داغ ترین ها :
سامسونگ چیپست جدید خود را با نام اگزینوس 7904 معرفی کرد

سامسونگ چیپست جدید خود را با نام اگزینوس 7904 معرفی کرد

امروزه دنیای گوشی های هوشمند وسعت زیادی داشته و گوشی های هوشمندی که در دستان شماست، از اجزا و قطعات زیادی تشکیل شده اند. یکی از مهمترین بخش های گوشی های هوشمند که به نوعی اساسی ترین بخش آن ها نیز می باشد، چیپست ها هستند. چیپست ها مانند مغز انسان در گوشی عمل می کنند و تمامی دستورات از آن جا به نقاط مختلف ارسال می شوند. کمپانی های سرشناسی نظیر اینتل و کوالکام به صورت اختصاصی در این بخش فعالیت می کنند ولی کمپانی هایی نظیر سامسونگ، اپل و هواوی چیپست های خود را به صورت اختصاصی تولید کرده و در محصولات خود بکار می گیرند.

اگزینوس 7

همان طور که در بالا اشاره کردیم یکی از کمپانی هایی که به صورت اختصاصی از چیپست های خود استفاده می کند سامسونگ نام دارد. این کمپانی چیپست های مختلفی را برای رنج های میان رده و پرچمدار خود معرفی کرده است و امروز نیز چیپست جدیدی را معرفی کرده است که در رنج میان رده قرار می گیرد. چیپست جدید سامسونگ با نام اگزینوس 7904 شناخته خواهد شد که در گوشی های رنج میان رده کمپانی بکار گرفته می شود.

مطالب: بهترین تراشه گوشی های هوشمند 

این چیپست معماری 14 نانومتری دارد و تا هشت هسته به صورت دو سری چهار گانه Cortex-A73 و Cortex-A53 را با قدرت های 1.8 و 1.6 گیگاهرتز را پشتیبانی می کند. چیپست مذکور مودم های شبکه LTE با Cat 12 را تا سقف سرعت 600 مگابایت بر ثانیه، ساپورت خواهد کرد. این چیپست همچنین از دوربین تک گانه تا 32 مگاپیکسل و همچنین تعداد سنسور سه گانه پشتیبانی خواهد کرد و همچنین گوشی هایی که از این چیپست بهره می برند نیز فیلمبرداری با کیفیت 1080 را با سرعت 120 فریم بر ثانیه و کیفیت 4K را با سرعت 30 فریم بر ثانیه پشتیبانی خواهند کرد.

برای شما

نظرات

 

نظر بده

نام

ads
ads