loadingGif

Technolife
Technolife

آموزش تصویری ساختن Apple ID با آیفون یا آیپد

به دلیل عدم فعالیت رسمی کمپانی Apple در ایران و عدم وجود حساب Apple Store برای کاربران ایرانی، استفاده از سرویس های خاص اپل گاه با دشواری هایی روبروست. یکی از این سرویس ها که نبودش منجر به بلااستفاده شدن دستگاه شما می شود شناسه اپل آی دی یا Apple ID است. به عبارت دیگر بدون Apple ID ، دستگاه اپلی شما تفاوت چندانی با سایر دستگاه های مشابه نخواهد داشت. شما نمیتوانید از سرویس های بی نظیر اپل استفاده کنید؛ نمیتوانید از بیش از یک و نیم میلیون اپلیکیشن موجود در App Store بهره ببرید و نمیتوانید ده ها و صدها سرویس منحصر بفرد را در دستان خود داشته باشید. لذا در این برگه بر آن شدیم تا روش ساخت اپل آی دی را بی نیاز از فیل*تر شکن در استفاده از آیفون یا آیپد توضیح دهیم.

اگر نمیدانید اپل آی دی چیست، ما در اینجا این پرسش را پاسخ داده ایم.

آموزش ساخت اپل ای دی

استانداردها و پروتکل های اپل هر از گاهی دستخوش بازنگری و تغییر میشوند. اما در حال حاضر، آموزش پیش رو بر روی آیفون و آیپد تست شده و موفق بوده است. با این روش شما نیاز نیست از روش های عبور از فی*لترینگ استفاده کنید. ولی لازم است از طریق آیفون یا آیپد اقدام به این کار کنید.

روش کار:

جهت مطالعه هر مقاله بر روی سایت تکنولایف، روی عنوان آن کلیک کنید.

 • 1- ابتدا وارد اپلیکیشن App Store شوید. اگر قبلا یک اپل آی دی Sign in شده است، آن را Sign out کنید.
  آموزش ساخت اپل ای دی
 • 2- سپس یک اپلیکیشن رایگان را برای دانلود انتخاب کنید. توجه کنید که حتما اپلیکیشن رایگان باشد. در اپلیکیشن های رایگان به جای مبلغ، عبارت GET برای دانلود ظاهر میشود.
  آموزش ساخت اپل ای دی
 • 3- دکمه GET را لمس کنید تا دانلود شروع شود.
  آموزش ساخت اپل ای دی
 • 4- در مرحله نخست گفتیم که باید از اپل آی دی قبلی Sign out کرده باشید. حال برای ادامه دانلود، یک پنجره باز میشود که در آن باید روی گزینه Create New Apple ID لمس کنید.
  آموزش ساخت اپل ای دی
 • 5- در مرحله بعد باید یک ایمیل معتبر خود را وارد کنید. توجه کنید که ایمیل شما همان شناسه اپل آی شما خواهد بود. یک پسورد انتخاب کنید. پسورد انتخابی باید حداقل 8 کاراکتری، حاوی حروف بزرگ و کوچک و اعداد باشد. از بین سوالات امنیتی انتخابی، باید سه سوال را انتخاب کرده و پاسخ دهید. توجه داشته باشید که پاسخ این سوالات امنیتی را واقعی بدهید. چرا که در صورت فراموشی رمز (و یا به هر علت احتمالی دیگر) اپل ممکن است از شما پاسخ این سوالات را میخواهد.
  آموزش ساخت اپل ای دی
 • 6- در مرحله بعد که از شما اطلاعات کارت اعتباری خواسته میشود، گزینه None را انتخاب بفرمایید.
  آموزش ساخت اپل ای دی
 • 7- در این مرحله نیاز به یک آدرس معتبر به همراه زیپ کد از کشور امریکا دارید. اگر چنین آدرسی دارید آنرا وارد کنید، اگر نه در تصویر بعدی توضیح داده ایم که چگونه یک آدرس بیابید.
  آموزش ساخت اپل ای دی
 • 8- وارد سایت . fakenamegenerator.com شوید.

  در سه منویی که میبینید فقط کافیست گزینه نخست یعنی جنسیت (Gender) و گزینه سوم یعنی کشور محل آدرس (Country) را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که کشور را حتما United States انتخاب نمایید. سپس گزینه Generate را لمس کنید تا آدرس نمایان شود. در پایان طبق راهنمایی های تصویر زیر، اطالاعات مورد نیاز را در سیستم اپل آی دی (تصویر مرحله قبل) وارد نمایید.

  آموزش ساخت اپل ای دی
 • 9- در پایان اپل به شما یک ایمیل میزند. لازم است وارد ایمیل خود شوید و آن را باز کنید.
  آموزش ساخت اپل ای دی
 • 10- در ایمیل اپل، بر روی گزینه Verify Now لمس نمایید. سپس شما وارد سیستم مدیریت حساب اپل آی دی در سایت اپل می شوید. ایمیل و پسوردی که در مرحله 5 انتخاب کردید را وارد کنید.تبریک! شما اکنون یک حساب کاربری اپل دارید.
  آموزش ساخت اپل ای دی
جهت مطالعه سایر مقالات در مورد آیفون و اپل که تکنولایف منتشر کرده است، اینجا کلیک کنید.

نکات مهمی که هر دارنده آیفون باید بداند را چگونه آن را به دست آوریم؟

در مقالات فوق، تمام نکات در مورد خرید و فروش آیفون گفته شده است و بعید می دانیم نکته جدیدی به آنها اضافه شود. اما مهمترین مقاله را که ممکن است به مرور زمان، نکات دیگری به آن اضافه شود را بر روی سایت قرار نداده ایم و فقط برای علاقمندان ارسال خواهیم کرد و چنانچه نکات جدیدی به آن اضافه شود نیز به ایمیل این عزیزان ارسال خواهیم کرد.

آیا شما هم می خواهید این نکات مهم را بدانید؟

پس تنها با وارد کردن آدرس ایمیل خود در فرم زیر و زدن دکمه قرمز رنگ، این نکات را با فرمت PDF در ایمیل خودتان دریافت کنید. این نکات رایگان، از بسیاری از مشکلات بعدی که شاید هزینه های زیادی برایتان به وجود آورد، جلوگیری خواهد کرد.