داغ‌ترین‌ها
آیفون 13 پرو مکس بهترین بازی ps4 بهترین بازی های اندروید صندلی گیمینگ قلم لمسی قیمت روز گوشی لپ تاپ گیمینگ نصب ویندوز 11 هدفون گیمینگ

هواوی، قربانی تنش بین دولت های آمریکا و چین

You are currently viewing هواوی، قربانی تنش بین دولت های آمریکا و چین

بعد از روی کار آمدن دونالد ترامپ، تنش ها بین کشور های ایالات متحده آمریکا و جمهوری خلق چین بیش از گذشته شده است. تا جایی که این تنش ها، مشکلات بزرگی را برای کمپانی هایی که در بخش های مختلف تولیدی و اقتصادی در دو کشور فعالیت دارند، به وجود آورده است. کمپانی های تولید کننده گوشی نظیر اپل و هواوی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و ارسال گوشی برای دو کشور با مشکل مواجه شده است.

هواوی بین چین و آمریکا گیر افتاد

دولت آمریکا چندی پیش واردات گوشی های هواوی را کامل متوقف کرد و این موضوع تا حدی پیش رفته که دولت آمریکا، هم پیمانان خود را نیز به پس زدن گوشی های هواوی تشویق می کند. تا به امروز دولت آمریکا به صورت رسمی از کشور های آلمان، ژاپن و ایتالیا و چند کشور دیگر پس زدن گوشی های این برند را درخواست کرده است. اما باید دید که آیا این کشور ها نیز دعوت آمریکا را اجابت کرده و گوشی های هواوی را پس می زنند یا خیر؟

بازار آمریکا به عنوان یکی از بزرگترین بازار های دنیا شناخته می شود که میزان فروش گوشی در این بازار، در آمار فروش نهایی کمپانی های تولید کننده گوشی های هوشمند تاثیر بسزایی دارد و با این روند امکان دارد تا دیگر کمپانی های چینی که در این کشور فعالیت می کنند نیز دچار مشکل شوند و صد البته هواوی از تحریم کشور های هم پیمان آمریکا، ضربه سختی خواهد خورد و باید به انتظار نشست و دید که واکنش هواوی و در راس کار دولت چین به این موضوع چه خواهد بود.

برای امتیاز به این مطلب کلیک کنید
[تعداد امتیازات: 9 امتیاز میانگین: 2.9]

دیدگاهتان را بنویسید