کلید پاور، صفحه‌نمایش گوشی خود را روشن کنید و از وضعیت آن باخبر شوید قابلیت Double Tap To Wake Or Turn Off Screen است. برای فعال کردن این مورد از ترفندهای گوشی شیائومی نوت 9 مسیر زیر را دنبال کنید.

Settings/Lock Screen/ Double Tap To Wake Or Turn Off Screen

پس از فعال کردن این قابلیت کافی است تا دو بار بر روی صفحه‌نمایش ضربه بزنید تا روشن شود، همچنین این امکان فراهم شده تا با تکرار مجدداً این فرانید و بدون نیاز به فشار دادن کلید پاور صفحه گوشی خود را خاموش کنید.

روشن‌کردن صفحه‌نمایش با دو بار ضربه‌زدن

 

مطلب زیر را از دست ندهید:

بهترین صفحه نمایش گوشی

 

9. فعال کردن فرمان لمسی قفل شدن گوشی

با فعال کردن این ویژگی از ترفندهای گوشی ردمی نوت 8 پرو یا دیگر گوشی های شیائومی شما این امکان را خواهید داشت تا بدون فشار دادن کلید پاور صفحه‌نمایش گوشی خود را خاموش کنید. برای فعال کردن این قابلیت ابتدا لازم است در صفحه اصلی «Home» با یک انگشت لمسی طولانی مدت داشته باشید و یا فرمان لمسی zoom out را در صفحه Home انجام دهید تا تنظیمات مربوطه در اختیار شما قرار بگیرد. سپس گزینه Widget را انتخاب کنید و در کشوی Quick Function گزینه Lock را انتخاب کنید و آن را در صفحه اصلی خود قرار دهید. با لمس این گزینه صفحه گوشی شما بدون نیاز به فشار دادن کلید پاور قفل می‌شود. همچنین شما می‌توانید این گزینه در بین دسترسی‌های Quick Ball قرار دهید تا همه‌جا در دسترس شما قرار داشته باشد.

فعال کردن فرمان لمسی قفل شدن گوشی

10. تلفن خود را پیدا کنید

یکی دیگر از ترفندهای گوشی شیائومی قابلیت Mi Phone Finder است که به شما کمک می‌کند تا در صورت گم شدن گوشی، بتوانید به‌راحتی آن را پیدا کنید. برای فعال کردن این قابلیت کافی است تا مسیر زیر را دنبال کنید.

Settings/Mi Account/Xiaomi Cloud

پس از طی کردن مراحل بالا گزینه Find Phone را روشن کنید. چنانچه گوشی خود را سایلنت کرده بودید و نمی‌توانستید آن را پیدا کنید کافی است تا از طریق رایانه شخصی خود به وب‌سایت Mi Cloud مراجعه کنید و وارد حساب کاربری خود شوید. سپس با رفتن به قسمت Find Phone لوکیشن گوشی از طریق نقشه نمایش داده می‌شود؛ همچنین استفاده از گزینه Play Sound با پخش کردن صدا توسط گوشی سبب می‌شود تا به‌راحتی بتوانید آن را پیدا کنید.

قابلیت Mi Phone Finder

11. کنترل تلویزیون و دستگاه‌های پخش با Mi Remote

یکی دیگر از ترفندهای گوشی شیائومی ردمی نوت 8 پرو و سایر گوشی ‌های شیائومی که به مادون‌قرمز تجهیز شده‌اند، مدیریت دستگاه‌هایی است که کنترل از راه دور دارند. برای انجام این کار کافی است تا اپلیکیشن Mi Remote را باز کنید و اطلاعات دستگاه مربوطه را بر روی آن تنظیم کنید تا بتوانید به‌راحتی آن را کنترل کنید و از گوشی خود به‌عنوان کنترل استفاده کنید.

اپلیکیشن Mi Remote

 

برای تسلط بیشتر به تنظیمات گوشی های شیائومی و ردمی مطلب زیر را بخوانید:

تنظیمات گوشی شیائومی (راهنمای کامل)

 

12. قابلیت Split Screen «تقسیم صفحه گوشی»

احتمالاً برایتان پیش‌آمده است که بخواهید 2 کار را به‌صورت هم‌زمان پیش ببرید به طور مثال هم فیلم ببینید و هم با شخص دیگری در برنامه پیام‌رسان در حال گفت‌وگو باشید، اما فضا محدود گوشی این اجازه را به شما ندهد. در ادامه شما را با یکی دیگر از ترفندهای گوشی شیائومی آشنا می‌کنیم که این مشکل را حل می‌کند. قابلیت Split Screen Mode به شما امکان می‌دهد تا صفحه‌نمایش گوشی خود را به دو قسمت تقسیم کرده و به طور هم‌زمان از 2 اپلیکیشن استفاده کنید. برای انجام این کار کافی است تا لمسی از کلید Home به سمت بالا داشته باشید تا گزینه مربوط به Split Screen برای شما به نمایش درآید. سپس با قراردادن برنامه مورد نظر در قسمت مشخص شده از این ویژگی بهره بگیرید.

قابلیت Split Screen

13. مرتب کردن آیکون‌های صفحه خانه «Home»

گاهی ممکن است آیکون‌های موجود در صفحه اصلی «Home» مرتب نباشد یا هر کدام در گوشه‌ای قرار گرفته باشند که جلوه نامناسبی به گوشی شما می‌دهد. در ادامه به معرفی یکی از جذاب‌ترین ترفندهای گوشی شیائومی می‌پردازیم که به شما امکان می‌دهد تا با تکان دادن گوشی خود، آیکون‌ها را در یک ردیف مرتب کنید. برای آنکه بتوانید از این ویژگی بهره بگیرید ابتدا لازم است روی صفحه اصلی «Home» لمسی طولانی داشته باشید تا گزینه مربوطه به نمایش گذاشته شود. سپس کافی است گوشی خود را تکان دهید تا آیکون در یک ردیف مرتب شوند.

مرتب کردن آیکون‌های صفحه خانه

14. گرفتن اسکرین شات‌های تمام صفحه و طولانی، به جای گرفتن چندین اسکرین شات

گاهی ممکن است در استفاده‌های روزمره خود بخواهید از یک متن بلند و بالا یا تمام صفحات یک وبسایت اسکرین شات تهیه کنید، اما برای انجام این کار مجبور باشید چندین اسکرین شات به صورت جداگانه بگیرید. این مورد هم یکی از ترفند‌های MIUI 12 به‌حساب می‌آید که با داشتن یک گوشی شیائومی قابل استفاده است. برای انجام این کار ابتدا با فشردن هم‌زمان «کلید کم کردن حجم صدا + کلید پاور» یا «کشیدن 3 انگشت به صورت همزمان از بالا به پایین» یک اسکرین شات معمولی تهیه کنید. سپس در گوشه بالا صفحه، در منو عکس گزینه Scroll را لمس کنید؛ به‌این‌ترتیب شما قادر خواهید بود تا هر جا که می‌خواهید اسکرول کنید و اسکرین‌شاتی طولانی‌تر بگیرید.

 

 

15. داشتن 2 برنامه مانند اینستاگرام به‌صورت مجزا در یک گوشی

اگر جزء کاربرانی هستید که از اپلیکیشن‌هایی مانند اینستاگرام و یا واتس‌آپ استفاده زیادی دارند، حتما با محدودیت‌هایی که این دو مسنجر در بخش اکانت دارند مواجه شده‌اید. به طور مثال شما در پیام‌رسان واتس‌آپ نمی‌توانید بیش‌تر از 1 اکانت را در اختیار داشته باشید و یا اپلیکیشن اینستاگرام به شما اجازه نمی‌دهد تا بیش از 5 حساب کاربری را به آن اضافه کنید و آن را مدیریت کنید. اما چاره چیست؟ چنانچه به دنبال راهی می‌گردید تا بر روی گوشی هوشمند خود 2 برنامه مانند واتس‌آپ و یا اینستاگرام را به صورت همزمان در اخیتار داشته باشد این بخش را تا آخر بخوانید. ویژگی Dual App یکی از ترفندهای گوشی شیائومی است که شما با فعال کردن آن می‌توانید 2 نسخه از اپلیکیشن مورد نظر خود را در اختیار داشته باشید. برای فعال کردن Dual App کافی است تا مسیر زیر را دنبال کنید.

Settings/Apps/Dual Apps

در اینجا شما با لیستی از برنامه‌ها مواجه می‌شوید که از این قابلیت پشتیبانی می‌کنند، کافی‌ست تا هر برنامه‌ای را که مدنظر دارید فعال کنید تا یک نسخه دیگر از آن نیز در دسترس شما قرار بگیرد.

قابلیت Dual App

16. غیرفعال‌کردن تبلیغات آزار دهنده در گوشی‌های شیائومی

عصر حاضر، عصر تبلیغات دیجیتال است که گوشی‌های هوشمند نیز از این قاعده مستثنی نیستند. بسیاری از کارشناسان بر این باورند که قیمت مناسب گوشی های شیائومی به سبب آن است که این شرکت در ساختار رابط کاربری از تبلیغات استفاده می‌کند. به نمایش در آمدن تبلیغات به هنگام کار با گوشی برای بسیاری از کاربران آزاردهنده است بنابراین شیائومی تنظیماتی را در اختیار کاربران خود گذاشته تا بتوانند از به نمایش در آمدن این تبلیغات جلوگیری کنند. از دیگر ترفندهای MIUI 12 غیرفعال‌کردن تبلیغات است که برای انجام آن باید مراحل زیر را طی کنید.

Settings/Passwords & Security/Authorization & Revocation

سپس گزینه msa را غیرفعال کنید. در این مرحله 10 ثانیه صبر کنید و بعد گزینه Revoke را لمس کنید. در ادامه مسیر زیر را دنبال کنید.

غیرفعال‌کردن تبلیغات در گوشی‌های شیائومی

Settings/Passwords & Security/Privacy/Experience User Program

Experience User Program را غیرفعال کنید. طی کردن مراحل بالا از به نمایش در آمدن حجم بالایی از تبلیغات در گوشی شما جلوگیری می‌کند.

غیرفعال‌کردن تبلیغات در گوشی‌های شیائومی

 

پیشنهاد نویسنده:

بهترین گوشی شیائومی کدام است؟ راهنمای خرید گوشی شیائومی را در مجله تکنولایف بخوانید.

 

17. پروفایل شخصی جداگانه بسازید

یکی دیگر از ترفندهای گوشی شیائومی که از دیدگاه کاربران اهمیت زیادی دارد و به یکی از مشخصه‌های اصلی گوشی های شیائومی تبدیل شده قابلیت Second Space است. با فعال‌سازی این حالت شما می‌توانید یک پروفایل خصوصی و جداگانه بر روی گوشی خود ایجاد کرده و رمز عبور جداگانه‌ای برای آن تعریف کنید. برای فعال کردن ویژگی Second Space کافی است مسیر زیر را طی کنید.

Settings/Special Features/ Second Space

با فعال کردن این ویژگی محیط تازه در اختیار شما قرار می‌گیرد که با تعیین رمز می‌توانید آن را از دسترس دیگران خارج کرده و از اطلاعات خود محافظت کنید؛ بنابراین دیگر لازم نیست نگران باشید تا وقتی گوشی‌تان دست شخص دیگری است، به‌عکس‌ها، پیام‌ها و یا دیگر برنامه‌های شما دسترسی پیدا کند.

قابلیت Second Space

18. قفل کردن برنامه‌ها

یکی دیگر از ترفندهای MIUI 12 که استفاده‌ای امن و مطمئن از گوشی‌های شیائومی را برای شما فراهم می‌آورد قابلیت App Lock است. با فعال کردن این قابلیت شما می‌توانید به‌راحتی هر برنامه‌ای را که می‌خواهید قفل کنید تا دیگران نتوانند به‌راحتی به آن دسترسی پیدا کنند. برای فعال کردن این مورد از ترفندهای گوشی شیائومی باید مسیر زیر را دنبال کنید.

Settings/Apps/App Lock

با ضربه‌زدن بر روی گزینه App Lock این ویژگی فعال می‌شود و از شما خواسته می‌شود تا رمز خود را با یکی از روش‌های Pattern ،PIN و Password تعیین کنید. پس از انجام این فرایند برنامه مورد نظر خود را انتخاب کرده و آن قفل کنید. همچنین این امکان به شما داده شده است تا بتوانید از روش‌های دیگری مانند حسگر اثرانگشت و یا Face ID استفاده کنید و فرایند قفل گشایی را انجام دهید.

قفل کردن برنامه‌ها

19. مخفی کردن فایل‌ها

اگر ترفندهای شیائومی ردمی نوت 9 را بلد باشید، دیگر نیازی نیست تا برای مخفی کردن فایل‌های گوشی خود از برنامه‌های دیگری استفاده کنید. برای مخفی کردن فایل‌های خود کافی تا برنامه File Manager را باز کنید و به قسمتی بروید که تمامی پوشه‌ها در دسترس شما قرار بگیرد، سپس پوشه مورد نظر را انتخاب کرده و در گزینه‌های فعال شده گزینه More را لمس کنید. در آخر هم گزینه Make Private را لمس کرده و با تعیین رمز آن را به‌صورت Hidden در بیاورید.

مخفی کردن فایل‌ها

بیشتر بخوانید:

بهترین هندزفری سیمی و بی سیم شیائومی کدام است؟ راهنمای خرید هندزفری های شیائومی را از دست ندهید.

 

20. انتقال فایل بین گوشی و کامپیوتر بدون کابل

احتمالا برایتان پیش‌آمده باشد که بخواهید فایلی را بین گوشی و کامپیوتر خود منتقل کنید اما در دسترس نبودن کابل، شما را با مشکل مواجه کرده باشد. با به‌کارگرفتن این مورد از ترفندهای گوشی شیائومی می‌تواند به‌راحتی و بدون کابل و حتی بدون نیاز به نصب نرم‌افزارهای جانبی اطلاعات خود را بین گوشی و کامپیوتر جابه‌جا کنید. برای استفاده از این قابلیت ابتدا برنامه File Manager را باز کنید، سپس گزینه تنظیمات را لمس کنید و در بین گزینه‌های موجود FTP را انتخاب کنید. در آخر هم کافی است تا آدرسی را که گوشی در اختیار شما قرار می‌دهد را در مرورگر خود وارد کنید تا به‌راحتی به فایل‌های موجود در گوشی خود دسترسی پیدا کنید.

انتقال فایل بین گوشی و کامپیوتر بدون کابل

21. انتقال فایل با استفاده از Mi Mover

چندی پیش بود که خبر بدافزار شناخته شدن نرم‌افزار Shareit بسیاری از کاربران گوشی‌های اندرویدی را نگران کرد. این نرم‌افزار مشکلات امنیتی بسیار زیادی داشت که به هکرها اجازه می‌داد که اطلاعات کاربران را به سرقت ببرد. Mi Mover یکی دیگر از ترفندهای MIUI 12 است که به کاربران گوشی شیائومی اجازه می‌دهد تا از این روش اطلاعات خود نظیر پیام‌ها، مخاطبین، آهنگ‌ها، فیلم‌ها، اسناد و فایل‌ها، برنامه‌های نصب‌شده و اطلاعات دیگر بین دو گوشی شیائومی جابه‌جا کنند بدون آنکه نیاز به نصب نرم‌افزار دیگری داشته باشند.

22. تمیزکردن اسپیکر گوشی

باید بدانید که پنجره اسپیکرها جزو موارد مستعد جذب گردوخاک‌ به حساب می‌آید و ممکن است به‌مرورزمان کثیف شود و بر کارایی آن تاثیر بگذارد. به‌کارگیری و استفاده از ترفندهای گوشی شیائومی سبب جلوگیری از بسیاری از این مشکلات می‌شود که در صورت لزوم می‌توانید از آنها استفاده کنید. برای تمیزکردن اسپیکر گوشی خود کافی است مسیر زیر دنبال کنید تا با انجام فرایندهایی که شیائومی در نظر گرفته است اسپیکر خودبه‌خود تمیز شود و عمر طولانی‌تری داشته باشد.

Settings/Additional Settings/Clear Speaker

تمیزکردن اسپیکر گوشی

23. فعال کردن منو توسعه دهندگان «Developer Mode»

همانطور که از نام «Developer Mode» پیدا است، می‌توان دریافت که این بخش برای توسعه دهندگان اپلیکیشن‌های اندرویدی و همین‌طور برنامه‌نویس‌های مشارکت‌کننده در توسعه اندروید ایجاد شده است و کمک چندانی به کاربران معمولی نمی‌کند. اما اشتباه نکنید! شاید بسیاری از امکانات موجود در این بخش برای تست و کسب اطلاعات از نحوه عملکرد سیستم‌عامل باشد اما بسیاری از ویژگی‌ها و تنظیمات دیگر نیز در آن وجود دارد که می‌تواند موجب افزایش عملکرد و کارایی در تلفن همراه شما می‌شود. برای استفاده از ویژگی که بهره گرفتن از آن یکی دیگر از ترفندهای گوشی شیائومی به‌حساب می‌آید کافی است تا مسیر زیر را دنبال کنید.

Settings/About Phone/MIUI Version

با یک لمس و نگه‌داشتن گزینه MIUI Version پیغامی با عنوان «Congratulations Now You Are A Developer» ظاهر شده و این منو برای شما فعال می‌شود.

فعال کردن Developer Mode

24. افزایش عملکرد گوشی در هنگام بازی

اگر زیاد اهل بازی‌کردن با گوشی اندرویدی خود هستید و به دنبال راهی برای بالاتر بردن کیفیت و اجرا بی‌عیب‌ونقص آن می‌گردید این قسمت را که یکی دیگر از ترفندهای گوشی شیائومی است کامل بخوانید. مسیر زیر را دنبال کنید.

Settings/Additional Settings/Developer Options/Force 4x MSAA

فعال کردن گزینه Force 4x MSAA سبب می‌شود تا در هنگام بازی‌ها از تمام توان سخت‌افزاری گوشی خود استفاده کنید و تجربه جذاب‌تری از بازی‌کردن به دست آورید.

افزایش عملکرد گوشی در هنگام بازی

25. حذف انیمیشن‌های سیستم برای افزایش سرعت گوشی

رابط کاربری MIUI از کمی افکت و یا انیمیشن به هنگام باز کردن اپلیکیشن‌های مختلف و یا جابه‌جا شدن در بخش‌های مختلف رابط کاربری استفاده می‌کند که باعث به وجود آمدن زیبایی خاصی در آن می‌شود، اما استفاده از این انیمیشن‌ها سبب شده تا کمی تأخیر بین فاصله دستور تا اجرا به وجود آید که شما را با کمی کندی سرعت مواجه می‌کند. اما حالا چاره چیست؟ اگر گوشی شما از سخت‌افزار قدرتمندی بهره گرفته است و نمی‌خواهید بخشی از آن صرف اجرا این انیمیشن‌ها شود لازم است تا مسیر زیر را دنبال کنید.

Settings/Additional Settings/Developer Options/Drawing

در این قسمت می‌توانید سه گزینه Transition animation scale، Window animation scale و Animator duration scale را که به‌صورت پیشفرض روی 1x تنظیم شده‌اند را خاموش کنید، اما توصیه ما این است که به جای خاموش کردن آن‌ها را روی 0.5X تنظیم کنید.

حذف انیمیشن‌های سیستم برای افزایش سرعت گوشی

در این مقاله 25 مورد از ترفندهای گوشی شیائومی را بیان کردیم که بهره گرفتن از آن‌ها می‌تواند کمک بسیاری در استفاده بهتر و بهینه‌تر از گوشی‌های شیائومی کند. همچنین بسیاری ترفند دیگر وجود دارد که ما آنها را در این مطلب ذکر نکردیم و یا از وجود آنها بی اطلاعیم، بنابراین اگر شما ترفندهای بهتری را می‌شناسید لطفا در قسمت نظرات با ما به اشتراک بذارید.

سؤالات متداول

چگونه صفحه گوشی شیائومی خود را با دو ضربه روشن کنیم؟

برای استفاده از این قابلیت به آدرس Settings/Lock Screen بروید و سپس گزینه Double Tap To Wake Or Turn Off Screen را روشن کنید.

