داغ ترین ها :
چیپست آیفون های 2018 اپل از معماری 7 نانومتری برخوردار خواهند بود

چیپست آیفون های 2018 اپل از معماری 7 نانومتری برخوردار خواهند بود

اخبار و گزارشات رسیده حاکی از آن است که TSMC در حال کار بر روی چیپست با معماری 7 نانومتر است که این موضوع توسط مدیرعامل CC Wei تایید شده است.

چیپست جدید

تراشه A12 اپل که در طول سال 2018، برای گوشی های آیفون استفاده خواهد شد، با معماری 7 نانومتری است. با توجه به اخبار رسیده، TSMC شروع به تولید تجاری این چیپست در تایوان کرده است و طبق اخبار، اپل قرار است به TSMC برای تولید این مدل از چیپست ها کمک کند.

قصد خرید آیفون جدید دارید؟ از صفحه قیمت گوشی اپل در سایت تکنولایف دیدن کنید.

در حال حاضر کمپانی TSMC توانایی ساخت 12 میلیون چیپست در سال را دارد که رشد 9.5 درصدی را نسبت به تاریخ مشابه در سال گذشته نشان می دهد. در حال حاضر TSMC از 20 کمپانی بزرگ از جمله AMD ،Nvidia و Qualcomm سفارش ساخت چیپست با معماری 7 نانومتری دارد که بیشتر آن ها در نیمه اول سال بعد به بهره برداری می رسد.

حال با شروع فصل سوم سال TSMC تولید تراشه های 7 نانومتری را با استفاده از Extreme ultraviolet lithography آغاز خواهد کرد که این موضوع سبب طراحی دقیق تر، صرفه جویی بیشتر در زمان، تولید چیپست های قدرتمند تر و کارآمد تر خواهد شد.

اخبار ضد و نقیض دیگری هم منتشر گردیده که بیان می کند، TSMC در نیمه دوم سال آینده شروع به تولید چیپست ها با معماری 5 نانومتر خواهد کرد.

برای شما

نظرات

 

نظر بده

نام