داغ‌ترین‌ها
آیفون 13 پرو مکس بهترین بازی های اندروید بهترین گوشی 6 میلیونی تبلت دانش آموزی قیمت روز گوشی گوشی دانش آموزی گوشی لمسی ارزان نصب ویندوز 11

دستیار های صوتی در آینده زندگی ما چه نقشی ایفا خواهد کرد

You are currently viewing دستیار های صوتی در آینده زندگی ما چه نقشی ایفا خواهد کرد

بعد از ظهور دستیارهای صوتی توسط کمپانی های معتبر، این قابلیت جدید توجهات زیادی را به خود جلب کرد. اما Pindrop در نظرسنجی خود اعلام کرد، دستیارهای صوتی Google Assistan و Alexa توانسته اند در صدر رنکینگ دستیارهای صوتی از الحاظ استفاده توسط کاربران قرار بگیرند. از طرفی دیگر نظرسنجی Pindrop نشان می دهد تنها 28 درصد از کاربران از دستیار صوتی برای برقراری ارتباط در سطح جهان استفاده می کنند. اما در ایالات متحده آمریکا این رقم 38 درصد است. حال با پیشرفت و بروز شدن دستیارهای صوتی، این انتظار می رود 67 درصد کاربران در سرتاسر دنیا تا 5 سال آینده و 82 درصد کاربران آمریکایی در دهه های آینده، از این قابلیت استفاده کنند.

مقالات مرتبط: دستیار جدید سامسونگ Sam را بشناسید.

Pindrop گزارش می دهد 78 درصد از پولی که برای دستیار صوتی Cortana توسط کمپانی مایکروسافت خرج شده در جهت تعامل با مشتریان بوده است. این دقیقا مشابه با آماری است که برای Google Assistant اعلام شده است. حال اگر بخواهیم این موضوع را در مورد کمپانی های دیگر بررسی کنیم باید بگوییم این عدد در مورد دستیار صوتی Alexa برای کمپانی آمازون 77 درصد، دستیار صوتی Watson برای کمپانی آی بی ام 69 درصد، دستیار صوتی Siri برای اپل 68 درصد و دستیار صوتی Bixby برای سامسونگ 62 درصد می باشد.

دستیارهای صوتی

اما چیزی که بیشتر کاربران را نگران کرده و باعث شده کاربران کمی دچار تردید شوند، مسئله امنیت دستیارهای صوتی است. این نظر سنجی نشان می دهد که 85 درصد کاربران، نگران سوءاستفاده از اطلاعات شخصی خود هستند.

حال باید صاحبان دستیارهای صوتی که غول های دنیای تکنولوژی نیز هستند، تمهیداتی را برای بالا بردن امنیت و کسب رضایت کامل کاربران بی اندیشند.

برای امتیاز به این مطلب کلیک کنید
[تعداد امتیازات: 0 امتیاز میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید