موبایل

کمپانی ها می توانند قدرت سیگنال ها (آنتن دهی) را در اندروید P از کاربران تلفن همراه پنهان کنند.

 

روزهای خوب قدیمی را که ۵ خط استوانه ای نشان دهنده ی میزان آنتن گوشی تان بود را به خاطر دارید؟

ممکن بود در مکانی فقط ۲ خط از این خط ها پر باشد و شما می توانستید با تلفن تان تماس بگیرید. و این باعث می شد که شما به طرز عجیبی حداقل تا زمانی که به مکان دیگری نرفته اید، از تعداد خطوط آنتن دهی خود آسوده خاطر باشید.

اگر برخی از اعمال انجام شده توسط XDA در Android Open Source Project به دست آمده باشند، احتمالا کمپانی ها تصمیم بگیرند که دیگر با استفاده از این اطلاعات برای کاربران، اندروید P تولید نکنند.

اکنون نیز می توانید این اطلاعات را در صفحه ی وضعیت سیم کارت در تنظیمات تلفن اندروید تان در dBM پیدا کنید. dBM مخفف ” decibels relative to one milliwatt ” می باشد. ۱۲۰-dBM حداقل سیگنال (آنتن دهی) گوشی شماست.

dBM -99 نشان دهنده ی سیگنال قوی تری است. این ارقام عددی روی خطوطی در بالای گوشی شما نمایش داده می شوند. برای اینکه از آنتن دهی گوشی تان اطلاع پیدا کنید به این قسمت بروید: Settings> About Phone> Status> SIM status.

ممکن است این طراحی در گوشی های مختلف متفاوت باشد. ما هم چنین نمی دانیم که چه شرکت ( شرکت هایی ) درخواست تغییر سیگنال داده اند. به یاد داشته باشید که این قابلیت به سرعت انجام نمی شود. در نتیجه، ما فقط این قابلیت را در برخی دستگاه های ۲۰۱۷ (مانند Version Moto 72 Force) و به روز رسانی اندروید Oreo بررسی کرده ایم. این بدین معناست که شما هنوز هم در تلفن تان خطوط آنتن دهی را می بینید.

ارسال پاسخ

Real Time Web Analytics