چگونه دو برنامه مانند اینستاگرام به‌صورت مجزا در یک گوشی شیائومی نصب کنیم؟

برای استفاده از این قابلیت کافی است تا به آدرس Settings/Apps/Dual Apps بروید و برنامه مورد نظر انتخاب کنید تا دو نسخه از آن را داشته باشید.

خرید گوشی 5G

برای شما

نظرات

 

نظر بده

نام

24 نظر

 1. مانی

  سلام وقت بخیر من گوشی نوت ۱۱ دارم و وقتی میخوام از برنامه ها بیام بیرون خیلی خشک و یهویی میادش و هیچ انیمیشنی نداره و یا وقتی میخوام صفحه قفل رو باز کنم خیلی یهوی برنامه ها میان بالا و هیچ انیمیشنی نداره مثل گوشی های آیفون یا بقیه گوشی های شیامی نیستش
  خوشحال میشم کمک کنید

  1. احسان نیک پی

   پاسخ به مانی

   سلام وقت بخیر در بخش developer options گوشی animation ها رو روی حالت 1 قرار بدید
 2. مینو

  سلام وقتتون بخیر،گوشی من ردمی نوت ۱۱ هست و چند روز پیش به خاطر یه اشتباه ،گزینه تنظیمات کارخانه رو زدم و گوشیم به حالت اولیه برگشت،الان خیلی از کاربردای گوشیم مثل قبل نیست،مثلا وقتی پیام میاد دیگه روی صفحه نشون نمیده، اعلام کردنش شده مثل گوشیای معمولی،یا اسکرین رکوردر که قبلا داشتم و برای خود گوشی بود الان دیگه نیست، یا نمیتونم ساعت ۲تایی روی صفحه اصلی داشته باشم،میشه راهنماییم کنید چیکار باید بکنم ?

  1. احسان نیک پی

   پاسخ به مینو

   سلام وقت بخیر این مواردی که اشاره کردید در تنظیمات قابل تغییر هستن ولی به طور کلی احتمالا این دفعه ریجن یا منطقه گوشی رو متفاوت به نسبت دفعه قبل گذاشتید
   1. مینو

    پاسخ به احسان نیک پی

    سلام، ممنون از راهنمایی، من منطقه یا ریجن گوشی رو با توجه به توضیحات خودتون تو همین سایت روی هند گذاشتم ولی بازم تغییری ایجاد نشد ، ( نمیدونم ریجن اولیه روی کدوم کشور بود) بازم اسکرین رکوردر ندارم،ساعت دوتا کشور رو نمیتونم روی صفحه بیارم ،فقط چنتا برنامه اضافه شد که اصلا تو کشور ما کاربردی نداره، اگه بتونید بازم راهنماییم کنید ممنون میشم 🙏
    1. احسان نیک پی

     پاسخ به مینو

     سلام وقت بخیر از بخش کنترل سنتر گوشی کار تنظیمات یه علامت هست اون رو انتخاب کنید حالا گزینه اسکرین ریکوردر رو اضافه کنید
 3. حامد

  سلام ممنون میشیم راهنماییم کنین ، میخام تو بازی کالاف اهنگ بزارم که صداش تو لابی هم بره همه بشنون ولی هر کاری میکنم نمیشه.

  1. احسان نیک پی

   پاسخ به حامد

   سلام وقت خوش اطلاعی در این مورد ندارم
 4. احسان بوشهری

  با سلام و عرض خداقوت
  گوشی شیائومی 11T pro با رابط کاربری MIUI global 13.0.4 دارم ، اما گزینه speed dial رو پیدا نمیکنم ، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. احسان نیک پی

   پاسخ به احسان بوشهری

   سلام وقت شما بخیر برای تماس سریع منظورتون هست؟ باید به تنظیمات و سپس Advanced settings مراجعه کنید در نهایت در بخش Quick dial شماره مورد نظر رو انتخاب کنید پیروز باشید
   1. احسان بوشهری

