داغ‌ترین‌ها
آیفون 13 پرو مکس بهترین بازی ps4 بهترین بازی های اندروید قلم لمسی قیمت روز گوشی لپ تاپ گیمینگ نصب ویندوز 11 هدفون گیمینگ

اپل باید روزانه به Qualcomm جریمه پرداخت کند

You are currently viewing اپل باید روزانه به Qualcomm جریمه پرداخت کند

 

قاضی دادگستری ایالات متحده، ناتانیل کوزینز، دستور داد که اپل مبلغ 25000 دلار به دادگاه بپردازد که در صورت عدم ارائه مدارک خاص مربوط به دادخواست FTC در برابر کوالکام، مجبور به پرداخت این جریمه به دادگاه است. دادگاه در روز 16 دسامبر مبلغ جریمه را دریافت خواهد کرد. بیست و پنج هزار دلار مبلغی است که اپل هر 16 ثانیه در طول سال گذشته خود سود کرده است. این شرکت باید اسناد را در روز 29 دسامبر ارائه کند، یا مجبور خواهد شد که مبلغی به عنوان جریمه ی بیشتر به ازای هر روز که اسناد ارائه نمی شوند، پرداخت کند.

اپل قسمتی از این مرافعه نیست که FTC آن را به دلیل طراحی تراشه گوشی اپل متهم سازد که هزینه های مجاز کمتری برای استفاده از تراشه های Qualcomm به طور انحصاری بپردازد. چند روز بعد، دادخواست FTC با شکست مواجه شد، اپل ادعای خود را نسبت به کوالکام اثبات کرد که ادعا می کند که طراحی یک تراشه برای دستگاه های تلفن همراه را تقبل کرده است.

اپل ادعا می کند که حکم دادگاه را مورد تجدید نظر قرار می دهد حتی اگر این شرکت ادعا داشته باشد که میلیون ها سند مربوط به این پرونده دارد و قصد داشته باشد که میلیون ها پرونده ی دیگر نیز به دادگاه ارائه دهد. به طور دقیق تر، اپل ادعا می کند که تا تاریخ 15 دسامبر بیش از 2.6 میلیون سند جمع آوری کرده است و این د رحالی است کوالکام پیش از موعد دادگاه به تولید کننده ی آیفون فشار وارد می کند.

کوالکام در حال حاضر درگیر موضوع پیشنهاد خرید غیر قانونی توسط طراح رقیب تراشه Broadcom است. این شرکت 105 میلیارد دلار یا مبلغی حدود 60 دلار به صورت نقدی و 10 دلار برای سهام در انبار Broadcom برای هر سهم Qualcomm ارائه می دهد.

برای امتیاز به این مطلب کلیک کنید
[تعداد امتیازات: 0 امتیاز میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید