loadingGif

Technolife
Technolife
ورود ثبت نام

کارهایی که باید قبل از فروش آیفون خودتان، انجام دهید

اگر میخواهید آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ خود را بفروشید، دور بیندازید یا به فرد دیگری برای استفاده تحویل دهید، لازم است اقداماتی را انجام دهید تا مطمئن شوید اطلاعات شخصی شما کاملا از روی آن پاک شده‌اند و گوشی قابل استفاده برای فرد دیگر است.

پیش از فروش آیفون خود چه کنم؟

 این پرسشی است که در این صفحه به آن می پردازیم. اینکه اساساً لازم است چه کارهایی پیش از فروش دستگاه مبتنی بر iOS خود کنید. این آموزش برای انواع iPhone ، iPad و iPod Touch کاربرد دارد.

 آموزش بکاپ آیفون

نکته قابل توجه :

پیش از واگذاری آیفون یا آیپد یا آیپاد تاچ خود باید تمام اطلاعات شخصی را که ممکن است بعدا مورد سوء استفاده و بهره برداری قرار بگیرند از روی دستگاه پاک کنید. هرگز و به هیچ وجه کانتکت‌ها، یادآورها، مستندات، Photo Stream و سایر داده‌های iCloud را به صورت دستی از روی دستگاه پاک نکنید! این کار منجر به پاک شدن کلیه داده‌های مذکور از سرورهای iCloud می‌شود و بنابر این شما دیگر به آن بکاپ‌ها دسترسی نخواهید داشت.

اقداماتی که باید انجام شود

  • 1- اگر اپل واچ با دستگاه شما جفت شده است، آن را جدا کنید.
  • 2- یک بکاپ از دستگاه خود بگیرید (در ویندوز و مک با iTunes ، در دستگاه با iCloud).
  • 3- در دستگاه خود وارد مسیر Setting>iCloud شوید و Sign out کنید (در iOS7 و قبلتر، گزینه Delete Account را بزنید).
  • 4- دوباره گزینه Sign Out را لمس کنید و در ادامه Delete from My iPhone را انتخاب کرده و پسورد آیکلاد را وارد نمایید.

     آموزش بکاپ آیفون

  • 5- از مسیر Setting>General>Reset>Erase All Content and Setting تمام اطلاعات دستگاه خود را پاک کنید. اگر قبلا Find My iPhone را فعال کرده باشید، ممکن است پسورد آیکلاد از شما خواسته شود

    (هشدار: این اقدام کلیه محتویات دستگاه از قبیل شماره‌ها، عکس‌ها و غیره را پاک خواهد کرد و فقط در صورت داشتن بکاپ قادر به بازگرداندند آنها خواهید بود).

با این اقدامات دستگاه شما کاملا ایمن و قابل انتقال به غیر خواهد شد. توجه داشته باشید که در صورت انجام مراحل فوق دستگاه شما مانند روز نخست قفل شده و فقط با اتصال به اینترنت یا آیتونز و وارد کردن اپل آی دی قابل استفاده می‌شود.

جهت مطالعه سایر مقالات در مورد آیفون و اپل که تکنولایف منتشر کرده است، اینجا کلیک کنید.

نکات مهمی که هر دارنده آیفون باید بداند را چگونه آن را به دست آوریم؟

در مقالات فوق، تمام نکات در مورد خرید و فروش آیفون گفته شده است و بعید می دانیم نکته جدیدی به آنها اضافه شود. اما مهمترین مقاله را که ممکن است به مرور زمان، نکات دیگری به آن اضافه شود را بر روی سایت قرار نداده ایم و فقط برای علاقمندان ارسال خواهیم کرد و چنانچه نکات جدیدی به آن اضافه شود نیز به ایمیل این عزیزان ارسال خواهیم کرد.

آیا شما هم می خواهید این نکات مهم را بدانید؟

پس تنها با وارد کردن آدرس ایمیل خود در فرم زیر و زدن دکمه قرمز رنگ، این نکات را با فرمت PDF در ایمیل خودتان دریافت کنید. این نکات رایگان، از بسیاری از مشکلات بعدی که شاید هزینه های زیادی برایتان به وجود آورد، جلوگیری خواهد کرد.