داغ ترین ها :
AMD و NVIDIA پردازنده ARM برای ویندوز می‌سازند

AMD و NVIDIA پردازنده ARM برای ویندوز می‌سازند

به نظر می‌رسد که هر دو شرکت AMD و NVIDIA در حال طراحی پردازنده‌های ARM برای کامپیوترهای ویندوزی هستند. این اقدام دو شرکت می‌تواند باعث افزایش چشم‌گیر کامپیوترهای ویندوزی بر پایه پردازنده‌های ARM شود. اقدامی که البته از سهم شرکت کوالکام در بازار پردازنده‌های ARM کم می‌کند.

 

پردازنده های ARM در All-in-one های مختلفی استفاده شده اند: قیمت کامپیوتر آل این وان

 

سهم کوالکام از بازار پردازنده‌های ARM کم می‌شود

در طول سال‌های گذشته تنها شرکت کوالکام بود که پردازنده‌های ARM برای کامپیوترهای ویندوزی تولید می‌کرد. البته کوالکام در توافقی با مایکروسافت تا سال ۲۰۲۴ می‌توانست اینکار را انجام دهد. به توجه به این موضوع که در حال نزدیک شدن به پایان این زمان هستیم، شرکت‌های دیگر از جمله NVIDIA و AMD می‌توانند در سال ۲۰۲۵ پردازنده‌های ARM برای کامپیوترهای ویندوزی تولید کنند.

گزارش‌های جدید می‌گویند که مایکروسافت دو شرکت AMD و NVIDIA را به ساخت پردازنده ARM‌ تشویق کرده است. پردازنده‌هایی که از ویژگی‌های پیشرفته هوش مصنوعی برخوردار هستند. این ویژگی می‌تواند برای کاربران حرفه‌ای و کاربران معمولی بسیار جذاب باشد.

مایکروسافت به تازگی Windows Copilot را معرفی کرد. یک نرم‌افزار هوش مصنوعی که داخل ویندوز کار می‌کند و به یکی از ویژگی‌های اصلی ویندوز هم تبدیل شده است. بهینه شدن هوش مصنوعی در کامپیوترهای ویندوز می‌تواند در بازی‌ها هم تاثیرگذار باشد.

کامپیوترهایی که با پردازنده‌های ARM راهی بازار می‌شوند، مصرف باتری کمتری در مقایسه با پردازنده‌های X64 شرکت‌های اینتل و AMD دارند. همچنین پردازنده‌های ARM باعث می‌شوند که شرکت‌ها بتوانند لپ‌تاپ‌های سبک‌تر و باریک‌تری هم طراحی کنند.

مدتی پیش نسل ۱۴ پردازنده‌های اینتل هم معرفی شد.

ads

بررسی گوشی سامسونگ اس ۲۴ اولترا به همراه تست گیمینگ و کیفیت دوربین ها

بررسی گوشی سامسونگ گلکسی S24 Ultra

برای شما

نظرات

 

نظر بده

نام

اشتراک گذاری
این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید
https://www.technolife.ir/blog/amd-nvidia-arm-windows-chips/
ads