    پاسخ به احسان نیک پی

    گزینه quick dial توی بخش advanced settings موجود نیست
    1. احسان نیک پی

     پاسخ به احسان بوشهری

     سلام وقت بخیر شاید در نسخه جدید این قابلیت حذف شده باشه پیروز باشید
 5. روحان

  سلام تا دیروز برای دسترسی به دکمه های پایین گوشی ضربه میزدم دکمه های عقب خانه و پنجره ظاهر میشد ولی الان دکمه ها ثابت مانده جه کنم برگرده به حالت قبل

  1. احسان نیک پی

   پاسخ به روحان

   سلام وقت بخیر متوجه مشکلتون نمیشم دقیقا؟
 6. Rey

  خسته نباشین
  ببخشید یه قسمتی توی toolbar که new home center فعال نیست مصرف اینترنت روزانه و ماهانه رو نشون میده متاسفانه گوشی من (Xiaomi Redmi 9T) این قسمت رو نداره میدونین چطور میتونم فعالش کنم؟

  1. احسان نیک پی

   پاسخ به Rey

   سلام وقت بخیر رابط کاربری گوشیتون چه نسخه ای هست؟
   1. Rey

    پاسخ به احسان نیک پی

    MIUI global 12.0.15 سلام این هستش
    1. احسان نیک پی

     پاسخ به Rey

     سلام وقت بخیر اگر درست متوجه شده باشم به تنظیمات و سپس Notifications & Control center مراجعه کنید به روی بخش status bar کلیک کرده و Show connection speed رو فعال کنید پیروز باشید
 7. اتنا

  دمت گرم خیلی خوب بود فقط این که تنظیمات گوشی من فارسی کاش میشد ترجمه ی فارسی چیزایی که نوشتید و داشته باشه ولی در کل واقعا عالی بود

 8. Anis

  سلام ببخشید گوشی من ردمی نوت 8 هست از وقتی ارتقا دادمش کلاsplit screen هم از روی صفحه پاک شده و هم از توی تنظیمات لطفاً رسیدگی کنین

 9. ..

  سلام وقت بخیر..
  من گوشیم ردمی نوت 10 هستش و split screen ندارم ولی floating windows دارم در حالی که ردمی نوت 8 که از گوشی من اول پایین تریه هر دویِ اینها رو داره..
  حتی من تو گوگل هم سرچ کردن ی ویدیو برا split screen گذاشته بود ول اون راهکار برا من جواب نداد.
  ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. بهنام

   پاسخ به ..

   سلام ببخشید گوشی من شیائومی نوت ۱۱ هستش تازه خریدم و ۳تا مشکل دارم ۱_ کارت حافظه که داخل گوشی قرار میدم میگه باید فرمت و قالبندی بشه درحالی که توی گوشی های دیگه هیچ مشکلی ندارد و کارت حافظه رو میارن،تابحال با ۳تا رم امتحان کردم و هر۳تاشون رو نمی‌خونه و میگه باید فرمت بشه، ۲_سیمکارت همراه اول رو که داخل گوشی قرار میدم پیامک(sms) نمیتونم ارسال کنم ولی از زنگ میشه زد و پیامک دریافت هم می‌کنه فقط ارسال نمیشه،اما سیمکارت دیگه میزارم توی گوشی درست میشه، جالبه که همون سیمکارت رو توی گوشی دیگه که میزارم هیچ مشکلی ندارم!! ۳_ شماره تلفن فقط ۱نفر از دوستانم رو نه میشه ذخیره کنم توی مخاطبین و اینکه شماره اش هم برعکس میادش و به هم ریخته اگر لطف کنید و راهنمایی بفرمایید ممنون میشم.
   1. احسان نیک پی

    پاسخ به بهنام

    سلام وقت بخیر کارت حافظه اگه خالی خب فرمت کنید در مورد سیم‌کارت اگه سیم کارت دیگه مشکلی نداره پس مشکل گوشی نیست این مورد احتمالا باگ MIUI هست باید منتظر آپدیت بعدی بمونید پاینده باشید
  1. علی

   پاسخ به ..

   کسانی که میگویند ندارد ، فقط بدلیل آپدیت هست. فقط کافیه به (میانبر های دکمه ها) برید و آنجا تجزیه نمایشگر رو فعال کنید.
ads
ads